Göğüs Sarkmasından Nasıl Kurtulabilirim?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1.5 yıldır spor yapıyorum. 1 yıl kesintisiz sonra öğrencilikten ötürü yazın işe başladım 3 ay boş geçti. Yalnız 3 ayda aldığım hacmi kaybettim. Yaklaşık 5 kilo verdim ama galiba bunun çoğunu kaslardan kaybettim. Yaklaşık 2 hafta önce spora tekrar başladım. Ancak bazı problemlerim var. Aslında yazın vücudum dinlenir kilom sabit kalır, sarkmalar kendini toplar demiştim. Ancak çokta bişey olmadı. Bende sizlerden yardım almak için bu konuyu açtım.

Boy: 188 cm
Kilo: 127 kg'den 90 kg

Bu da şu andaki halim:

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler. İyi günler!

Forum Üyesi
Fotoğraftan pek net belli olmuyor sarkma olup olmadığı. Cilt çok esnektir. Fakat bazen aylar veya yıllar alabilir eski görünüme kavuşmak. Bazen ise cerrahi müdahale gerekebilir.

Yandan çekilen fotoğrafa baktığımda yağ oranınız yüksek olduğundan dolayı bu görünümde olabileceğiniz yorumunu yapabiliyorum. Yani yağ oranınızı epeyce daha düşürmelisiniz. Ayrıca cilt elastisiteniz için her gün C vitamini içmenizi öneririm. Ayrıca Vitamin A, vitamin E ve B vitamin kompleks içmenizi öneririm.

Bir kaç ay kendinize zaman tanıyın, hızlı kilo vermeyin. Eğer düzelmediğini düşünüyorsanız basit bir cerrahi müdahale ile düzeltilebilir endişelenmeyin.
Yorumunuz için teşekkürler. Nasıl bi programla çalışmamı önerirsiniz. Yağ yakmaya devam mı edeyim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum
Forum Üyesi
Kardeş bence Sen hafif hafif normal bir yemek ye mesela kaloriyi normal seviyede bırak mesela 170 gr makarna yanında 70 gr protein 1 kaşık zeytin yağı 1, veya 2 bardak kahve içersin 20 dakika koşma yap mesela 5 dakika bütün gücünle koş 5 dakika normal yürü bunu 2 defa yap 20 dakika amino asit kesin almalısın çünkü zayıfladığında vücudundaki kaslardan vücudun amino asit çeker o yüzden onu kullanmalısın ve balık yağı kullanmalısın 2 tablet olabilir bu yemek öğününü tekrar ye koşudan sonra çünkü koştuğunda bütün vücudun gelişiyor o şekilde düzelebilir diye düşünüyorum.Benim tavsiyem bu inşallah düzelirsin kardeş kal sağlıcakla

Yorum
Forum Üyesi
Kardeş bence Sen hafif hafif normal bir yemek ye mesela kaloriyi normal seviyede bırak mesela 170 gr makarna yanında 70 gr protein 1 kaşık zeytin yağı 1, veya 2 bardak kahve içersin 20 dakika koşma yap mesela 5 dakika bütün gücünle koş 5 dakika normal yürü bunu 2 defa yap 20 dakika amino asit kesin almalısın çünkü zayıfladığında vücudundaki kaslardan vücudun amino asit çeker o yüzden onu kullanmalısın ve balık yağı kullanmalısın 2 tablet olabilir bu yemek öğününü tekrar ye koşudan sonra çünkü koştuğunda bütün vücudun gelişiyor o şekilde düzelebilir diye düşünüyorum.Benim tavsiyem bu inşallah düzelirsin kardeş kal sağlıcakla

Hocam, balık yağı, multivitamin, BCAA, kreatin, protein tozu kullanıyorum. Koşu stilim sizin dediğiniz gibi. Ağırlık antrenmanım nasıl olmalı?

Yorum
Forum Üyesi
Kardeş 1 hafta ağırlık çalışmamanı öneririm şimdilik yağ yakmanı biraz yavaşlatman lazım çünkü sen yağ yaktıkça o daha çok sarkar o yüzden 1 hafta sadece benim dediğim gibi çalışırsan ayrıca nefes alıp vermen çok önemli mesela burnundan iyice nefes al ağzından iyice nefes ver yavaşça ,yani ben bu şekilde öneriyorum ,ve antrenmanın bittikten sonra kan şekerini çok yükseltmiyecek yemek yemelisin makarnayı sade ye mesela protein tozun şekerliyse mesela çeyrek elma ye tozu içtikten sonra yeşil çay yada kahve ben yeşil çayı öneriyorum

Yorum
Yorumunuz için teşekkürler. Nasıl bi programla çalışmamı önerirsiniz. Yağ yakmaya devam mı edeyim.

Linkte bilgi vermiştim.Zamanla düzelir , ağırlık çalışmasına ağırlık ver.Bide yağ oranın yüksek , her insanın yağ dağılımını her şeyde olduğu gibi genetik belirler.127 kilo olduğunuz dönemde bile vücuttaki yağlar daha çok göğüs kısmındaymış.

Disiplinli olur ,düzenli ağırlık çalışırsan.5,6 aya şöyle 6 parça baklavan ile bize poz verirsin.

Antrenman ve beslenme programıiçin Savaş Cebeci definasyon programlarını öneririm.Düşük karbonhidrat ve yüksek protein var.İşine yarayacaktır , cerdiğim tavsiyelere uy linkteki.Canını sıkma , tam gaz yola devam et.

https://www.fitnessbilim.com/forum/konu/jinekomastimiyim-yoksa-siradan-bir-sarkmami.4191/#post-29321

Yorum
Linkteki bilgilerden muhakkak yararlan.!

https://www.fitnessbilim.com/forum/konu/kilonuz-degil-yag-onemli.2594/
1.) Jinekomasti değil.

2.) Kilo vermeden kaynaklı deri sarkması

3.) 15,20 dakikadan fazla kardiyo yapma

4.) 45 ile 60 dakika arasında ağırlık çalışması

5.) Beslenme düzeni : %40 karbonhidrat tam tahıllı,kompleks karbonhidratlar.
%35 hayvansal protein

%25 Omega 3 ,Omega 6 yağ asitleri bakımından zengin yağlar.

6.) Bol su için yediğinize , içtiğinize dikkat edin.6 ay sonra kas gelişimi artıkça.Sarkmalar , yavaş, yavaş kaybolur.1 yıl boyunca düzenli ağırlık çalışması yaparsanız.Tamamen sıkılaşır.

7.) Deri sarkmaları için önerileri bu linkte vermiştim.Buyurun tıklayın.

Yada direkt yapıştırayım buraya.

Sık sorulan sorulandan biri bu olsa gerek.Ki vücut geliştirme sporuna başlama nedenim tam olarak buydu.Öncelikle deri sarkması 2 cm üstünde ise geçmez yok değilse sizlere bu konuda önerilerim olacak.(Kilo vermeden kaynaklanan deri sarkması.)

1.) BCAA Gıda takviyesi mükemmel sonuçlar alırsınız.( Protein sentezinde büyük rol oynuyor bu elemen :) )

2.) Bol su içilmeli (Sadece su 2 hidrojen 1 oksijen yani ;) ) Basit karbonhidrat içeren içeceklerden uzak durun.Günlük 2,5 ile 3 litre arasında su içilmeli.

3.) Kesinlikle ve kesinlikle haftada 5 gün ağırlık çalışması.En önemli faktör bu zaten aşırı kardiyolar ile kaybelin kas kütlesi yerine konmalı.Kas kütlesi oluşturmanın en etkili ve hızlı yolu ağırlık çalışmasından geçer.

4.) Protein ağırlıklı beslenme

5.) Çatlaklar için ise cildiye veya pilastik cerrahiye görünün.Krem filan önerirler.

6.) 5,10 kilo alın ve daha sonra bu kiloları ağırlık çalışması ile kasa dönüştürün.Bu sefer yağ kazanımı minimum , kas kazanımı maksimum olmalı.Balking uygulayın yani ve sonrasında definasyon.Bunun içinde düşük karbonhirat , düşük yağ , yüksek protein uygulanır.(Siz kilo almayın , sizin için geçerli değil şimdilik bu 78 ile 80 arasında temiz bir bulk yaparsın düzelir.)

7.) Bu işlemlerden 6 ay sonra sarkmalar tamamen kaybolur. ;)

Cerrahi Müdahale'den önce bir değerlendirin.Fakat herhangi bir cerrahi mudahale sonrasında 6 ay spordan uzaklaşmanız gerekir.Ayrıca görüştüğüm pilastik cerrahı eğer kas kütlesi kazanırsan deride yırtılmalar olur demişti.2 yıl geçti aradan herhangi bir müdahale geçirmeden bütün sarkmalar kayboldu.Bunu tecrübe ederek tavsiyede bulunuyorum.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
öncelikle konu eskimiş yenilemek istedim aynı sorun bendede var ilk aşladıgımda spora 105 kiloydum 15 yaşındaydım bi arkadaşım bana program yazmıştı evde uyguladım kalorilerimi 1000 1200den fazla almıyordum şeker felan yiyordum 3 ayda 20 kilo verdm böyle olunca deri sarkması oldu bende ama yağlardan dolayı çok gözükmedi şuan 77 kiloyum o göğüs sarkması bende var geçmedi dumbbel bench pressden başka göğüs hareketi yapmıyorum (fullbody antremanım) yapmalımıyım ? sonuçta blgesel yağ yakma yoktur o yüzden pek göğüse yoğunlaşmıyordum bu arada sana yardımcı olucak bi video buldum
bunu uygulamayı düşünüyorum salonda ama baya dalga geçerler bizim salonda sallana sallana biceps curl yapanlar dolu

Yorum
Forum Üyesi
Linkteki bilgilerden muhakkak yararlan.!

https://www.fitnessbilim.com/forum/konu/kilonuz-degil-yag-onemli.2594/
1.) Jinekomasti değil.

2.) Kilo vermeden kaynaklı deri sarkması

3.) 15,20 dakikadan fazla kardiyo yapma

4.) 45 ile 60 dakika arasında ağırlık çalışması

5.) Beslenme düzeni : %40 karbonhidrat tam tahıllı,kompleks karbonhidratlar.
%35 hayvansal protein

%25 Omega 3 ,Omega 6 yağ asitleri bakımından zengin yağlar.

6.) Bol su için yediğinize , içtiğinize dikkat edin.6 ay sonra kas gelişimi artıkça.Sarkmalar , yavaş, yavaş kaybolur.1 yıl boyunca düzenli ağırlık çalışması yaparsanız.Tamamen sıkılaşır.

7.) Deri sarkmaları için önerileri bu linkte vermiştim.Buyurun tıklayın.

Yada direkt yapıştırayım buraya.

Sık sorulan sorulandan biri bu olsa gerek.Ki vücut geliştirme sporuna başlama nedenim tam olarak buydu.Öncelikle deri sarkması 2 cm üstünde ise geçmez yok değilse sizlere bu konuda önerilerim olacak.(Kilo vermeden kaynaklanan deri sarkması.)

1.) BCAA Gıda takviyesi mükemmel sonuçlar alırsınız.( Protein sentezinde büyük rol oynuyor bu elemen :) )

2.) Bol su içilmeli (Sadece su 2 hidrojen 1 oksijen yani ;) ) Basit karbonhidrat içeren içeceklerden uzak durun.Günlük 2,5 ile 3 litre arasında su içilmeli.

3.) Kesinlikle ve kesinlikle haftada 5 gün ağırlık çalışması.En önemli faktör bu zaten aşırı kardiyolar ile kaybelin kas kütlesi yerine konmalı.Kas kütlesi oluşturmanın en etkili ve hızlı yolu ağırlık çalışmasından geçer.

4.) Protein ağırlıklı beslenme

5.) Çatlaklar için ise cildiye veya pilastik cerrahiye görünün.Krem filan önerirler.

6.) 5,10 kilo alın ve daha sonra bu kiloları ağırlık çalışması ile kasa dönüştürün.Bu sefer yağ kazanımı minimum , kas kazanımı maksimum olmalı.Balking uygulayın yani ve sonrasında definasyon.Bunun içinde düşük karbonhirat , düşük yağ , yüksek protein uygulanır.(Siz kilo almayın , sizin için geçerli değil şimdilik bu 78 ile 80 arasında temiz bir bulk yaparsın düzelir.)

7.) Bu işlemlerden 6 ay sonra sarkmalar tamamen kaybolur. ;)

Cerrahi Müdahale'den önce bir değerlendirin.Fakat herhangi bir cerrahi mudahale sonrasında 6 ay spordan uzaklaşmanız gerekir.Ayrıca görüştüğüm pilastik cerrahı eğer kas kütlesi kazanırsan deride yırtılmalar olur demişti.2 yıl geçti aradan herhangi bir müdahale geçirmeden bütün sarkmalar kayboldu.Bunu tecrübe ederek tavsiyede bulunuyorum.
hocam yazdıgınızı gerçekten yararlı buldum çok teşekkürler uygulamaya başlıyacağım ancak bir sorum var ben 77 kiloyum bendede bu göğüs yağları var deri sarkmasıda var sanırım yağlardan gözükmüyor pek bu kilode böyle yağlanma bana saçma geliyor bulk yapıp 85 olup definasyona girmeyi düşünüyorum ama buseferde yağlanmaktan korkuyorum kardiyoları ant sonrası 15 20 dk yapıyorum off günlerindede 30 dakika aç karnına yürüyüş yapıyorum şimdiden teşekkürler

Yorum
Forum Üyesi
öncelikle konu eskimiş yenilemek istedim aynı sorun bendede var ilk aşladıgımda spora 105 kiloydum 15 yaşındaydım bi arkadaşım bana program yazmıştı evde uyguladım kalorilerimi 1000 1200den fazla almıyordum şeker felan yiyordum 3 ayda 20 kilo verdm böyle olunca deri sarkması oldu bende ama yağlardan dolayı çok gözükmedi şuan 77 kiloyum o göğüs sarkması bende var geçmedi dumbbel bench pressden başka göğüs hareketi yapmıyorum (fullbody antremanım) yapmalımıyım ? sonuçta blgesel yağ yakma yoktur o yüzden pek göğüse yoğunlaşmıyordum bu arada sana yardımcı olucak bi video buldum
bunu uygulamayı düşünüyorum salonda ama baya dalga geçerler bizim salonda sallana sallana biceps curl yapanlar dolu
millet ne derse desin salla dalga geçerlerse geçsinler

Yorum
Forum Üyesi
hocam yazdıgınızı gerçekten yararlı buldum çok teşekkürler uygulamaya başlıyacağım ancak bir sorum var ben 77 kiloyum bendede bu göğüs yağları var deri sarkmasıda var sanırım yağlardan gözükmüyor pek bu kilode böyle yağlanma bana saçma geliyor bulk yapıp 85 olup definasyona girmeyi düşünüyorum ama buseferde yağlanmaktan korkuyorum kardiyoları ant sonrası 15 20 dk yapıyorum off günlerindede 30 dakika aç karnına yürüyüş yapıyorum şimdiden teşekkürler
bulka gireceksen çok iyi hacim koy hocam sonra define ol, ben 6 aydır bu sporu yapıyorum

başladığımda 95 kiloydum 92 kiloyken ilk ölçülerimi aldım netten yağ oranımı hesapladım ne kadar doğru bilemeyeceğim ama mantıklı sonuçlar çıktı

92 kiloyken vucudumda %22 yağ varmış yaklaşık 20 kilo, saf vuut ağırlığım 72 kilo

şuan 83 kiloyum yağ oranı %15.5 falan vucudumdaki yağ 13 kilo civarı, saf vucu ağırlığım 70 kilo

ben 6 ayda 95ten 83e indim yani kısaca aşırı temiz bir define dönemi geçirdim buna rağmen 9 kilonun 2si kas kayıp 6 aydır iyi çalışıyorum görüntüm güzelleşti vs ama kollar 37ydi başladığımda şuan hala 37 değişim yok, saf vucut ağırlığımda 2 kilo azalmış yani kısaca öyle 10-15 kilolalar vermek pek sağlıklı değil zira 6 ayda verirsen bile bunun %20si kas oluyor ben çok temiz besleniyorum hiç vucuda eziyet eden diyet yapmadım aç bırakmadım ağırlık kaldırdım ayda 2 kilo verdim ort ona rağmen 2 kilosu kas,

ona göre iyi düşün bulka gireceksen 3-5 kilo kas kazanıp kilo verirken benim gibi 2-3 kilosunu kaybedersen boşa kilo alıp zayıflamış olursun.

Benim hedefim %10-12 yağ oranı 76-78 kilo arası kısaca bu şekilde temiz kilo vermeye devam edersem 1 kilo falan da gider anca kas 69 kas 8 yağ falan olsa %11 ediyor 77 kiloya inince hiç öyle bulk vs girmeye gerek yok günlük kalorimi alır yavaş yavaş kas koyarım.

Bulka göre yavaş olacak tabi ama en azından temiz olur, bulkta 5 kilo koysan diyet yaparken 2-3 kilosu gidecek onun eee ne anladım bu işten ben o zaman

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: