Fitness eğitmenim hareketleri yavaş yapmamam konusunda birçok kez uyardı !!

ercancozur

Forum Üyesi
Katılım
2 Eylül 2014
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Savaş hocamı gerek facebook hesabında gerek youtube hesabından uzun süredir takip etmeye çalışıyorum ve her antenrenman videosunda kesinlikle hereketlerin yavaş yapılması ve hareketin en az 3 saniye sürmesi konusunu özellikle belirtiyor şu anda 1,5 aydır sürekli gittiğim spor salonumdaki ( dana öncelerdende bir iki kez kısa süreli spor salonlarına gitmiştim ) hem spor salonu sahibi hemde hoca olan bey bana hareketleri yavaş yapmamamı eğer sürekli bu kadar yavaş yaparsam eklemleri zorluyacağımı her hareketi yavaş yaptığımı gördüğünde üzerine basarak bu kadar yavaş yapmamamı söylüyor tabiki savaş hocamın eğitimine bilgi birikimine ve öğretme isteğine sonsuz güvenim var ve oradaki spor hocasının yanıldığını biliyorum ve hareketlerim en az 3 - 3.5 saniye sürüyor eğerki bana birdaha bu ikazda bulunursa ona nasıl cevap vermeliyim?


Dip Not:

Daha dün akşam gerçekleşti bu konuşmalar ve ve ben salona aksam 9 da gidip 11 civarı çıkıyorum doğal olarak ilk en kötüsünü düşünüp ılk başta spor salonunu çok ihlal ettiğim için bu şekilde konuştuğunu düşündüm :) çıkışda soyunma odasında karşılaştığımda bana yine ayni şekilde söyledi ve salona hergün gelebiliceğimi hiç spor yapmak istemediğim günlerde bile salona gelip çay içip onlarla sohpet edebiliceğimi söyledi. sonra benim o yargım yıkıldı tabi doğal olarak . Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler
 
Son düzenleme:

hellyea

Forum Üyesi
Katılım
13 Ağustos 2014
Mesajlar
150
Tepkime puanı
21
Puanları
48
Savaş hoca stereoid kullanan insanların hareketleri hızlı yapmasının sebebini stereoidlerin sadece kasların üzerinde etkisi olduğunu, tendonların ve eklemlerin üzerinde etkisi olmadığını onları güçlendirmediğini bu yüzden hareketleri yavaş yaparlarsa sakatlanıcaklarını söylemişti. Buradan yola çıkarak şu sonuca varıyorum: doğal yapan insanların tendonları ve eklemleride kaslarıyla beraber güçlenir ve ağırlığın oluşturduğu baskıyı kaldırabilir, hiçbir sıkıntı olmaz.
Hareketi hızlı yapıp yapmamak sana kalmış.
Hızlı yaparsan kontrolsüz yaparsın bu bir gerçek, en iyisi orta tempo veya yavaş yavaş yapmak ki konsantre olunabilsin kasılmaya.

Cevabı hocanın vücuduna bakınca anlarsın zaten.
 
Üst