Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Güvenilir Tavuk

kafkasay

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Köy kökenli olduğumuz ve hala köyle bağlantımız olduğu için köy tavuğuna ulaşmam kolay. Her ikisini de bol bol tüketiyorum. Hatta sınai üretim tavukların yetişme tekniğine de şahit oldum yani aşinayım. Besin değerleri ile ilgili farklar uzmanların işi. Ben yıllar süren fiziki gözlemlerimi anlatayım. Sınai tavuk 15, 20 günde en zor yetişeni 30 günde kesime geliyor. Yemlerine ilaç katıldığını gözlerimle gördüm. Bu ilaç miktarı kg başına 5 mg ise üretici şişeyi yeme Boca ediyor. Etleri yumuşak olsun diye bazı tesislerde kafesler tavukların ayağa dahi kalkamayacağı büyüklükte. Etleri beyaz olur, kolay pişer. Köy tavuğu, serbest gezer ne bulursa yer, üretici katkısız buğday verir, köyde gelenek kesimden 2 gün önce kapatılıp serbest gezdirilmemesi sadece buğday ile beslenmesi şeklindedir. Serbest gezdiği için ne bulursa yediğinden ve her yerde eşelendiğinden etinin bu şekilde arındığına inanılır, eti kahverengidir, zor pişer. Lezzet açısından köy tavuğu hindi eti lezzetinde, hindi etinden daha yumuşaktır. Saygılar

3rknsnmz

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Bu arada aklıma bişey geldi :D Bir zamanlar hatırlarsınız kuş gribi var diye köylünün kasabalının ve bahçesi olup da tavuk besleyen vatandaşın tavukları hep itlaf edilmişti. Yani serbest gezen ilaç verilmeyen doğal tavukların nesli neredeyse tüketildi. Ben bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum, tabi herkes katılmayabilir. Tavuk üreticileri (dünya genelinde) piyasayı tamamen ele geçirmek için bunu planlamış olabilir. Serbest piyasa güçlerinin sevdiği şeyler ve sonuçta dünya güçlerinin tam da istediği durum bu ... Bana mantıklı geldi

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Bu arada aklıma bişey geldi :D Bir zamanlar hatırlarsınız kuş gribi var diye köylünün kasabalının ve bahçesi olup da tavuk besleyen vatandaşın tavukları hep itlaf edilmişti. Yani serbest gezen ilaç verilmeyen doğal tavukların nesli neredeyse tüketildi. Ben bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum, tabi herkes katılmayabilir. Tavuk üreticileri (dünya genelinde) piyasayı tamamen ele geçirmek için bunu planlamış olabilir. Serbest piyasa güçlerinin sevdiği şeyler ve sonuçta dünya güçlerinin tam da istediği durum bu ... Bana mantıklı geldi
olabilir ne şeytanlıklar var bu bir şey mi. Polisler bile suç işliyor ve işlenmesine göz yumuyor görüyoruz her ülkede böyledir yoksa mafya diye bir şey olmaz.