Ideal Kilo Hesaplama - Ücretsiz

14 Kasım 2017
1
0
1
29

İdeal kilo, kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değeridir. İdeal kilosuna sahip olmayan kişiler, sağlıksız beslenme alışkanlıkları olan, spor yapmayan ya da metabolik rahatsızlıkları nedeniyle kilo alan kişiler olabilir.

İdeal kilonun hesaplanması ve kişiye özel diyet listelerinin oluşturulması sağlıklı bir yaşam için gereklidir.
Aşağıdaki ideal kilo hesaplama aracı ile sağlıklı bir kiloya sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İdeal kilonuzun üzerinde ya da altında iseniz diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

Aşağıdaki tablodan ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz. ;)

3 Temmuz 2015
400
219
63
İstanbul
Hesaplarız da hesaplamasına bu çıkan kilo çok yanıltıcı olur. Bu foruma katılanların çoğu ağırlık çalışıyor. Biz hareketsiz yaşayan-aerobik çalışan insanlara göre daha kaslıyız. Doğal olarak da sitedeki formülle çıkan kg aşırı az çıkacak. Hatta formül seven diyetisyenler bazılarımızı obez bile sanabilir.

Diyet uzmanı sitesi antrenmandan diyetten bihaber kişiler için faydalıdır belki ama ağırlık çalışanlara pek hayrı olacağını sanmıyorum.

26 Şubat 2015
181
21
38
bursa

İdeal kilo, kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için boy ile orantılı olan kilo değeridir. İdeal kilosuna sahip olmayan kişiler, sağlıksız beslenme alışkanlıkları olan, spor yapmayan ya da metabolik rahatsızlıkları nedeniyle kilo alan kişiler olabilir.

İdeal kilonun hesaplanması ve kişiye özel diyet listelerinin oluşturulması sağlıklı bir yaşam için gereklidir.
Aşağıdaki ideal kilo hesaplama aracı ile sağlıklı bir kiloya sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İdeal kilonuzun üzerinde ya da altında iseniz diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

Aşağıdaki tablodan ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz. ;)

Arabayi yanlis yere park ettin
Burasi koca gobekli kalcali orta yas ustu forum degil

Burasi kas inşaat alanı.Şantiye yani
Burda 1.80 cm 100 kilo olan biri rakamsal olarak size gore sismandir ama bize gore idoldur.Koca bebektir.Hayvandir.Kas yiginidir

Herkese bol kas

14 Kasım 2014
635
314
83
35
AYDIN
Ben hesaplattım, doğru çıkıyor, ideal kilomun o olduğunu biliyordum zaten.
Adı üstünde ideal kilo demiş, yani ne çok kaslı ne de çok kassız ortalama olandan bahsetmiş.
Forumdaki ideal kilo görüşüne gelince elbette kişiden kişiye göre değişir, kimisine göre çok kaslı görünmek ideal kilodur, kimisi kendini yağlı sevebilir, hafif göbekli bana yakışıyor da diyen olabilir. Buradaki ideal kilo aralığına gelen kişi kas inşası istiyor ise bulking dönemine girebilir, güzel bir ölçü diyebilirim.

İdeal kilo sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boyunuz ile orantılı olan kilo değeridir. Yapılan bilimsel çalışmalar da sadece 1 kg kilo kaybının bile, insan ömrünü 3 ya da 4 ay kadar uzattığını göstermiştir. Eğer mevcut kilonuz ideal kilonuzun altında ya da üstünde ise bu kiloya ulaşabilmek için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda kilo kaybetmek ya da almak değil, sağlıklı kilo kaybını/kazancını sağlamak ve bu kiloyu uzun dönemde korumaktır. Bunu buna göre beslenme ve sıkı görünmek için de antrenman programlarıyla başarılı bir hale getirebilirsiniz.

3 Haziran 2017
22
3
23
İzmir
Sadece boy ile nası gerçek ideal kiloyu bulmayı düşünüyosun bunu hesaplamak bu kadar basit değil

16 Mart 2017
22
2
3
19
Boyundan 100cm çıkar kalan ideal kilondur. Birazdaha büyük gözükmek istersen azami 5kg daha ekleyeblirsin ama bunun için doğal olarak zirve kas seviyende olman gerek