Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Göğüs kasının köprücük kemiğine bağlandığı yerde ağrı

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
797
Kerem merhaba tam olarak ağrının noktasını merak ediyorum omzuna doğrumu yoksa göğüs içine sternum’a doğru mu bir ağrı var ?

arsukerem

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
0
sternumda da ağrı var bunu da berliteyim ama köprücükteki ağrı omuz tarafına daha yakın

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
797
Anladım .
Şimdi göğüs kası çalışırken biz omzumuzu izole edemeyiz yani anlaşılır dille anlatacağım bunu . Hareketi yanlış yaparsan omuzunda ağrı hissetmen çok normal. Sternumdaki ağrının sebebi de çalışan kasta hasar meydana geliyor bu her kası çalışırken başına geliyordur diye düşünüyorum . Çok şiddetli ağrı olan taraf omzundur sternuma yakın taraftaki ağrı hafiftir

arsukerem

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
0
asıl korkum kroner arterden aslında yüksek tempoda cardio yaparken göğüs kafesini kaplayan bir ağrı oluyor derin derin nefes almaya çalışıyorum sanki 10 set bench basmışımda bitirmişim kası öyle bi ağrı. ayrıca bahsettiğim ağrılar aman aman ağrılar değil ama konforsuz hissettiriyor insanı

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
797
Kerem yaşın daha genç eğer kroner arter (kalp damar hastalığı) gibi bir problemin varsa ilk önce doktora görünmelisin. Ağrının şiddetini bilmeden benim burdan sana tavsiye vermem çok sağlıksız. Öncelikle kalple alakalı problemlerde kesinlikle doktora görünmek gerekir. Eğer adele ağrısıysa işler değişir. Ama doktoruna görün ilk fırsatta vereceğim en iyi tavsiye budur ve kalbini zorlayacak kario egzersizlerini görünene kadar doktora yapma.