FullBody Mi Bölgesel Çalışma Mı?

FulBody mi Bölgesel mi

• FullBody

Kullanılan: 10 41.7%
  • Bölgesel

Kullanılan: 14 58.3%

• Kullanılan toplam oy
    24
17 Şubat 2017
365
129
43
İstanbul
Şimdi bir konuda birşey kafama takıldı örnek mesela benim bacak kasım kol kasımdan üstün Sebebi bacağın koldan daha üstün olmasımı yoksa Günlük olarak bacağın kullanımı ile ilgilimi burdan birşey çıkabilir belkide Bununla ilgili bir Bilgisi Olan varsa cevaplarsa sevinirim
Günlük yaşantında en çok hangi uzuvunu kullanıyorsun?
Yürürken bacak, merdiven çıkarken inerken bacak, oturup kalkarken bacak. Di mi? Vücudun ağırlığını hangi uzuv taşıyor? Bacak!
Kollarını ne kadar kullanıyorsun?
Basit mantıkla düşün 200kg ile squat yapabilirsin ama biceps curl ya da triceps kick yapabilir misin? Ya da shoulder press?
Bu nasıl bir sorudur ben anlamadım :)

22 Mayıs 2015
1,881
646
133
31
Kardeşim bununla ilgili bir araştırma okumadıysan lütfen varsayımda bulunma

Merhaba Hüseyin kardeşim.Şimdi var oluşu sorgulatma adama , bacak kasları doğal olarak daha büyüktür.Kafanı çok kurcaladıysa ve bilimsel bir yanıt istiyorsan.Gider anatomi kitaplarına göz gezdirirsin.Neden mi daha büyük ve daha güçlü bazı insanların bacakları.Bak onuda açıklayacağım sana.

Hüseyin kardeşim bazı insanlarda Albert Einstein gibi kafa var.EEE haliyle beyinde kas sonuçta , hangi kası daha fazla çalışırsan zorluk derecesine göre gelişim gösteriyor.Ya her baba yiğidin harcı değil o kafayı taşımak.Bu neyin kafası yaa , aga ne içiyorsunuz , lütfen söyleyin bende istiyorum bu kafadan. :D

Gündelik hayatta sıklık ile kullandığımız kas guruplarıdır.İnsan vücüdündaki en büyük kas gurubudur.Karın kası misal istersen her gün çalış.Yerse tabii , büyük kas gurupları daha güçlüdür doğal olarak.Misal sen kolun ile 300 kğ kaldıramazsın , fakat bacakların ile .... Neyse yaa sinirlerim bozuldu , hüseyin adama kısa devre yaptırırsın valla :D Dur bir alta bilimsel açıklama yapacağım sana ve akşam tek , tek soracağım ne anladın diye anlaştık mı.? Sabah , sabah iş çıkardın başıma :(

Bacak ve ayak kasları
Diz eklemini büken, ayak ekleminin içe ve dışa döndüren, ayak ve parmakların hareketlerini sağlayan kaslardır.

Genel bir tarif ile bacakların ön tarafında lokalize olan kaslar ayağa dorsal fleksion, arka tarafında bulunanlar ise, planter fleksion yaptırırlar. Bacak dışyan tarafında bulunanlar pronasyon hareketinde etkin olurlar. Bu kasların hemen hepsi ayak bileğine doğru yaklaşırken kirişleşirler. Ayak bölümünde, kasların sadece kuvvetli ve oldukça ince kirişleri yer alır. Hareketlerin kolayca yapılabilmesi ve kuvvetlerin nakli ise böylece en üst düzeyde sağlanmış olur.

İnsan ayağında normal olarak görülen ve fonksiyon bakımından fevkalade önemli olan kubbemsi şeklin korunması her durumda şarttır. Yukarılardan, bacak bölümünden başlayarak buraya kadar devam eden bazı kas kirişlerinin, ayak kubbesinin desteklenmesinde önemli rolleri vardır. Bu kiriş yapılar her iki yandan, ayağı sararak sanki bir özengi gibi askıya almışlardır. Bu şekilde ayak kubbesinin aşağıya çökmesi önlenir. Kasların fonksiyon dışı kalma durumlarında pes planus (düztabanlık) ortaya çıkar.

Ayak iskeletini yapan kısa kemikler ile, ayak parmakları arasında yer bulan küçük ve kısa kaslar ise burada değişik görevler yüklenmişlerdir. Bu kasların hem başlangıç ve hem de sonlanma yerleri, ayak iskeletini meydana getiren küçük kemikler üzerindedir. Ayak tabanında bulunan kaslar, ayak sırtı kaslarına göre miktar olarak daha fazladırlar. Sadece burada, bazı boşlukları doldururlar ve hareket bakımından önemli değildirler. Fakat, kemikler arası ilişkileri ile, ayak kubbesinin desteklenmesinde önemli görevleri vardır. Yürüyüş sırasında, ayak parmaklarının bükülmesine yardım ederek, ayağın yere temasını daha çok sağlayan bu kasların, bu fonksiyonları da unutulmamalıdır.

Hadi eyvallah , akşama soracağım ama haberin olsun. ;)

Ha unutmadan ''Bölgesel bu arada :) ''

22 Mayıs 2015
1,881
646
133
31
Bölgesel bu arada :)
Günlük yaşantında en çok hangi uzuvunu kullanıyorsun?
Yürürken bacak, merdiven çıkarken inerken bacak, oturup kalkarken bacak. Di mi? Vücudun ağırlığını hangi uzuv taşıyor? Bacak!
Kollarını ne kadar kullanıyorsun?
Basit mantıkla düşün 200kg ile squat yapabilirsin ama biceps curl ya da triceps kick yapabilir misin? Ya da shoulder press?
Bu nasıl bir sorudur ben anlamadım :)
Sena hanım sizin için bir sakıncası yoksa görsel paylaşabilir misiniz.? Bacak kasları ile ilgili Hüseyin kardeşimizin aklında soru işareti kalmaması açısından.

5 Şubat 2017
210
13
38
21
Soruyu sorduğuma pişman oldum bacakta kasın gelişimine çabuk etki eden kas var anladım ve zaten yürüdüğünde bacak kasılmaya devam ediyor,Ozaman bir dumbel alayım yanımda taşırım bol bol kol çalışırım :) :rolleyes:

16 Mart 2017
590
204
43
24
İZMİR
Bu sporda oldukça ilerlemiş hala fullbody yapan insanlar da var. 270+kg deadlift, 450+kg rack pull gibi pr ları var hatta bir tanesinin. Herkes sevdiği, hoşuna giden şekilde çalışmalı. Gelişim her türlü olacaktır

14 Nisan 2017
458
38
28
18
Oslo
Bu sporda oldukça ilerlemiş hala fullbody yapan insanlar da var. 270+kg deadlift, 450+kg rack pull gibi pr ları var hatta bir tanesinin. Herkes sevdiği, hoşuna giden şekilde çalışmalı. Gelişim her türlü olacaktır
bencede bölgesel vücudu gelişmiş kişiler için çok güçsüz olan 50 60 kilo birine bölgesel yaptırmak saçma bence veya yağ oranı 25 in üstünde olanlara ama ben yapılcaksa savas cebecinin programını öneriyorum 8 set 5 6 tekrar yapanlar ciddi verim almış ilerde yapayı düşünüyorum bende