Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Insan Anatomisi Ve Fizyolojisi

bulkybear

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
20
Bir çoğumuz yaptığımız sporla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor ama anatomi ve fizyoloji kitapları gözlerimizi korkutuyor haliyle hiç bulaşmıyoruz. Bu sitede bilgilere kolayca parça parça ulaşabilirsiniz. Sol taraftaki içerik başlıklarında kas ve iskelet sistemini daha çok incelemenizi öneriyorum.

berkayalcin

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Vücut geliştirme kitaplarından incelenmesi daha uygun olacaktır bu biraz daha biyolojik kalıyor onların yanında

bulkybear

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
20
İlk önce bunları öğrenip sonra kinesiyoloji kitapları okunabilir.

berkayalcin

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Herkes bunları anlayacak bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum o yüzden bişey diyemicem

aksungur

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Alaylı bir vücut geliştirmeci için fazla terminolojik.

Zaten böyle bir ilgisi olsa lisans seviyesinde eğitim alırdı.

Sporu idame ettirmek adına bu kadar detaylı bir bilgi birikimine gerek yok.

mustafa322

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Insan Anatomisi Ve Fizyolojisi cok merak ediyorsan besyo bölümüne git orda egitim alırsın böyle kitaplardan ögrenemezsin işin alt yapısını alman gerekiyor

bulkybear

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
20
İşin altyapısını bu kitaplardan vermiyorlar da vücutta bu kitaplarda yazmayan gizli şeyler mi oluyor? Her insan dinleyerek öğrenecek diye bir şey yok. Çoğu da okuyarak öğreniyor. Vücudumuz yüzyıllardır evrim geçirmiyor haliyle bilgiler de değişmiyor. Yani besyoya gidip dinleyeceğim derste adam bana farklı bir şey anlatmayacak zaten bildiğim daha önceden okuduğum şeyleri anlatacak. Ha ben de spor içinde işime yarayan yerlere önem veriyorum. Ki bu paylaştığım site dediğim gibi anatomi ve fizyoloji için, işin içine kinesiyoloji giriyor sporda. Belki onun için kitaplar yeterli olmayabilir üç boyutlu anlatımlar daha iyi kavramaya yardımcı olabilir ama insan evladı teoride öğrendiği bilgiyi pratikte kullanacak zekaya sahip. Analitik düşünme yeteneğimiz de var. Üstesinden gelinmeyecek şeyler değil, en azından benim için. Amacın sertifika, diploma, antrenörlük ise evet dediğin doğru kitaplar sana yardımcı olamaz. :)

mustafa322

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
okuyarak ögrenilecek bir iş degil işin alt yapısı var dönem dersi var anatomi farklı bi dal kinesiyoloji farklı eğzersiz fizyolijisi daha farklı bunları ögrenmen içni egitim alman gerekiyor kitaptan okuyarak olcak iş degil .

mustafa322

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
eğitimin ne oldugunu bilmiyorsun sanırım bunu ögren daha sonra tartışalım

bulkybear

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
20
Senin yaşın kaç, benim yaşım kaç? :D Bana şimdi aldığım eğitimi saydıracaksın görgüsüz gibi. Sen dar düşüncelerinle devam et abicim.