gelişim farklılığı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
85
Spor Geçmişi
4
Boy (cm)
180
Kol (cm)
40
Arkadaşlar pek dikkat etmiyordum ama hacim ve kuvvet olarak kollarımda farklılık var.
mesela 10 kilo 12 tekrar dumbbell curl yapıcam diyelim. sağ kolum ile 9. tekrardan sonra zorlanmaya başlıyorum fakat sol kolum da en ufak bir zorlanma olmuyor. sağ kol ile seti zor tamamlarken sol ile üstüne bi 10 tekrar daha yapabilirim gibi geliyor.

ölçüyle falan pek uğraşmam sporumu yapar geçerim ama bu kuvvet farkından sonra dur bi kolları ölçeyim dedim. bu seferde hacim olarak tam tersi bir durum ortaya çıktı. şöyle ki kuvvetsiz yada kondüsyonsuz görünen sağ kolum sol kolumdan 1.4 cm kadar büyük :)

sağ kol seti zor çıkartıyor ama daha hacimli
sol kol seti rahat çıkartıyor ama daha az hacimli

ben haliyle setleri sağ koluma göre ayarlayıp aynı tekrarları yapıyorum ama kafama takıldı bu farkı kapatmanın bir yolu varmı acaba

Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Benzer durum bende de mevcuttu, genelde sag ellerini kullanan insanlarda olan bir durum, kol calisirken setin ilk hareketini sol kol ile baslayin ardindan sag kolu calistirmayi deneyin. Zamaninda bu sekilde calismistim ve dediginiz tekrar konusunun ustunden gelmistim. Kollardaki olcu farki da ozellikle ilk baslarda olagan bir durum, zamanla olculerdeki fark azaliyor, tamemen en azindan bende gitmedi, bende sol kol saga gore az daha buyuk ki sag elimi kullaniyorum.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Abi çok enteresansınız, kesin bizde de vardır :) Hangi kolda düşük hacim varsa onu fazla çalıştırmak gerekiyor. Eşitleyince ikisini bir aynı anda çalıştırırsınız.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: