Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Fast Food Tuktmeyin

Savas Cebeci

Yönetici
Site Admini
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Eskiden zenginler sisman olurlardi. Ensesi kalin derlerdi. Sismanlik zenginlik olcusuydu. Mantik olarakta dogruydu. Yani parasi olan daha cok yemek yeme imkanina sahipti. Gobekli olmak gurur duyulacak birsey olabiliyordu J
Simdi tam tersi oldu. Artik zenginler daha zayif, dusuk gelirliler daha sismanlamaya basladilar.
Zengin saglikli yemekler yemenin onemini anlamaya basladilar. Saglikli besinlere ulasmak parasi olanlar icin daha kolay. Ciddi saglikli, organic besleneyim dediginizde besinler icin harcayacaginiz rakamlar oldukca artiyor.
Dusuk gelirlilerin boyle saglikli besinlere yonelme maddi imkanlari olamayabiliyor. Fastfood en kolay en ucuz ulasilabilen besin. 1 dolara hamburder satiyorlar. Bir paket brokoli alayim desen 3 dolar.
Turkiyede yavas yavas buy one dogru gidiyor. Heryerde fastfood aciliyor. Icerisi tiklim tiklim genc cocuklar. Cogu lise caginda insanlar.
Turkiyede ilk mcdonalds acildigi zamani hatirliyorum. 1990 falandi sanirim. Ben ozamanlar lisede okuyordum. Kadikoy bahariyede acilmisti. Bizde ozamanlar merakla gidiyor. 2/3 Saat iceride oturuyorduk. Sanki bir haltmis gibi. Iste yeni ya merak ediyor insan filmlerde gordugun seyler gercek gelmis.
Turkiyeye gelislerimde onunden gectigimde bakiyorum butun fastfood markalarinin. Hepside tiklim tiklim dolu. Bilsenin onlarin icerisindeki zararli maddeleri. Trans Fat ozellikle. Yanindan gecmessiniz aslinda.

Neden Zararli ?
1. Kalorisi cok yuksek
2. Besin degeri cok az
3. Katki maddeleriyle dolu
4. Tatlandiricilar kullaniliyor
5. Yiyecekleri pisirenlerin hicbir egitimi yok
6. Cok fazla doymus yag var
7. Hamburder icin Yetistirdikleri hayvanlar antibiyotik ilaclarla doldurulmus
8. Cok fazla tuz var
9. Insulin cabuk yukseltir
10. Kardiyovaskuler sisteme zarar verir ( trans fat,doymus yag )

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Artık Türkiye'de fast food merakı azaldı, insanlar heveslerini aldılar. Şimdi sağlıklı yemeye yöneldiler en azından çevremdeki insanlar öyle.

isacan35

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Valla geçen bir kaçamak Mc Donalds yiyeyim dedim demez olaydım mide bağırsak dağıttı 3 gündür. Direk soğudum hele sıcakta katiyen tüketmem artık.

CENKS

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
2006 senesin de "zorunluluktan" günde 2 adet mega big burger 2 litre kola ve 2 tane mega boy patates kızartması tüketirdim.Bu 9 ay kadar sürdü.Şimdi o zamanın fotoğraflarına bakıyorum da kimse neden dur dememiş anlamıyorum.

Ödül olarak bende arada sırada kendimi mcdonalta atanlardandım ama artık o ödülü gerçek el yapımı hamburgere çevirenlerdenim en azından etimi kendim alıyorum,ekmeğim ne bilyorum istediğim gibi mangalımda kendim pişiyorum kendim yiyorum.

Fastfood geleceğin çocuklar üzerinde ki belası,keşke tv'lerde radyolarda bu konuda da kamu spotu dönse.

orhun24

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
fastfood yemek anlayışı gerçekten boş ve anlamsız. hile öğünlerini sürekli fastfood yiyeceklerden seçiyoruz.kendim maden suyu dışında gazlı içecek içmeyen biriyim ve çevremdekilerede aşılamaya çalışıyorum bu fastfood konusu çok önemli çünkü alışkanlık haline geliyor.

ba2han

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Aşırı bir lezzeti de yok , tamam güzel ama milli et ürünlerimiz yanında fıs ...

mrtcn

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Hamburger sagliklidir cunku icinde et var :) tabikide saka et oldugu supheli tamamen sentetik bisey bu meret

Bariscakdi

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Üşengeçlik çok. Millet ucuza ve kolaya kaçtığı sürece bundan kurtuluşta yok.

gökhan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
bu sene adam gibi bu işe gönül verdikten sonra ekmek bile yemiyorum hadi bakalım inşalla devam edicem böyle

selim33

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Selam

Marketten içecek alıyorum glikoz şurubu olmayan pancardan yapılan didi şeftali çay ve Nestle çikolata almıştım

Zararlı gelir mi ?