Hangi multivitamini kullanıyorsunuz?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
90
Spor Geçmişi
3
Boy (cm)
182
Kol (cm)
40.5
Bel (cm)
89
Omuz (cm)
133
Merhaba herkese forumda yeniyim. 1 senedir multivitamin takviyesi olarak gnc megamen kullanıyorum. Şu anki kampanya çok iyi fakat haziranda bitiyor son kullanım tarihleri bitirmem mümkün değil. Elimdeki megamen'in bitmesine 1 ay bi zaman kaldı. Bu tarz bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz multivitamin takviyesi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Forum Üyesi
Teşekkür ederim ilginize. Araştırdım baktım çoğu vitamin miktarı olarak iyi. Sadece a ve K vitamini yok sanırım. Minareli oranı da biraz düşük geldi gözüme.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Saf c vitamini ve d vitamini alırsan dışardan daha mantıklı. Karışım vitaminlerde asıl önemli olan vitaminlerin miktarı az oluyor. Et tüketimi fazlaysa b vitaminine gerek kalmaz.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Vitamine gerek var mı mesela bence ilk önce bunu sorun kendinize. Mesela kan verin değerlerinize baktırın zaten gerekliyse doktor size söyler. Hatta beslenme uzmanı ya da aile hekimindeki dahiliye uzmanına sorun. Sağlıklı bir şekilde besleniyorsanız bence gerek yok.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Yeterli süre güneşe çıkılmıyorsa d vitamini yetersiz olur, normal beslenmede c vitamini yeterli olarak alınamıyor çünkü bir portakalda günlük ihtiyacın 4 te 1 i var, hergün 4 portakal yenmez.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
multivitamin ürünlerini sürekli kullanmamakla birlikte dönem dönem tetkik sonuçlarına göre
Solgar VM 2000 / Nature's Bounty Multi-Day ve Nature's Supreme Multivitamin ürünlerini kullandım üçünden de memnun kaldım
beslenme iyi durumdaysa multi olarak bence gerek yok mutlaka tetkik sonuçlarınıza göre bu ihtiyacı değerlendirmek gerekiyor.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: