Göbek Ve baldır sorunu

qliwell

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Merhaba iyi geceler öncellikle. Dediğim gibi 130 kiloyum göbeğim baldırlarım büyük vb. Bu ayın sonlarına doğru başlıyorum ama kafamda şu sorular var 1. olarak bu göbek yağ kardio ile yavaşta olsa eriyecek değil mi ? 2. olarak çok yemek yiyen bir insan değilim tamam diyetime öyle dört dörtlük uyamam ordakilerin hepsini yapamam ama en azından yemem açıktığım zaman meyve yemeği düşünüyorum bunun artı bir faydası olur mu ama en merak ettiğim göbeğimin ve baldırlarım küçülür mü ? Teşekkürler

durbre

Forum Üyesi
adım 1- Yağ oranınızı öğrenin, ardından buna göre bir günlük kalori hesabı yapın. harcadığınızın 300-400 kalori altında beslenin.

adım 2- Günlük aldığınız kaloriyi savaş hocanın yotube kanalında bulunan definasyon beslenme videosundaki besinlere bakarak 3 aşağı 5 yukarı ayarlayın. kalori ihtiyacınıza göre o besinlerden kendinize program yazın.

adım 3- savaş hocanın definasyon antrenman programını harfiyyen uygulayın.

Bu söylediklerimi yaparsanız sabırlı davranıp irade gösterirseniz ayda yaklaşık 2 kilo verirsiniz ve bu çoğunlukla yağdan gider. zaten yağ oranınız yüksek haliyle yağ yakmanız kolay olacak. sporun ilk başlarında ilerlemeler hızlıdır. yağ oranı fazla olan insanda yağ yakmak daha kolaydır. ama yarışma seviyelerinde olan insanlar için çok zordur.

Beslenme çok önemli. Bu işin %80ı beslenme. Çünkü hesap basit; aldığın kalori yaktığından az olursa vücut küçülür. Yalnız burada önemli bir nokta, o alınan kalori makrolara uygun bir şekilde ve sağlıklı gıdalardan gelmedikçe zayıflarken kaslardan da kaybedersiniz. Bu yüzden atıyorum 2000 kalori alıyorsanız bu kalorinin %35 u proteinden %40 ı yağdan %25i karbonhidrattan gelsin. YEMEYEREK ZAYIFLAMAK SON DERECE SAĞLIKSIZDIR. KASTAN KAYBETTİRİR VÜCUDUN İHTİYAÇ DUYDUĞU YAĞLAR KARBONHİDRATLAR VARDIR. HEPSİ ÖNEMLİDİR HEPSİ YENİLMELİDİR.

Genetik farklılıklar sonucu insanlar yağlarını farklı yerlerde depolayabilir. Göbeği olmayıp da sırtı yağ deposu olan insanlar gördüm. Yani farklı farklı olabilir. ama neticede vücut o yağları yakacak. mecbur yakacak. nerden başlayacağını bilemeyiz ama en sevmediğiniz yağlarınız bile bir gün gidecek inşallah. o yüzden sabırlı olarak devam etmelisiniz.

qliwell

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Çok teşekkür ederim. İyi geceler tekrar.