Full Body Programım ve yağ yakma/gelişme

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
79
Spor Geçmişi
2 ay
Boy (cm)
172
Kol (cm)
35
Bel (cm)
94
Omuz (cm)
124
Selamlar arkadaşlar. Benim antrenman programım aşağıdaki gibidir. Amacım ise yağ yakıp biraz olsun kas kütlesini arttırmaktır fakat şöyle bir durum var ben size bu durumu söylemezsem ne olduğunu kimse anlayamaz. 5 senedir evde asosyal olarak yaşan birisiyimdim 2 aydır spor yapmaya başladım ve kaldırdığım ağırlıklar çok hafiflerdir yüksek ağırlıkta tansiyonum düşüp sağlık sorunları çıkarttığından dolayı fazla ağır kaldıramıyorum bu yüzden vücudumun omuz - bilek ve bacak kısımları gerçekten çok güçsüz kalmıştır.
Amacım: Yağ yakıp kas kütlesini koruyup zayıflamak. Diyet programımda günlük aldığım 1900 kaloridir. 2 Aydır yapyorum bu sporu fakat kaslarda hiçbir gelişim olmadı kilo olarak ilk başta 84 idim şimdi 79 oldum. Ama bu sıralar hiçbir şekilde ne inme var ne de gelişme kilo almaya başladım her şeyi aynı yapmaya başlasam bile. Antrenman süreside haftada 5 gün cumartesi ve pazar günü dinlenme yapıyorum.

Cable Row4 x 12 Ağırlık: 20 - 25 - 30 - 35
Dumble Press4 x 12 Ağırlık: 5 - 7.5 - 10 - 12.5
Lateral Raise4 x 12 Ağırlık: 5 - 5 - 5 - 5
Barbel Curl4 x 12 Ağırlık: 10 - 15 - 20 - 25
Push Down4 x 12 Ağırlık: 10 -10 -10 - 12.5
Squat3 x 12 Ağırlık: 10 -20 - 30
Walking Lunges3 x 12 Ağırlık: 5 - 5 - 5 - 5
Crunch4 x 12 Ağırlık: Vücut ağırlığı
Bench4 x 12 Ağırlık: 5-10-20-30
Dumble Fly4 x 12 Ağrılık: 5 - 5 - 5 - 5
Lat pulldown4 x 12 Ağırlık: 20 - 20 - 20 -20
+40 Dakika her gün kardiyo

Forum Üyesi
kimse anlamamış herhalde söylediğimi ki ya da kimse tınlamamış arkadaşlar bunu programı yapıyorum her gün bu program sonuna 40 dakika kardiyo ekliyorum ama hiçbir şekilde gelişim göremiyorum sebebi ne olur diye sormuştum

Yorum
Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bu iş biraz zaman ister ve eğer her antrenman sonunda 40dk kardio yapıyorsan üzgünüm o verdiğin kilonun yarısı kas ve onu yerine koyman bi hayli zaman alacak.

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Full body'den cok fazla anlamam ama haftaici her gun 11 hareket + 40 dakika kardio yani toplamda 2. saate yakin bir sure salonda geciriyorsunuz, bence bu biraz fazla. Hedefiniz kas kutlenizi arttirmak ise her idman sonrasi 40 dakika kardio yapmanizin mantigini cozemedim. Kas kazanmak hedefiniz ama kas yakmaya ugrasiyorsunuz. Ayni sekilde eger hedef yag yakim hacimlenmek ise kilonuz buyuk ihtimal sabir kalacaktir, yag orani azaldikca kas kutlesi artacaktir.
Son olarak hafif ya da yuksek agirlik kaldirma olayina pek fazla kafanizi takmayin. Salonda illa ki yuksek kilolarla calisan insanlar olacaktir, unutmayin onlarda hafif kilolarla basladi, onemli olan hereketleri dogru aciyla, dogru formda yapmak, agirliklar vucut adapte oldukca kendiliginden artacaktir.

Yorum
Forum Üyesi
evet baya bir zaman geçiriyorum. Bunun yerine sabah kalkıp hiit kardiyo yapıp salonda sadece ağırlık çalışmam belkide işime yarayabilir ?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: