Hazır Yiyecekler

• Fitness Bilim ailesine katılarak bilgi paylaşabilir veya paylaşılan bilgilere yorum yapabilirsin!
    Hemen Üye Ol! veya Giriş Yap!

Halil Kurt

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
4 Mayıs 2017
121
10
18
18
Kütahya
Arkadaşlar, protein alımını tamamlayabilmek açısından marketlerde satılan hazır döner, kebap ve sosis gibi yiyecekler nasıldır ? Paket içeride yazılan protein miktarı doğru mudur ?

mustix

Forum Üyesi
28 Ağustos 2016
164
45
48
35
Adana
Pakete girmiş her türlü hazır yiyecek sağlıksızdır. Kalori tamamlamak istiyorsanız kuru yemişleri kullanabilirsiniz.

Savas Cebeci

Yönetici
Site Admini
2 Haziran 2014
243
665
93
New York
Arkadaşlar, protein alımını tamamlayabilmek açısından marketlerde satılan hazır döner, kebap ve sosis gibi yiyecekler nasıldır ? Paket içeride yazılan protein miktarı doğru mudur ?
Protein orani yaklasik % 16'dir. Ancak islemden gecirilirken, nitrit, nitrat atiyorlar. Bunlari vucuda zarari oldugu soyleniyor. Ayrica yag orani yuksektir % 35 civari

Halil Kurt

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
4 Mayıs 2017
121
10
18
18
Kütahya
BİM'den almış olduğum Keskinoğlu markalı hazır sosisler var. Paket de yazılana göre 100 gram'da 16 gr Yağ ve 15 gr Protein varmış.

mustafa322

Forum Üyesi
19 Nisan 2016
75
6
8
23
SPARTA
HAZIR YİCEKLER YENMEMELİ BENİM GÖRÜŞÜM İŞLEM GÖRMÜŞ PAKET GÖRMÜŞ BESİNLERDEN UZAK DURALIM .

Halil Kurt

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
4 Mayıs 2017
121
10
18
18
Kütahya
Her zaman yemiyorum sadece evde tek olduğum vakitler.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
13 Ağustos 2014
778
232
63
Hangi hazır yiyecek olduğu önemli, kebap ve döner iyi bir seçenektir. Lezzeti artırmak için yağ oranını yüksek tutarlar. Ben tavsiye ederim. Pakete girmiş her yiyecek sağlıksız olmaz. Nitrit ve nitrat eklenmiş ise renk pembe ve kırmızıya döner sosis salam sucukta. Bu maddeler zaten yüksek dozlarda kullanılmaz dolayısıyla zararlı dememiz sağlam bir ifade olmaz. Kebap ve döner iyidir. Kıyma türevi ürünler olduğu için daha kalitesiz etler kullanılabiliyor ama sorun değil önemli olan et olması. kıyma haline getirmeleri bir nevi yumuşatma amaçlı.

mustix

Forum Üyesi
28 Ağustos 2016
164
45
48
35
Adana
@Fatih Akçay; Hocam elimde bir kanıt yok ama kıyma haline getirmelerinin asıl amacının atıl etleri yeniden işleme sokmaları diye söylentiler çok. Birçok markette hazır köfte olarak satılan etlerin, veya kıyma haline getirilmiş etlerin, hemen yanıbaşında duran parça etten çok daha ucuz olması bana bu söylentilerde haklılık payı olduğunu düşündürüyor. Üstelik köfte olarak yapılmış ette insan emeği ve içine katılan bileşenleri ve baharatları da düşünürsek, çok daha pahalı olması gerekirken, %30-40 civarı daha ucuz. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Birde kalitesiz et ne demektir?