Haftada 1 gün diyeti bozmak

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar selamlar. Thermojenik kullanıyorum ve aynı zamanda diyet yapıyorum haftanın 6 günü sıkı bir şekilde diyet yapıyorum fakat pazar günleri cheat yapıyorum çünkü diyet günleri şeker vb. hiçbir zararlı madde yemiyorum ve pazar günleri ciddi anlamda canım istiyor. Bu doğrumu pazar günleri de diyete devam etmelimiyim ?
**Bu arada pazar günü diyet bozuyorum derken almam gerekenden fazla kalori aldığım oluyor. Bu şekilde yapmam diğer günlerde yaptığım diyete zarar verir mi ? Kas kaybı veya yağlanma gibi sorunlar oluşturur mu ?

SMS Onaylı
Forum Üyesi
zararlı maddeleri pazar gunlerıde zararlıdır.
bu dıyet sistemını ne kadar astıgına baglı %20 den fazla asmıyorsan sıkıntı yok ama ıkı katı yıyorsan olmaz.
ödül gununu nefsını köreltme olarak dusun, bır dılım baklava gıbı ama yarım kılo degıl,
bu ne yedıgıne baglı olarak degıssede kas kaybı olmaz, yaglanma olurmu ? olabılır spor yapıyorsan buda olmaz...
ama diyet bır seyleri az yeme degılde bır yeme alışkanlıgını degıstırme olarak dusun,
daha zengın ama az az, bır oturusta bır ekmek yemek yerıne 2 dılım ekmek bıraz salata tavuk turp fln yanı bırden fazla lezzetlerden az az.
amac kılo vermek ıse boy kılo ölcumunu yazmalısın , vucut yag oranında onemli,
ama eger hafta içi şeker tuketımın sıfır hafta sonu tavan yapıyorsa dr olmasamda ınsulın degerınle bu kadar oynaman dogru degıl, bazı takılma dönemlerınde bu tur atraksıyonlar olsada ben dıyet sıstemımı neredeyse hc degıstırmemıstım, hedefe ulastıkca mınık esnetmeler yaptım sadece
mesela cıkolata ve tatlı canım cekınce gıdıp en yuksek %82 kakao oranı olan az şekerli bır urun bulup nefsımı rahatlattım.
bu gıbı yanı umarım hedefınde ılerler basarılı olursun..

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
zararlı maddeleri pazar gunlerıde zararlıdır.
bu dıyet sistemını ne kadar astıgına baglı %20 den fazla asmıyorsan sıkıntı yok ama ıkı katı yıyorsan olmaz.
ödül gununu nefsını köreltme olarak dusun, bır dılım baklava gıbı ama yarım kılo degıl,
bu ne yedıgıne baglı olarak degıssede kas kaybı olmaz, yaglanma olurmu ? olabılır spor yapıyorsan buda olmaz...
ama diyet bır seyleri az yeme degılde bır yeme alışkanlıgını degıstırme olarak dusun,
daha zengın ama az az, bır oturusta bır ekmek yemek yerıne 2 dılım ekmek bıraz salata tavuk turp fln yanı bırden fazla lezzetlerden az az.
amac kılo vermek ıse boy kılo ölcumunu yazmalısın , vucut yag oranında onemli,
ama eger hafta içi şeker tuketımın sıfır hafta sonu tavan yapıyorsa dr olmasamda ınsulın degerınle bu kadar oynaman dogru degıl, bazı takılma dönemlerınde bu tur atraksıyonlar olsada ben dıyet sıstemımı neredeyse hc degıstırmemıstım, hedefe ulastıkca mınık esnetmeler yaptım sadece
mesela cıkolata ve tatlı canım cekınce gıdıp en yuksek %82 kakao oranı olan az şekerli bır urun bulup nefsımı rahatlattım.
bu gıbı yanı umarım hedefınde ılerler basarılı olursun..

Merhaba,

Bugün misafirlikte olduğumuz için, akşam yemeğinden sonra; Kuruyemiş ve bir dilim tatlı ardından meyve yedim. 3 adette kestane tükettim. Günlük
2 saate yakın spor yapıyorum ve bunun 40 dakika yürüyüş ile geçiyor. Sence herhangi bir etkisi olabilir mi?

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Olaya bir bütün olarak bakmaya çalışın arkadaşlar bu işler günlük olarak olmuyor. Haftalık aylık olarak bakın kalori hesabına. Atıyorum günlük 400 kalori açıgı bırakarak zayıflıyorsan. Pazar günüde fazladan gidip baklava yedin tatlı yedin 1500-1600 kalori aldın diyelim. 400 kalori açık bıraktıgın 4 günü yapmadın say haftada 2 gün diyet yaptın gibi oluyor yani özetlemek gerekirse. Anlatabilmişimdir umarım.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Cheatmeal haftada 1 gün yaparım kim ne derse desin

o gün kaçırdıgım şeylerden dolayı gaza gelip sonraki günler çok güzel şekilde yaparım

metabolizmanda şok etkisi yapıcagı için yağ yakımını devam ettirir

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
6 gün kalori açığı oluşturup pazar günü bütün açığı kapatmanın mantığı yoktur. İki haftada bir sefer yapılması daha makul. Diyetin amacı olması lazım.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
6 gün kalori açığı oluşturup pazar günü bütün açığı kapatmanın mantığı yoktur. İki haftada bir sefer yapılması daha makul. Diyetin amacı olması lazım.

2 haftadır bozmuyordum dün kaçamak yaptım. Birazdan gidip sporumu yapacağım bugün yediğim besinler ile de dengeleyeceğim herhangi bir etkisi olmayacağını sanıyorum.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
bu kacamak meselesi kontrol altında olan bır seyse
ıstedıgınızı yapabılırsınız.
sıkıntı bunun dıger gunlere sarkması veya ogunlere sarkmasıdır.
en nıhayetındede dıyetı bozmaktır.
vucut bu kacamaksız dısıplıne uyum sagladıktan sonra kabullenmek en dogrusu.
ıradenızle oynamak rus ruletı gıbı bır sey.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: