Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Insanity-P90X-Body Beast İncelemesi

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
İnsanity : Ünlü antrenör Shaun T'nin hazırlamış olduğu bu program tamamiyle interval cardio düzenine dayanıyor.60 gün süren bu programda yağ yakımı amaçlanıyor ve beslenmenizi de buna göre düzenlediyseniz İnsanity sizler için çok mantıklı bir tercih olabilir.Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim.Antrenman gerçekten çok zor.İlk ay 35-50 dk arası olan antrenmanlar 2.ayda 60 dakikaya kadar çıkıyor.Bu gözünüzü korkutmasın.Zaten sizden tam tempo göstermeniz beklenmiyor.Shaun T sürekli uyarılarda bulunuyor."yorulduysanız,dinlenin" gibilerinden.Bu programla yağ oranınızı düşürebilir,daha fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.Ama şunu kesinlikle söylemeliyim.Kaslarını bu programla büyütemezsiniz.Eğer ki bu amaçla başlıyorsanız bu yanlış bir tercih olur.

P90X :
Bu da yine bilinen bir antrenör olan Tony Horton'un hazırlamış olduğu 90 günlük bir program.Genel itibari ile vücut ağırlığına dayanan egzersizlerden oluşuyor.Başlangıç seviyesi için ağır olduğunu söyleyebilirim çünkü hayli fazla sayıda barfiks,şınav gibi egzersizler içeriyor.İnsanity'den farkı şu; bu antrenmanda kaslarımızı da zorluyoruz.Tabi ki bir spor salonu standartlarında değil yine de.Ancak barfiks,şınav,squat gibi vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler var ve tabi ki cardio antrenmanları da cabası.Bu programla hem yağ yakımı sağlayabilirsiniz hem de kaslarınızı bir derece geliştirebilirsiniz.

Body Beast : Bu da Sagi Kalev adlı antrenörün geliştirmiş olduğu bir program.Diğerlerinden tamamen farklı.Bu program tamamiyle vücut geliştirmeyi amaçlıyor.90 gün süren bu antrenman düzeninde ilk 3 hafta vücudun 2 bölgesi çalıştırılıyor.Ardından 5 haftalık bir süreç olan "Bulk" antrenmanlarına geçiliyor.Bu süreçte haftada 6 gün çalışılıyor.Her gün ayrı bölge.1 gün cardio.1 gün de rest gününüz bulunuyor.Bulk sürecinin ardından 4 haftalık "beast" süreci başlıyor.Bu süreçte ilk 3 haftalık süreçle yakın bir seyir izliyor.Evinizde sehpanız(pilates topu da yeterli oluyor) ve dumbell setiniz varsa çok iyi verim alacağınızı söyleyebilirim.

Yazı merttaylankoroglu'na aittir

muammer35

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
İnsanity yapıyorum daha 1 hafta yeni doldu göbek var iken karnım düzleşti ve yağ olmasına rağmen baklavalar belli oluyor tabiki yağlar da dahil :D 2 ay sürede inanılmaz sonuc alacağıma inanıyorum

UgurDeniz

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Insanity başlamayı düşündüğüm bir programdı. Bugün fit test ile başlıyayım dedim, %60-70 ini anca yapabildim ve ayakta durmakta zorlandım :) videoyu ilk izlediğimde spor geçmişim var yaparım ben bunu diyordum ki parkelerle dost oldum...

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
P90X'ın başlangıç versiyonu P90 dr ardından P90x ve P90x2 gelir. Yani toplam 9 aylık bir programdır. P90x2 zorlu sayılır. Bende tüm yazılı ve görsel dökümanları mevcut isteyen ulaşabilir.

savsustun

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
İnsanity yapıyorum daha 1 hafta yeni doldu göbek var iken karnım düzleşti ve yağ olmasına rağmen baklavalar belli oluyor tabiki yağlar da dahil :D 2 ay sürede inanılmaz sonuc alacağıma inanıyorum
Elindeki Kaynaklari Bizimle de Paylasirmisin ? Ben de arastirdim ama sadece 20 dk lik hareketleri bulabildim.

dogukan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
merhaba. bu antreman tipini kız arkadasıma uygulatmak istiyorum ancak bir iki defa sabah ac karınla yaptıgında ciddi yorgunluk ve mide bulantısı hissi yasamıs. kardiyo seviyesi de biraz düşük. önerebilceğiniz birşeyler var mı

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
merhaba. bu antreman tipini kız arkadasıma uygulatmak istiyorum ancak bir iki defa sabah ac karınla yaptıgında ciddi yorgunluk ve mide bulantısı hissi yasamıs. kardiyo seviyesi de biraz düşük. önerebilceğiniz birşeyler var mı
Zamanla alışır bir iki hafta sürebilir, ilk zamanlar bende de zor olmuştu. Sert kahve yada yeşil çay içmeli , psikolojik olarak kendini kasmamalı kahvaltı yapmamak öldürmez, inanç çok önemli. Sıvı alımı(3lt en az bayanlar için) ve düzenli uyku çok önemli. İyi Çalışmalar

dogukan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Zamanla alışır bir iki hafta sürebilir, ilk zamanlar bende de zor olmuştu. Sert kahve yada yeşil çay içmeli , psikolojik olarak kendini kasmamalı kahvaltı yapmamak öldürmez, inanç çok önemli. Sıvı alımı(3lt en az bayanlar için) ve düzenli uyku çok önemli. İyi Çalışmalar
teşekkür ederim

CENKS

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
P90X'ın başlangıç versiyonu P90 dr ardından P90x ve P90x2 gelir. Yani toplam 9 aylık bir programdır. P90x2 zorlu sayılır. Bende tüm yazılı ve görsel dökümanları mevcut isteyen ulaşabilir.
P90
P90M
P90X
P90X2

Doğru liste,ara da bir M var. yani Master

StrengthBoosting

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Beyler P90X3'te var unutmayın :). Vaatleri arasında ise 30 dakika antrenman'la maksimum sonuç var. Bir ara 1 buçuk ay boyunca P90X çalışmıştım yağ oranımı %8-10 arasına indirmiştim. Yağ yakımı için birebir ama konu kas kütlesiyse her zaman fitness veya bodybuilding daha ciddi sonuçlar verecektir. P90X, Insanity gibi programlar fitness'la yeni tanışanlar için iyidir.