Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Et Yemek Ruhsal Sağlığı Etkiliyor mu?

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
dediklerimi az dikkatli okuyun nolur ya. savaş hocayla kıyasladığım yok adam direk bize konuşuyor ''yeme şansınız varsa hergün kırmızı et yiyin'' diyor. savaş hocanın yediğini yerim demiyorum veya savaş hoca gibi günde 1 kilo et yerim demiyorum. fazlasının bir işe yaramadığı biliniyor zaten proteinin.
Ben gerçekten size yazmamıştım. Daha genel olarak yazmıştım. Bu yüzden alıntı da yapmadım. Yanlış anlamayın lütfen.

bulkybear

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
20
Vallahi et yiyip antrenman yapıp sonuçlarını gören adamın psikolojisindeki olumlu değişim sadece et yediği için gelen olumsuz değişimden daha büyük olacağı için bence pozitif bakiyede kalacaktır. Götürüsünden çok getirisi daha fazla. Agresiflik olayı spor yapanlarda daha fazla testosteron salgılandığı için olabilir belki ama sanmıyorum. Mesela ben uyandıktan sonra acayip agresif olurum 2 saate falan geçer o agresiflik sonra yatmadan 1 saat önce yine başlar, muhtemelen genetikle alakalı. :D Gün içinde vuku bulan agresiflik karakterle alakalı olabilir.

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
130
Fiyatından dolayı ruh sağlığım bozulduğu oluyor evet :)

Onur Saç

Moderatör
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
İmkanım olsada her antreman sonrası öğünümde yiyebilsem. İşte o zaman çok mutlu olurdum :D

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
45
Fiyatından dolayı ruh sağlığım bozulduğu oluyor evet :)

Aga sana dedim fitness ölü yatırım diye , kurbanda bütün parayı büyük baş hayvana gömüyoruz.

Bak abi Ali Ağaoğluna senin gibi karın kasları ateş etmiyor.Fitess model gibi görünüyor. :D

Yaa eti tartışıyoruz , et alacak parayı tartışmıyoruz.Tavuk ile yumurta yemekten kanatlanıp uçarız artık.

Fitness Kanatlandırır. ;)

BATIKANZORBEY

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Neyi kendine takıntı ettiğin ile alakalı birşey hakkında çok düşünürsen iyi yönüde kötü yönüde seni etkiler.

Bilge

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Bol bol spor yapınca salgıladığınız kimyasallar o etkileri (varsa böyle birşey tabi) siler atar endişelenmeyin :)

furkanbayer

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Yıllardır et tüketiyorum. Bunun hiç sporumu da etkilediğini görmedim. Psikolojimi de ruh sağlığımı da etkilemiyor.

Morningstar

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Doğaya baktığımızda aslan ve ineğin arasındaki farkları kolaylıkla görebiliyoruz, yırtıcı olmamızı sağlayan hormonlar olabilir ette, ben mantıklı buluyorum. Evrimsel süreçte baktığımızda avcı tarafın sürekli avlanması gerekiyor, etçiller avının peşinden koşar ve saldırır, çeviktir ve anlık düşünür. Zaten çoğumuzun spora başlama nedeni de bu değil mi? Daha çevik ve güçlü olmak, hakkını güçlünün karşısında arayabilmek.