Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

İnternetteki yağ oranları

claysağlam

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
242
Öncelikle herkese merhabalar internet üzerinde bir sürü yağ tablosu var kimi yüzde 20'De baklavalı iken kimi o civarda obez gösteriliyor benim yağ oranım bir çok ölçüm çeşidine göre hep 14 civarı çıktı sorun baklava değil fakat yüzde 20 de gösterilen adamla her açıdan dağlar kadar fark var sanki ben yüzde 20'Ymişim gibi sizcede bu tablolar fazlasıyla yanlış değil mi yoksa kas kütlesi ile mi alakası var

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
753
Kas kütlesi boy uzunluğu genetik gibi birçok faktör var bunlara takılma yağ oranını 14ün altında tutmaya bak referans olarak resimleri değil aynaya bak

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
88
Kiminin yağları bel bölgesinde toplanıyor, kiminin basenlerde, kiminin de sırt bölgesine. Aslında insanların gözardı ettikleri bir yer var orası da sırt bölgesi. Şimdi aynanın karşısına geçin ve sırtınıza bakın, şöyle avucunuzlda bir kavrayın. Yağlı olduğunuzu görebilirsiniz tabi eğer varsa. Şimdi biz karın bölgemize odaklanıyoruz, gitmiyor yağlar filan derken, kimsenin arkasında gözü yok ve bakmıyor. Öncelikle sırtınız parçalı mı ona bakın. Vücudumuz akıllıdır ve nereden yağ yakacağını bilir, kendi belirler. Yağ oranı yavaş yavaş düşer ve oralarda yağlıysa oralardan da yakılıyordur. Sırtımız paramparça olmuş, tüm kaslarımız ortada görünüyorsa karın bölgemize bakarız hala yağlı mı değil mi. iyice bakın, dikkatlı bakın ki eğer orada yağlı görebiliyorsanız demekki daha karın bölgenize sıra gelmemiş olabilir. Sırt, omuz ve bacak çalışmayı ihmal etmeyin ki oralar da güçlensin yağ yakımında yanmayan bölgelere de sıra gelsin. İnternetteki yağ oranları karın bölgesine odaklanmış ve baklavayı sayarak bir çıkarımda bulunuyor, oysa başka yerlerimizde de yağlanmış olabiliriz.

sc38

Forum Üyesi
Ödüller
4
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
211
Bende de yağ oranı %14.5. Geçen sırtıma detaylı baktım. Yağ neredeyse yok gibi. Göbek ve basen de yağ kalmış. İnatçı denilen bölgeye geldi sıra ama , yağ oranı düştükçe yağ yakımıda zorlaşıyor. Bölgesel süper set çalışmaya başladım. Yaş biraz ileri olunca bu sefer ilk defa zorlandım. Mevsimsel soğuk algınlığı vs de olunca zorluk biraz daha arttı. Antreman şiddetini azaltıp toparlamaya çalışacağım.

claysağlam

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
242
evet ben daha ergenlik aşamasında olduğum için sanırım şanslıyım ama 40 yaşında da evrim geçiren insanlar var isteyince başarabiliriz