Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Geç saatte antrenman sonrası beslenme...

M.Akif Mızrak

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Selamlar fitnessbilim ailesi. Uzun zamandır spordan ve siteden uzak kaldım ne yazık ki. Şimdi tekrar antrenmana başladım ve eski formumu yakalamaya çalışıyorum.
Beslenme konusunda sizlerin tavsiyelerini ve aramızda varsa alanında uzman kişilerin görüşlerini merak ediyorum.
Ben işim gereği antrenamana akşam saat 21.00 den sonra gidebiliyorum ve eve dönüşüm 22.30-23.00 saatlerini buluyor malesef.
Antrenman sonrası vücudu aç bırakmak istemiyorum ama o saatte yediklerim de uykumu kötü yönde etkiliyor, rahat uyuyamıyorum.
Eskiden olsa whey+glutamin içer yatardım ama şimdi sağlık durumumdan dolayı herhangi bir supplement kullanamıyorum.
Yaptığım antrenmanı en iyi şekilde desteklemek ve rahat bir uykuyla vücudumu dinlendirmek için sizce antrenman sonrası ne yemeliyim/tüketmeliyim?
Sorumun cevabı forumda varsa da yönlendirirseniz sevinirim.
Sağlıklı günler, iyi sporlar...

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Antrenman sonrası proteininizi almanızda bir sakınca yok. Siz günlük aldığınız kaloriyi bilin yeterki gerisini vücudumuz metabolize edecektir. Ha şişkinlik hissediyorum uyuyamıyorum derseniz, gece yatmadan önce lor peyniri yiyebilirsiniz. Üstüne de 1 adet muz melatonin salgısı için iyi olabilir.

M.Akif Mızrak

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Cevabınız için teşekkür ederim ama lor peynirine pek sıcak bakmıyorum sevdiğim bir yiyecek değil, sonuçta proteini hemen o süreçte almak da şart değil ertesi gün içerisinde de kaslarda protein sentezi devam ediyor zaten. Muz da içerdiği fazla şeker sebebiyle uyku öncesi insülini yükseltip growth hormonu düşürmez mi, yanlış mı biliyorum? Yatmadan önce herhangi birşey tüketmeme taraftarıyım ama antrenman sonrası da aç kalmak istemiyorum. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Muz şeker oranı çok yüksek değildir tadına rağmen, ayrıca dilerseniz tam olgunlaşmamış muzlardan tercih edebilirsiniz.
Melatonin düzeyinizi arttırmanıza yardımcı olan bu değerli besinin araştırmalar ile büyüme hormonunu arttırdığı görülmüştür.
Ayrıca egzersiz sonrası beslenme hem yapılan egzersizden istenilen sonuçların elde edilmesi, hemde egzersiz performansının arttılması konusunda önemli bir faktördür ve 30 ila 60 dk içerisinde beslenmesi yapılmasında fayda vardır. Lor peynirine sıcak bakmıyorsanız protein tozu tüketebilirsiniz.

Juan

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Geç saatte yapılan antreman sonrasında karbonhidrat almıyorum. Varsa whey ve kazein desteği, onlar da yoksa en kötü ihtimalle haşlanmış yumurta ya da tavuk ile geçerim. O saatte yemek benim de uykumu kaçırıyor, özellikle süt ürünleri hayattan soğutuyor.

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
9
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
30
Whey protein alamıyorsanız protein içeren besinler yemelisiniz. Günün en önemli besinleri sabah kahvaltısı ve spor sonrası beslenmedir. Spor sonrası kaslarınızı protein ile doldurmalısınız. Karbonhidrat almayın.

Üçgenvücutlu

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Sağlık için akşam 20:00'dan sonra yemek yemeniz zararlı. Bilginize.

veyselordu

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yumurta geceleri emilimi en kolayı tercih ediceksin karbo yok 6 7 adet yiyebilirsin aga