Günlük Kalori İhtiyacımı Nasıl Hesaplayabilirim?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Forum Üyesi
Bu konuda doğru veren site var mı? Bir site 1800 diyorsa diğeri 2000 diyor. Güvenilir bir site var mı hesaplayabileceğim?

Çözüm
Hocam Cleanbulk yapacağım, kilo almak gerekli kas kütlesi kazanmalıyım. Yağ oranım zaten çok düşük. Sadece beslenme programı hazırlayamıyorum kendime, fityemek.com 'a göre 130gr protein 500gr karbonhidrat almam gerekliymis. Kendime bunun icin beslenme programı hazırlayamadım ve ne kadar çok protein almalıyım veya karbonhidrat almalıyım tam olarak bilmiyorum. Kafam iyice karıştı yani.
Kalori hesabı yapmak yerine ,Binlerce kişi tarafından test edip olumlu sonuçlar alınmış Savaş cebeci hocamızın hazırladığı clean bulk beslenme programını denemek ister misiniz ?

Eğer istemiyorsanız Kilo başına 2gr hayvansal protein , 50-80 Gr arası sağlıklı yağ alın...
Forum Üyesi
Merhaba foruma hoşgeldiniz :)

Amacınız nedir ? Yağ yakmak , kilo almak vs.
Hocam Cleanbulk yapacağım, kilo almak gerekli kas kütlesi kazanmalıyım. Yağ oranım zaten çok düşük. Sadece beslenme programı hazırlayamıyorum kendime, fityemek.com 'a göre 130gr protein 500gr karbonhidrat almam gerekliymis. Kendime bunun icin beslenme programı hazırlayamadım ve ne kadar çok protein almalıyım veya karbonhidrat almalıyım tam olarak bilmiyorum. Kafam iyice karıştı yani.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Kalori hesabı yapmak yerine ,Binlerce kişi tarafından test edip olumlu sonuçlar alınmış Savaş cebeci hocamızın hazırladığı clean bulk beslenme programını denemek ister misiniz ?

Eğer istemiyorsanız Kilo başına 2gr hayvansal protein , 50-80 Gr arası sağlıklı yağ alın geri kalan tüm kaloriyi ayda 1-2kg alacak şekilde kompleks karbonhidratlardan alacak şekilde ayarlayın .

Yorum
Çözüm
Merhaba. Hiçbir site hedefinize göre günlük almanız gereken kalori miktarını net bir şekilde veremez. Sitelerin verdiği sonuç ortalama bir sonuçtur. Bu sonucu referans alarak hedefiniz doğrultusunda deneme yanılma yöntemiyle kalori miktarınız üzerinde oynamalar yapmanız gerekir.

Yorum
Forum Üyesi

Hocam sanirim siz atmistiniz baktım bu programa, gayet güzel de gözüküyor acikcasi ama benim protein ihtiyacimdan fazla olmuş oluyor. Youtube üzerinde de bir youtuber protein ihtiyacınızın üstünde alırsanız karaciğerde yağ olarak depolanır gibi şeyler söylemişti ondan kendime beslenme programı yapmaya çalışıp başaramadım. Yoksa Savaş Hocamın paylastigi programı kullanmayı düşünüyordum.

Son düzenleme:
Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Hocam sanirim siz atmistiniz baktım bu programa, gayet güzel de gözüküyor acikcasi ama benim protein ihtiyacimdan 100 gr fazla olmuş oluyor. Youtube üzerinde de bir youtuber protein ihtiyacınızın üstünde alırsanız karaciğerde yağ olarak depolanır gibi şeyler söylemişti ondan kendime beslenme programı yapmaya çalışıp başaramadım. Yoksa Savaş Hocamın paylastigi programı kullanmayı düşünüyordum.
Savaş hocanın programı yoğun bir şekilde ağırlık antrenmanı yapanlar içindir yani normal bir insanın protein ihtiyacına göre daha fazla protein ihtiyacı duyar vücut geliştirme sporcuları o yüzden.

Yoksa dediğiniz gibi normal bir birey bu kadar protein alsa karaciğeri yağlanabilir .

Yorum
Forum Üyesi
Savaş hocanın programı yoğun bir şekilde ağırlık antrenmanı yapanlar içindir yani normal bir insanın protein ihtiyacına göre daha fazla protein ihtiyacı duyar vücut geliştirme sporcuları o yüzden.

Yoksa dediğiniz gibi normal bir birey bu kadar protein alsa karaciğeri yağlanabilir .
Tamamen aklimdan cikmis, haklisiniz. Hiç düşünememiştim böyle , bu arada attığınız Hipertrofi antrenman programını uyguluyorum hocam, gayet güzel bir program ama ben haftada 5 gün gidiyorum. Çarşamba gününe ne ekleyebiliriz o program için acaba ☺️

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Tamamen aklimdan cikmis, haklisiniz. Hiç düşünememiştim böyle , bu arada attığınız Hipertrofi antrenman programını uyguluyorum hocam, gayet güzel bir program ama ben haftada 5 gün gidiyorum. Çarşamba gününe ne ekleyebiliriz o program için acaba ☺️
Rica ederim , normalde Çarşamba günü programa göre tüm kas grupları tamir sürecinde , illa Spor salonuna gitmek istiyorsanız Biceps+karın kası +kardiyo yapabilirsiniz .

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: