Hareketler dogru mu

29 Ağustos 2015
59
5
8
31
Canada
Sirf meraktan kendimi kameraya cektim. Sakin gulmeyin :) Sadece dogru mu degil mi merak ediyorum. Eksikliklerim neler?

sirasiyla

Bent Over Close Row
Tricep Dips with Weight
Ventral raise

tricep dip'de bir hatam var ama kavrayamadim. acaba agirligi dusurmemek icin ayagimi kirmiyor muyum? Sanki ayagim daha dusuk olmali.

[video=youtube;pKqJQ2uPT1s]https://www.youtube.com/watch?v=pKqJQ2uPT1s[/video]

9 Şubat 2015
517
75
28
Ventral raise kollarini cok yukari kaldirmana gerek yok . Hatta yapmana bile gerek yok ön omuz bench press de falan fazlasi ile calisiyor. Dips de o sekilde agirlikli yapacagina ayaklarini sehbaya uzat o sekil yap daha fazla verim alirsin. Sonra hafif gelince agirlik koyarsin.

29 Ağustos 2015
59
5
8
31
Canada
Ventral raise kollarini cok yukari kaldirmana gerek yok . Hatta yapmana bile gerek yok ön omuz bench press de falan fazlasi ile calisiyor. Dips de o sekilde agirlikli yapacagina ayaklarini sehbaya uzat o sekil yap daha fazla verim alirsin. Sonra hafif gelince agirlik koyarsin.
anladim, bende ucuncu sette komple havaya kaldirmadim kollarim cok acimaya baslamisti :D omuz seviyesine getirip biraktim

13 Ağustos 2014
184
41
28
1. hareket : Biraz daha eğilmelisin kalça dışarı

2. hareket : karşına ayaklarını koyucağın ellerini koyduğun sehpa boyu kadar bir yükseklik bul ayaklarını ona koyarak yap

3. hareket: Tercih senin ama illa videodaki gibi yapıcam diyorsan daha yavaş yap ve sırtını duvara yasla

13 Ağustos 2014
1,128
107
63
1. ) gögüs biraz daha yukarda kalça biraz daha dışta olmalı squat veya barbell row pozisyonu ola bilir ayarı kaçırıyor isen sehpa kullana bilirsin

2 ) dips de kolları biraz daha yakın tut ayakları iyice uzat daha çok yük biner.

3 ) tam kaldırarak yapmana gerek yok illaki trapezde çalışsın istiyorsan extra hareket yapa bilirsin omuz hizasında kaldırman ön omuzlar için yeterlidir

genel olarak programa bakınca ;
pek düzgün sayılmaz açıkçası sadece 1 günde yaptığın bu ise pek etkili sayılmaz. row için bu arada one arm dumbbell rowing yapa bilirsin bence daha etkili bir hareket çift olunca ister istemez hareketi bozar veya ağırlıktan ötürü dengesizlik ola bilir.

25 Ağustos 2014
447
86
28
24
İzmir
1. hareketin en pozitif yapılan şekli: https://www.youtube.com/watch?v=-koP10y1qZI
Sizin yaptığınız pozisyonda belinizi fazla yorar sakatlık riski altında bulunursunuz.

2. harekette ayağınızı belinizle aynı hizada bir tabureye, sehpaya vs. dayayın öyle yapın.

3. hareket için ise yapmanız gereken tek şey sırtınızı bir yere yaslamak. Bu formda belden kuvvet alırsınız, amaçlanan omuz bölgesindeki verim düşer. Bel sakatlığı riski de taşır uzun vadede.

29 Ağustos 2015
59
5
8
31
Canada
1. ) gögüs biraz daha yukarda kalça biraz daha dışta olmalı squat veya barbell row pozisyonu ola bilir ayarı kaçırıyor isen sehpa kullana bilirsin

2 ) dips de kolları biraz daha yakın tut ayakları iyice uzat daha çok yük biner.

3 ) tam kaldırarak yapmana gerek yok illaki trapezde çalışsın istiyorsan extra hareket yapa bilirsin omuz hizasında kaldırman ön omuzlar için yeterlidir

genel olarak programa bakınca ;
pek düzgün sayılmaz açıkçası sadece 1 günde yaptığın bu ise pek etkili sayılmaz. row için bu arada one arm dumbbell rowing yapa bilirsin bence daha etkili bir hareket çift olunca ister istemez hareketi bozar veya ağırlıktan ötürü dengesizlik ola bilir.

yok toplam 8 hareket, 4 group her group ucer set, her set sonrasi 50 jamping jack.
Ben sadece emin olmadiklarimi ekledim. Deadliftede bence yanlis duruyorum onuda ekliyecegim sonra

29 Ağustos 2015
59
5
8
31
Canada
1. hareketin en pozitif yapılan şekli: https://www.youtube.com/watch?v=-koP10y1qZI
Sizin yaptığınız pozisyonda belinizi fazla yorar sakatlık riski altında bulunursunuz.

2. harekette ayağınızı belinizle aynı hizada bir tabureye, sehpaya vs. dayayın öyle yapın.

3. hareket için ise yapmanız gereken tek şey sırtınızı bir yere yaslamak. Bu formda belden kuvvet alırsınız, amaçlanan omuz bölgesindeki verim düşer. Bel sakatlığı riski de taşır uzun vadede.
Cok tesekkur ederim. Tekrar dediginiz sekilde deneyecegim

28 Mart 2015
124
25
18
Dips yaparken negatifleri çok hızlı yapıyorsunuz gibi geldi, yani kaytarmaca var, birden aşağı bırakmayın kendinizi.. Yukarı hızlı basışlar olabilir ama aşağı inişte daha kontollü olunmalı.

21 Ocak 2015
260
47
28
arkadaşların dediğine ek olarak , dips yaparken kolları kitliyorsun.Kitlememek biraz kırık bırakmak daha doğru diye biliyorum.Bu şekilde kitlediğinde eklemlerine daha fazla yük biniyor , kastaki gerim azalıyor.Hem hareketin verimi azalıyor hem eklem sağlığın için daha zararlı oluyor