Flexible Dieting ve IIFYM(If it fits your macros)

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Evet bu iki birbiriyle bağlantili konu hakkindaki düşünceleriniz alabilirmiyim?
Bilmeyenler için makrolarina uyduğu sürece abartmadan istedigimizi yiyebilmek fakat bütün makrolari abur cuburdan almak değil tekrar söylüyorum ABARTMADAN fun food denilen çikolata şeker gibi şeyleride diyetimizde tüketmemizi sağliyor bu sayedede diyeti hayatimizda daha kolaylaştiriyor.Çok sıkmadan diyet yapip devam ettirebilmenin iyi bir yolu diyebilirim.
Yorumlarinizi bekliyorum.

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Sağlıksız olarak düşünüyorum. Sıkı bir 6 günlük diyet ile spor dahil 1 günlük bozmanın hiçbir yan etkisi yok.
Ben haftada 1 gün, hayvan gibi yiyorum, tatlısıdır, abur cuburudur, fast foodudur. Kilomda herhangi bir etkisi olmuyor. Hatta haftalık 1,5 kilo vermeye devam ediyorum.
Tabii bunu diğer günlere sarkıtmıyor, disiplinli İF ve sıkı spor uyguluyorum.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Sağlıksız olarak düşünüyorum. Sıkı bir 6 günlük diyet ile spor dahil 1 günlük bozmanın hiçbir yan etkisi yok.
Ben haftada 1 gün, hayvan gibi yiyorum, tatlısıdır, abur cuburudur, fast foodudur. Kilomda herhangi bir etkisi olmuyor. Hatta haftalık 1,5 kilo vermeye devam ediyorum.
Tercih meselesi saygi duyarim

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Flexible Dieting Makroların %80i normal gıdalardan %20 si aburcubur veya istedigin ürünlerden alınır

3000 kalori ihtiyacın varsa

2400 normal gıdalar
600 aburcuburdan alıyosun bu flexible dieting

Buda sonuç verir fakat denemek lazım

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Flexible Dieting Makroların %80i normal gıdalardan %20 si aburcubur veya istedigin ürünlerden alınır

3000 kalori ihtiyacın varsa

2400 normal gıdalar
600 aburcuburdan alıyosun bu flexible dieting

Buda sonuç verir fakat denemek lazım
Kesinlikle bi yüzde koymaya gerek yok fakat gün içinde çok sıkmadan diyetini devam ettiriyor.2 gündür bulk yapiyorum yaklaşik 2700 2800 kalori ile faydasini gördüm

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı

Haftada bir gün boşalan karbınhidrat depolarını doldurmamız yeterli, aşırı yüklenip bir hafta kıstığımız kaloriyi yerine yokmak yanlış olur, bu şimdiki zamanlarda işe yarasa da ileride duracaktır. Cheat day zamanında kaliteli karbonhidrat hesabı yapmak lazım aslında ve şekerlerden yine de uzak durmak gerekiyor.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Haftada bir gün boşalan karbınhidrat depolarını doldurmamız yeterli, aşırı yüklenip bir hafta kıstığımız kaloriyi yerine yokmak yanlış olur, bu şimdiki zamanlarda işe yarasa da ileride duracaktır. Cheat day zamanında kaliteli karbonhidrat hesabı yapmak lazım aslında ve şekerlerden yine de uzak durmak gerekiyor.

Haklısın abi,
Ben haftada 1 gün dediğin gibi yapıyorum. Kalori miktarı 3000`i geçirmiyorum yalnız. Mesela bir hafta abur cubur tarzı şeyler yedimse fast food yemiyorum. Fast food yediysem abur cubur yemiyorum. İkisini karıştırmam hiçbir zaman.
Tatlı konusunda da starbuckstaki cheescake limonlu çok hoşuma gidiyor onu yiyorum ne yapayım dayanamıyorum:)

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Haklısın abi,
Ben haftada 1 gün dediğin gibi yapıyorum. Kalori miktarı 3000`i geçirmiyorum yalnız. Mesela bir hafta abur cubur tarzı şeyler yedimse fast food yemiyorum. Fast food yediysem abur cubur yemiyorum. İkisini karıştırmam hiçbir zaman.
Tatlı konusunda da starbuckstaki cheescake limonlu çok hoşuma gidiyor onu yiyorum ne yapayım dayanamıyorum:)
Canin sağolsun insaniz bizde sonucunda kendini mutlu ediyosan değer abartmadan yersen tbii

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: