Gelişme sıkıntısı

17 Ocak 2018
2
0
1
17
Arkadaşlar, abilerim iyi forumlar.
Öncelikle yaklaşık 6 aydır bodybuilding yapıyorum , beslenmeme orta seviyenin biraz üstünde dikkat ediyorum kalori girdi çıktılarını ise ne kadar hesaplasamda ben kendimde bı gelişme görmüyorum.Eskiden çok kiloluydum şuan 177 boy 76 kilodayim deri çatlakları kolda fazlasıyla var önerileriniz nelerdir aklım karıştı bulkinge mi baslamaliyim yoksa bu şekilde devammi etmeliyim günlük ortalama kalori alımını 2000 civarı yani kilomu korumak için yeterli olandan -200 kadar

15 Ocak 2018
11
3
3
18
boy kilo oranın gayet yerinde ama yağlıysan ilk önce cardio odaklı çalışmalısın eğer yağ oranın %10 oranındaysa protein ağırlıklı beslen devam et antrenmanlarına

15 Ocak 2018
4
1
3
22
Hocam gelisme bazen psikolojik olabiliyor bu sporun cilvesi heralde ne kadar gelissende hic yol alamamıs gibi gorebilirsin bunun icin eski fotolarina bakip kiyaslama yapabilirsin yada cevrenden fikir alabilirsin ben 3 ayda 65 kilodan 81 kiloya ciktim aynaya bakiyorum hic bise olmamis gibi geliyo gozun alısıyo surekli bakmaktan ama ama 6 ay onceki fotoyu atti bi arkadsim o zaman nasil bir yol kat etmisim gordum he diyelim gelismiyosun eksik yaptigin bisey var demektir ya kaliteli idman yapmiyorsun ya iyi beslenmiyosun yada uyumuyosundur cunku bu spor biraz duzen istiyo sıkıntı yapma hayatını gözden gecir eksik noktayı belirlemeye calıs. Çatlaklar benimde sorunum bunun bi cozumu yok cildiyeyede gitsen bi cozum bulamassin yazın guneslenip deriyle butunlesmesini bekliyeceksin bol sans.

29 Temmuz 2018
3
0
1
20
fazla kardiyo veya düzgün beslenmeme ( aşırı kalori kısıtlaması, yenilen yiyeceklerin besleyiciliği düşük olması önemli faktörler. :) Erkonoviçin dediği gibi D vitamini önemli bu süreçte http://woto.com/gunes yardımcı olacaktır 20-30 dk yeterli şehrini yaz gerisi gelir güneş kremi kullanma. :)