Ev Sporu

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Herkese merhabalar,1 yılı aşkın süredir evde spor yapan birisi olarak ev sporunu ve şartları hakkında iyi bir bilgi edindim.Benden daha ileri seviye de olan yani orta seviyeyi geçmiş arkadaşlarımız ne yapacağını zaten biliyordur ama ben benim seviyelerimde veya yeni başlayanlar için güzel bir sistem vereceğim.
Öncelikle arkadaşlar yeni başladıysanız Bench dips şınav varyasyonları barfiks squat lunge gibi hareketler yeterli olacaktır bunları setler halinde düzenlenlerseniz herhangi bir kaybınız olmayacak ama orta seviye için bu biraz zor.Benim kendi evimde 120 kilo civarı bir ağırlık seti sehpam vs olduğu için şuan bir sıkıntı yaşamıyorum.Ama şuan biliyorsunuzdur internet spor mağzaları çok yoğun kargolar çok yoğun ve ağırlık fiyatları uçuk.105 kg'ını 200 tlye aldığım kauçuk set şuan 450-500 tl ben size daha uygun bir sistem vermye çalışacağım.Öncelikle ihtiyacımız olanlar sağlam plastikten,tahtadan bir bar (uygun fiyata demir olursa daha iyi olur)50-100 kg arası çimento(ort fiyat toplam 60-100 tl)kısa dolap demirlerimve sıkıştırma yayları.ortalama 100 kg bir çimentodan 130 kg ağırlık çıkar ki bu harika bir şey.Yoğurt kovalarını kilolunra göre alıp kalıp yaparak bekletin.Bench sehpası içinde çapı 30-35 cm olan tabure varsa birleştirisiniz yoksa 2 halıyı sarıp bağlayın birbine.Yardımcı olacağım bir şey olursa mesaj atabilirsiniz iyi günler diliyorum.

Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Bir insaat muhendisi olarak konu meslegimle alakali olunca mudahil olayim dedim. 100 kg cimentodan en kotu kum ile karistirip sap dedigimiz m100 veya m200 sinifi yaparsaniz sap ozgul agirligi 1.80-2.00kg oldugu icin 180-200kg son urun elde edersiniz.

Diger yazdiginiz konulara katiliyorum. Ilaveten bizim ulkede de gecen hafta salonlar kapatildigi icin 4 gun disarida kosu, 3 gun direnc lastigi ve dumbbell ile evde calisiyorum. Elbette salondaki gibi olmuyor ama en azindan formu koruyorum.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: