Hacim Kazanmak İçin Doğru Olmayan Yaklaşımlar

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Hacimlenmede doğru olmayan yaklaşımlar nelerdir?

Hacimlenme herkesin bildiği gibi Bulking dönemidir.
Kişinin Kas kütlesini arttırmak istediği bu dönemde çok fazla yapılan yanlış vardır, ben ise size bunlardan birkaç tanesini seçtim.

- İstediğini Yemek:
En çok yapılan hatalardan biri istediğini yemektir.Unutmayın ki kaç kilo aldığınız değil, kiloyu nereden aldığınız önemlidir.Ve vücudunuzun kiloyu nereden alacağı da beslenmenize bağlıdır.Yani istediğini yemek yanlış bir görüştür.Unutmayın ki ne yediğiniz çok önemlidir, her zaman doğru besinleri tüketmeye çalışmanızı öneririm.Definisyon döneminde nasıl beslenmenize özen gösterip dikkat ediyorsanız, Bulking döneminde de aynı şekilde dikkat etmenizi öneririm.

- Fazla Yemek: Bi diğer hatada fazla yemek.İster sağlıklı yiyin, ister yemeyin, genede yağlanacaksınız.Öncelikle şunu belirtelim, herkesin Matebolizması farklıdır.Her insan farklıdır, ancak size ortak bi rakam verebilecek olursam, oda +200-400 arasıdır.Harcadığınız 'dan +200-400 kalori fazla alırsanız, aldığınız kalorilerde çok iyi besinlerden geliyorsa yağlanmayı minimumda tutarak hacim kazanabilirsiniz.

- Antrenman Sonrası Basit Şeker: Bence en fazla yapılan hata budur.Antrenman sonrası çoğu kişi kortizol 'u engellemek, kas inşası için İnsülin Hormonunu devreye sokmak için basit şeker alır.Ancak bunu yapanlar Steroid kullanan özellikle Growth Hormonu kullanan insanlardır.Growth Hormonu kullanan insanlar antrenman sonrası İnsülin hormonunu hızlıca yükseltir.Bunun sebebi ise Growth Hormonu yükseldiği zaman İnsülin Hormonu düşüşe geçiyor.Bu yüzden antrenman sonrası basit seker kullanılıyor.

-Ağır Kilo, Az Tekrar: Spor Salonlarında çok fazla görünen bir hatadır.İnsanlar fazla ağırlık kaldırmak için hareketi doğru yapamayacağı bir ağırlıkla yapar.Ve çoğu insan kontrol edemediği ağır kilolar yüzünden hareketi tam, doğru şekilde yapamıyor ve çok az tekrar ile kasa istenilen gerilimi veremiyor.

-Gainer Kullanmak: Benim dünyada gördüğüm gereği olmayan tek Supplement'tir..Bunu bulan firmanın ismini hatırlamıyorum, hatta öyle firma var mı onu bile bilmiyorum.Ancak bu ürünü çıkaran kişinin düşüncesi buydu; antrenman sonrası kortizol salgılanır o yüzden şekeri proteine eklersem Kortizol'u engeller, kas onarımı başlatır, İnsülin'e ihtiyacı olan Steroid kullanan insanlar İnsülin seviyesini artırır yolundan çıktığı kesin.Ve daha fazla ürün satıp, para kazanmak için de tabi. Yani kısacası, antrenman sonrası basit seker alanlar Steroid kullanan kisiler, alın diye önerenler de ürün satmak isteyen üç kağıtçı hocalardır.Eğer Gainer 'ı i kendiniz yapmak istiyorsanız, Protein Tozunuza 500 Gr. kadar Toz Şeker katarsanız Gainer olur.

-Peki Kalori İhtiyacımızı Nereden Öğreneceğiz?

Calori, almanız gereken protein, yağ, karbonhidrat hesaplaması için bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır. TIKLAYIN

Herkese bol iradeli, sabırlı günler...

Yazar: Muhammet Ağrı (ciko)

Forum Üyesi
İlk önce sunu soyleyim 15 yasindayim boyun 160 kilom 41 fitnisa yeni basladim ve günlük protein ihtiyacım 99 ben her gün 3 bardak sut 3 adet yumurta ve antremandan sonrada 1 tabak pirinç ve 150 g tavuk gogusu yiyorum ve bunlar 80 g Felan protein yapio yani yetmio bana söyle her gün 20g alacaim ve bana 2 ay gidecek bi protein tozu onerirmisiniz?

Yorum
Forum Üyesi
İlk önce sunu soyleyim 15 yasindayim boyun 160 kilom 41 fitnisa yeni basladim ve günlük protein ihtiyacım 99 ben her gün 3 bardak sut 3 adet yumurta ve antremandan sonrada 1 tabak pirinç ve 150 g tavuk gogusu yiyorum ve bunlar 80 g Felan protein yapio yani yetmio bana söyle her gün 20g alacaim ve bana 2 ay gidecek bi protein tozu onerirmisiniz?
100 gr daha fazla tavuk ye.

Yorum
Forum Üyesi
peki hocam ağır kilo ile calışıp hareketi yine tam yapmak ve tekrar sayısını piramit şeklinde yapmak hakkındaki düşünceniz nedir ?

Yorum
Forum Üyesi
Antrenman sonrası basit şeker bölümüne katılmıyorum. Antrenman sonrası insulin yükselmezse kas büyümek istemez.

Yorum
Forum Üyesi
Arkadaşlar Karbonhidrat zaten İnsülini yükseltiyor. Karbonhidrat demek enerji kaynağı demek, saf enerji kaynağı. Sadece bunlar arasında kaliteli Karbonhidrat var kalitesiz var biz kaliteli karbonhidratları bile alsak yine İnsülin yükselir.

Eğer Karbonhidrat İnsülini yükseltmeseydi kimse Definasyon döneminde karbonhidratları azaltmazdı veya kesmezdi. :)

Yorum
Forum Üyesi
Ağır Kilo, Az Tekrar konusuna takıldım biraz. Ben böyle yapıyorum yani 10-8-6 şeklinde yapıyorum tekrarları. Hareketi doğru yapamıyacağım tam kaldıramıyacağım ağırlığın altına girmiyorum. İlk settede kendimi zorluyorum son settede. Kendime göre faydasını görüyorum diyebilirim. Bu yanlış mı yani?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: