Hangi Protein Tozunu Kullanmalıyım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.datasep.com
Öncelikle merhaba foruma yeni katıldım ve bana çok şey katacağınızdan eminim. İlk defa protein kullanacağım ama proteinler hakkında fazla bilgim yok sizce hangi proteini kullanmalıyım.

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.datasep.com
Usta ne kadar süredir spor yapıyorsun?
Ne çeşit bir protein kullanacaksın ? (whey, casein vs.)

1 Yıla yakın ama şu şekilde 3 ay devamlı 1 ay işten dolayı felan yapamadım kesit kesit yaptım yani. Protein için pekde bir bilgim yok inanın hangisi ne işe yarar pek bilmiyorum :)

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
1 Yıla yakın ama şu şekilde 3 ay devamlı 1 ay işten dolayı felan yapamadım kesit kesit yaptım yani. Protein için pekde bir bilgim yok inanın hangisi ne işe yarar pek bilmiyorum :)

Oncelikle foruma hos geldiniz.

Madem protein ile ilgili bilginiz yok, kullanama isteginizin nedenini ogrenebilirmiyim? Proteinden beklentiniz nedir? Eger Protein tozu kullaninca reklamlarinda oynayan vucut gelistirmeciler gibi olunacagini dusunuyorsaniz (ki sanmiyorum) yaniliyorsunuz.

Gunluk yediginiz yemeklerde vucudunuz gerekli protein ihtiyacini karsiliyorsa baska hicbir sey kullanmaniza gerek yok. Proteine vereceginiz parayi saglikli beslenmeye harcayabilirsiniz. Ha yok benim imkanim var, butcem buna uygun, gunluk yemek duzenimde yeterli protein alamiyorum derseniz o zaman Whey Protein kullanabilirsiniz. Marka konusunda herkesin deneyerek kullandigi markalar piyasada mevcut. Uc asagi bes yukari hemen hemen hepsi benzer ya da yakin ozelliklere sahip. Iclerinden birisini secip gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.datasep.com
Büyüğümüz olarak vermiş olduğun öğüt çok güzel abi. Ben yeterli miktarda beslenemediğimi düşünüyorum kendi düşüncem tabi. Bu sebeptendir ki protein tozu kullanmak istiyorum. 1 Yıla yakın yapıyorum benimle beraber başlayan arkadaşlar var protein tozlu benim iki katım oldular yani :D

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Büyüğümüz olarak vermiş olduğun öğüt çok güzel abi. Ben yeterli miktarda beslenemediğimi düşünüyorum kendi düşüncem tabi. Bu sebeptendir ki protein tozu kullanmak istiyorum. 1 Yıla yakın yapıyorum benimle beraber başlayan arkadaşlar var protein tozlu benim iki katım oldular yani :D

Protein tozuyla 2 katiniz olmasi pek mumkun degil. Buyuk ihtimal sizin gibi 3 ay yapip 1 ay birakmiyordur, yemek duzenini oturtup protein agirlikli besleniyordur, idmanlarinin hakkini vererek yapiyordur, uyku duzenine dikkat ediyordur, genetigi size gore daha uygundur. Veya forumumuzda konusulmasi, tartisilmasi, yazilmasi yasak olan yollara basvurmustur.
Bu spor biraz emek ve sabir ister, bir anda hersey olmuyor, uzun yillar ayni disiplinle ayni hirsla, ozveriyle calismaniz gerekiyor. 3 ay calisip 1 ay birakinca o kadar sure geri gidiyorsunuz, unutmayin. Yemek duzeniniz zayifsa yukarida da belirttigim gibi Whey Protein kullanabilirsiniz. Marka secimi size kalmis, cevrenizde kullanan arkadaslarinizdan veya hocanizdan tavsiye alabilirsiniz.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Protein tozunun kasları büyütmek gibi sihirli bir etkisi yoktur protein tozu sadece besin takviyesidir arkadaşlarınızın büyümesinin sebebi protein tozuyla bir alakası yoktur

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Kilosu 30 lira olan ete denktir protein eşdeğerinde. Optimum chocolate tavsiye edilir. soğuk suyla iyi gidiyor.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi

Sadece protein tozuyla mümkün mü 2 katın kadar olmaları

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: