Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Herkese merhaba... tavsiyelerinize ihtiyacım var.

zettel

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhabalar,

Ben Ufuk, 1.80 boyunda 70 kiloyum.

Dün salonda spora başladım. 8.aya kadar kayıt yaptırdım. Temel amacım 75 kiloya ulaşmak ve göbeği eritmek. Tabi sonrasında kolları, omuzları geliştirmek..

Hocayla görüştüm cardio ve body ile ilgili yapmam gereken ilk 1 aylık çalışmalarımı gösterdi.

Lakin hepinizin bildiği üzere en önemlisi beslenme programı. Bunun için yardımlarınıza ihtiyacım var. Aşağıdaki beslenme programı benim için ideal'midir? Veya üzerinde nasıl bir revize yapmalıyım?

ve son olarak arkadaşımdan duyduğum şeylere göre protein tozlarına ve supplement'lere karşı bir ön yargım oluştu. Hocam bunların zararsız olduğunu ve gelişmek istersen mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi, sizler ne düşünüyorsunuz?

şimdiden teşekkür ederim,
teşekkürler,

Sabah Kahvaltısı (08.00 – 09.00 arası)

• 2 Yumurta
  • Tuzsuz ve yağsız beyaz peynir ya da tuzsuz lor peyniri
  • 2 – 3 Dilim esmer ekmek
  • 1 Küçük domates
  • Büyük bardak süt
  • 1 Yemek kaşığı dolusu fıstık ezmesi ya da bal

Ara Öğün (10.30 civarı)

• 2 Adet meyve (Elma, portakal ya da muz)
Öğle Yemeği (12.00 – 13.00 arası)

• Bir porsiyon ızgara et ya da tavuk (döner olmamalı, tavuğun derisi yenmemeli)
  • Salata (çok az zeytinyağlı, bol limonlu) ya da haşlanmış yeşil sebze (brokoli, brüksel lahanası vb)
  • Kepekli makarna, bulgur pilavı ve pirinç pilavı (yağsız ve dönüşümlü olarak)
Ara Öğün (14.30 – 15.30 civarı)

• 10 – 12 adet çiğ badem ve fındık
Ara Öğün (16.30)

• Bir bardak süt ve 3 – 4 adet kepekli kurabiye ya da ufak bir kase müsli
  • Antrenmandan hemen sonra taze sıkılmış meyve suyu (Nar, Greyfurt, Kivi vb)
Akşam Yemeği (20.00 – 20.30 arası)

• Bir porsiyon ızgara et, tavuk göğsü ya da balık
  • Bir porsiyon baklagillerden özellikle mercimek, kuru fasulye, nohut, soya fasulyesi ya da bakla ezmesi (çok az yağlı ve dönüşümlü olarak)
veya

• Yağsız ton balığı ve kepekli makarna, çiğ maydanoz ile
Ara Öğün (yatmadan 1 saat önce)

• Küçük boy yağsız yoğurt, 3 – 4 adet ceviz, 2 – 3 adet kuru kayısı ya da 8 – 10 adet siyah kuru üzüm

içimdışımtavukoldu

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
12
gerektiği kadar beslenirsen supplement lere gerek yok ek gıda takviyesi olarak kullanacıksan ihtiyacin olduğu kadar vücut ağırlığı başına yaklaşık 1.5 – 2 gram protein örnek olarak 70 x 2 =140 günlük ihtiyacın olan protein eğer maddi durumun varsa iyise kullan değilse gereksiz, tavuk vesare yumurta bunlardan karsılarsın yada diğer etlerden proteinle yetin beslenme düzenini kendinde gelişitirebilirsin hesaplayarak genelde benim gördüğüm spor salonu hocalırının sabit bir listesi var her gelen üyelere ayni listeyi veriyorlar)

Son düzenleme: