Full body antrenman önerisi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
59
Spor Geçmişi
2.5 ay
Boy (cm)
173
Kol (cm)
31
Bel (cm)
73
Öncelikle merhabalar spor salonuna basliyali 2 aydan fazla oluyor bu süreçte split workout üstünde odaklandim ama istediğim verimi alamadım düzenli ve etkili çalıştığımı düşünüyorum fakat gelistigimi hissedemiyorum birkaç araştırma sonrası fullbody antrenman programlarının daha iyi daha etkili olduğunu öğrendim belli bir süre full body yaptıktan sonra splite geçilmesi gerektiğini öğrendim. Fakat nasıl bı programla çalışacağımı bilemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Neden split ile başladığınızı anlayamadım. Hocanız mı split ile başlattı yoksa siz mi kendiniz split çalışmayı seçtiniz? Çünkü normalde bu spora fullbody ile başlanır daha sonra yavaş yavaş bölgelere yoğunlaşmak adına split 'e geçilir. Hatta ilk olarak dumbell, barbell falan dahi kullanılmaz yada minimum oranda kullanılır. Doğru formun sağlanamaması riskine karşın daha verimli ve sakatlık yaşanmadan etkili çalışabilsin diye makineler kullanılır.

Her bölgene 2 şer hareket girip, 3 er set şeklinde çalışabilirsin. Antrenmanın 1 saati çok aşmamalı.
Doğru formda çalıştığınızdan eminseniz Dumbell ve Barbell kullanın değilse ilk etapta sizi daha düzgün bir formda çalışmaya zorlayan makineleri tercih edin.

Yorum
Forum Üyesi
Ayriyeten kilo boya gore baya az geldi bana.kalorileri temiz sekilde arttirip,beslenme+antreman ikilisine istikrarli sekilde devam edersen degisimi gorecegini dusunuyorum

Yorum
Forum Üyesi
Bildiğim kadarıyla yeterli protein ve kalori ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabiliyorsan yiyeceklerden fullbody kesinlikle daha etkili olur
bende öyle başladım fakat yeterli kalori ve protein ihtiyacımı karşılayamıyorum split geçmek zorunda kaldım açıkcası bununda protein ve kalori ihtiyacını karşılayamıyorum ama dediğim gibi protein ve kalori ihtiyacını karşılayabiliyorsan fullbody çok harika sonuçlar elde edebilirsin

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: