Giysilerin Kumaşlarına Göre Temizleme

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Herkese merhaba. 12 yıllık ev hanımıyım. Kıyafetler konusunda aşırı hassasım. Her kıyafetin kumaşına göre ayrı ayrı makineye atarken ayırırım. Çok uğraştırıyor ama aşamadım hala. Bazen online kuru temizleme kullanıyorum. Çünkü zaten üç çocuğum var ve sürekli çamaşır bulaşık derken o kolayıma geliyor. Size de tavsiye ederim. Benim gibi bu konuda hassas olan varsa kolaylık olsun diye birkaç bilgi bırakıyorum buraya. Keyifli okumalar.
İpek Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
% 100 ipekten yapılmış giysiler, uygun şekilde bakım yapılırsa size bir ömür boyu dayanacaktır. Bazı ipekler elle yıkanabilirken, kuru temizleme giysinin rengini değiştirmemesini veya parlaklığını kaybetmemesini sağlamak için daha güvenli bir seçenektir. Her zaman kuru olarak temizlenmesi gereken ipekler arasında koyu veya parlak renkler, baskılı ipek veya astarlı öğeler bulunur.

İşlemelerle Kaplı Giysi Nasıl temizlenmeli?
Payetlerle kaplı güzel tatil elbisesi, muhtemelen profesyonel bir temizleyiciye götürülmelidir. Boncuklar, payetler ve diğer süslemeler gibi detaylar evde yıkayıcıya atıldığında kolayca çıkabilir, giysiden düşebilir. Bunun yerine kuru temizleme yapmak daha garantidir.

Deri Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
Deri ceketinizi temizleyicilere götürerek daha iyi görünmesini sağlayın. Profesyonel temizlik, deriyi kırmadan veya daraltmadan sert lekeleri çıkarır.

Takım Elbise Nasıl Temizlenmeli?
Takım elbiseler daima kuru temizleyiciye götürülmelidir. Profesyonel kuru temizleyiciler, bir elbisenin özel gereksinimlerini karşılamak ve şekli ve uyumu korumak için doğru tekniklere sahiptir.

Kadife Nasıl Temizlenmeli?
Kadife yumuşak, lüks ve biraz bakım gerektiriyor. Kadife içindeki özel lifler evde yıkamada hasar görecektir. Giysinin yumuşak dokusunun ve şeklinin korunmasını sağlamak için kadife eşyaları kuru temizleyiciye götürün.

Kaşmir Nasıl Temizlenmeli?
Pahalı kaşmir kuru temizleme gerektiren bir kumaş gibi görünüyor, ancak aslında profesyonel temizleyiciler tarafından kullanılan sert kimyasallar doğal liflere zarar verebilir. Bunun yerine, kaşmir giysilerinizi soğuk suda elle yıkayın ve hafif bir deterjan veya kaşmir şampuanı kullanın.

Pamuklu Giysileri Nasıl Temizlenmeli?
Neyse ki tüm giysiler, tüm pamuklarınız da dahil olmak üzere evde yıkanabilir. İlk olarak, lekeleri tedavi çıkarın, sonra büzülmeyi ve renk solmasını önlemek için soğuk veya ılık suda yıkayın. Bununla birlikte, bakterilerin çıkarılmasına yardımcı olmak için pamuklu iç çamaşırı, çorap ve nevresimler sıcak su ile yıkanmalıdır.

Forum Üyesi
bilgiler için teşekkürler ablacım siyah %100 ipek t-shirtler için kaç derece ve hangi deterjanla yıkamalıyım bende tek yaşıyorum hepsi 3-4 ay sonra griye dönmeye başlıyor :))

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: