Gitmek bilmeyen SkinnyFat

elioricci

Forum Üyesi
17 Şubat 2019
1
0
1
17
Kilo (kg)
85
Boy (cm)
196
Öncelikle onlarda SkinnyFat konusu açıldığının farkındayım ama hiç yararlı bir sonuç bulamadım.
Boyum 1.96 ve 2 yıl önve 110 kilodan 82 kiloya 1.5 ayda düştüm. Vücudumda çatlak gibi bir sürü soruna yol açtı ama en büyüğü SKINNY FAT laneti.
Sürekli evde homemade workout yapıyorum ve dansçıyım ama asla göbeğimdeki yağı eritemedim. Sürekli hareketli bir hayatım var diyet yaparsam ona uyabiliyorum ama gitmiyor asla bu yağ.
Buna benzer bi hikayesi olup kurtulan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

swordsword

Forum Üyesi
23 Şubat 2019
1
0
1
20
Benim bildiğim önce bulk yapacaksın sonra cut. O yağlardan kurtulmak için. Herkese bol şans.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
711
350
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Allah yardımcın olsun. Kilo alıp şişman görünmekten mi korkarsın yoksa skinny fat olmaktan mı deseler, cevabım elbette skinny fat olurdu. Çünkü kilolu insanlar gene bir cüsseli duruyor, fakat skinny fat deyince, akla çelimsiz ve kötü bir göbek görüntüsü geliyor, bira göbeği gibi birşey. Ağrlık çalışmalarını attırıp, kas kütleni büyütmen gerekiyor, o göbek de o esnada kaybolur gider. Hani derler ya kas yapalım, kaslı olalım filan, sen yapmak zorundasın bir nevi, yapalım da değil, mecbur gibisin. Yoksa o göbek öyle durur.

egeabartok

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
13 Mart 2018
90
6
8
@Engin Hocam merhaba. Sanırım aynı sorun bende de mevcut, yani 1.5 yıldır spor yapıyorum ama hacmim pek iyi değil. Öyle çelimsiz durmuyorum ama, göbek ve çevresinde baya yağ var. Mesela sandalyeye oturuyorum, göbek ortaya çıkıyor kötü duruyor. Tam olarak ne yapmamız lazım?

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
711
350
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Diyeti sıkıp, antrenmanı güçlendirip şöyle 3 ay tam teşekküllü, hatasız, ziyansız, 15 günde bir cheat dayli bir dönem geçirmek fayda sağlayabilir.

egeabartok

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
13 Mart 2018
90
6
8
Diyet yapmayıp, antremanlarda güç odaklı yani ağır kilo az tekrar mı çalışmam lazım..

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
711
350
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Sıkı diyet yapmaktan bahsetmiştim, diyetsiz hiçbir antrenman olmamalı. Kilo vermeye ya da kilo almaya ya da form korumaya, her zaman bir diyet vardır. Sakıncalı besinlerden uzak durmak gerekir.