Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Hacim kazanmak için program ?

alpayx67

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yaklaşık bir senedir fitness ile uğraşıyorum,şu anda dirty bulk ile kilo mu ilk bahara 80-85 kiloya kadar çıkartmayı planlıyorum,sonrada definasyonla bunu tekrar 70-75 kiloya çekeceğim.Ama bir türlü antreman programı oturtamadım,hacim kazanmak için hangi günleri, hangi kas grubunu, kaç tekrar, kaç set, kaç kilo ile çalışmalıyım ? Örnek bir antreman programı önerebilir misiniz ?

Boy:1.76
Kilo:75

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Yaklaşık bir senedir fitness ile uğraşıyorum,şu anda dirty bulk ile kilo mu ilk bahara 80-85 kiloya kadar çıkartmayı planlıyorum,sonrada definasyonla bunu tekrar 70-75 kiloya çekeceğim.Ama bir türlü antreman programı oturtamadım,hacim kazanmak için hangi günleri, hangi kas grubunu, kaç tekrar, kaç set, kaç kilo ile çalışmalıyım ? Örnek bir antreman programı önerebilir misiniz ?

Boy:1.76
Kilo:75
Definisyon dönemi antrenmanı bulk dönemi antrenmanı diye birşey yoktur. Definisyon veya bulk dönemi diyeti vardır. Normal antrenmanına devam edebilirsin memnunsan eğer.

alpayx67

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
İşte sıkıntı orda normal antreman programın kötü misal göğüsde 8-10 hareket yapıyorum.

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
İşte sıkıntı orda normal antreman programın kötü misal göğüsde 8-10 hareket yapıyorum.
Hareket sayısından ziyade set ve toplam tekrar sayın da önemli. Her hareketin 2 set yapıldığı ve 10 hareket yapılan hipertrofi programları da var. Bu nedenle çok hareket yapmak yanlıştır ya da doğrudur diye bir sınıflama yapamayız. High intensity trainingte bir tekrarı 30 sn süren 3-4 tekrar yapılan hipertrofi sistemi var. Oysa 3-4 tekrarı, kuvvet olarak biliyoruz. Aslında asıl önemli olan şey kasa uyguladığın kesintisiz gerilimdir. Hareket sayısına takılmayın.

vinyKarerry

Banlı Üye
Ödüller
0
Fit Puan
0
mac cosmetic store gives sweet cheap mac cosmetics for sale online

The Wand: I have to first give a shout out to the gorgeous, carved out tube, which is guaranteed to look amazing on your bathroom cabinet.The actuality is absolutely altered and is already authentic above. mac makeup canada Tennant clan throw a party for lovechildI think was very good about her was that she was determined, as well. mac cosmetics sale Diddy took over an upper East Side townhouse last week to launch his Unforgivable Woman perfume with a few close friends like Eartha Kitt (fresh from a private Cafe Carlyle performance for MAC cosmetics), Aretha Franklin, Jay Z and Beyonc asked him his idea of the perfect fragrance.Do you have a favorite item in the collection?

Sensei

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba alpayx67,

Bu kadar detaya girmenize gerek yok. Bulk veya Definasyon antrenmanı diye birşey yoktur bunu unutun. Temiz bulk ve disiplinli definasyon diyetleri yapın. İdmanlarınızda da olabildiğinde yüksek ağırlıklara girin yeterli.