Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Estetik bir vücut mu ? Kocaman dev gibi bir kütle mi ?

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
49
IMG_3721.jpg

Bilindiği gibi bir çoğumuz.Herhangi bir sebepten ötürü vücut geliştirme sporuna yöneliyoruz.Kimi insanlar fazla kilolarından kurtulmak için kimileri de zayıf çelimsiz vücudundan kurtulup daha kaslı ve estetik bir görünüm kazanmak için.

Bunların hepsi zamanla olan şeyler 1 veya 2 yılı devirdikten sonra işin profesyonel kısmına yavaş , yavaş adım attıktan sonra tercihiniz ne olurdu.İri dev gibi bir cüsseye sahip olmak mı ? Yada daha sıradan her spor salonunda görebileceğiniz türde bir vücut mu ?

Düşüncelerinizi konunun altında yorum olarak yazabilir ve bu konu hakkında geyik bile yapabilirsiniz.

iyi eğlenceler dilerim
.

Son düzenleme:

elturco123

İyi ki doğdun!
Bugün Doğum Günü
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
amacim zayiflamak oncelikle suan 109,5 kg yim hedefim 80-90 arasi ondan sonra guzel bir sekilde kol omuz ve gogus yapmak istiyorum "abartilmayacak" bir sekilde.

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
49
amacim zayiflamak oncelikle suan 109,5 kg yim hedefim 80-90 arasi ondan sonra guzel bir sekilde kol omuz ve gogus yapmak istiyorum "abartilmayacak" bir sekilde.

Boyunuz kaç cm ? Spor geçmişiniz nedir.Daha önceden ilgilendiğiniz bir spor dalı var mı ? 80 ile 90' görürsünüz merak etmeyin. :)

Sadece zamana bırakın mümkün olduğunca ayda 1,5 veya 2 kilo verin daha fazla vermeyin zamana yayın tartıdaki değişim ile değilde ölçüler ile gelişimi takip etmeniz gerekir.Spor yaptıkça kas kütlesi artar buda şimdi değilde 80 veya 90 kiloya indiğinizde, kilo vermeniz yavaşlayınca şaşırmayın diye.Bir yandan kas kütlesi eklerken bir yandan yağ yakarsınız.Yeni başlayan biriyseniz ilk 8 kilo su kaybıdır.Hedefiniz yağ yakmak olsun kilo vermek değil.!

Bu süreçte herhangi bir yağ yakıcı kullanmayın.Kusura bakmayın özel mesaj kutum doluydu :( kalori açığı vermeniz daha mantıklı yağ yakıcı ürünler kullanmadım daha doğrusu sadece para tuzağı olduğuna inanıyorum.

BCAA ile kreatin bunların dışında gıda takviyesi kullanmadım.Protein tozu hiç kullanmadım günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum şehir dışına çıkmıyorum dışarıda yemek yemiyorum.Bide peynir altı suyuna alerjim var et yerim genelde yada yumurta v.s

Kullanan arkadaşlar varsa onların düşüncelerini almak isterim doğrusu ben şahsen kullanmadım yani o yüzden :)

elturco123

İyi ki doğdun!
Bugün Doğum Günü
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
boy 1,70 hocam yas 24 turkiyede iken aktif biriydim haftanin 2 gunu hali saha 1 gunu yuzmeye giderdim turkiyede iken 80-90 kg arasiydim ne zaman ispanyaya tasindim kilo aldim aile yok tabi duzensiz beslenme abur cubur her gun alkol eglence vesaire...haziran 13 den beri salonda spor yapiyorum 13 haziran 27 haziran arasi 113,5 dan 109,5 a dustum bu ay sonuna kadar tartilmicam... salonda 15 dakika normal bisiklet 10 dakikasi orta hiz 5 dakikasi yuksek hiz.. 1 saat agirlik calisiyorum kol gogus ve karin egzersizleri seklinde agirlik calismasini bitirince 15-20 dakikada eliptik bisiklet yapip bitiriyorum kiloluyum tabi ama spor a basladigimdan beri kendimi daha iyi hissediyorum enerjik vs... bakalim hedefime 1 yil icinde ulasmak istiyorum yani 2017 hazirana kadar..once kilolari vermeliyim tabi sonrasinda yaparsam kendi çapimda omuz kol ve gogus...

Dogu Bey

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
kendisi anabolikli ama zachzeilerın vücudundan istiyorum . biz öyle olamayacagız ama olsun

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
49
boy 1,70 hocam yas 24 turkiyede iken aktif biriydim haftanin 2 gunu hali saha 1 gunu yuzmeye giderdim turkiyede iken 80-90 kg arasiydim ne zaman ispanyaya tasindim kilo aldim aile yok tabi duzensiz beslenme abur cubur her gun alkol eglence vesaire...haziran 13 den beri salonda spor yapiyorum 13 haziran 27 haziran arasi 113,5 dan 109,5 a dustum bu ay sonuna kadar tartilmicam... salonda 15 dakika normal bisiklet 10 dakikasi orta hiz 5 dakikasi yuksek hiz.. 1 saat agirlik calisiyorum kol gogus ve karin egzersizleri seklinde agirlik calismasini bitirince 15-20 dakikada eliptik bisiklet yapip bitiriyorum kiloluyum tabi ama spor a basladigimdan beri kendimi daha iyi hissediyorum enerjik vs... bakalim hedefime 1 yil icinde ulasmak istiyorum yani 2017 hazirana kadar..once kilolari vermeliyim tabi sonrasinda yaparsam kendi çapimda omuz kol ve gogus...

Daha erken o zaman , diyetinizi ve antreman rutininizi bozmazsanız.3 ay sonra vücudunuzdaki değişime kendiniz bile inanamazsınız.Kararlı olun pes etmeyin, bunun dışında herhangi sihirli bir formülü yok ne yazık ki bu işin :)

Antreman ve beslenme programı olarak.Savaş hocanın ''Definasyon'' antreman ve beslenme programını 3.aydan sonra uygulamaya başlayın çünkü daha yenisiniz vücudunuz adapte olsun.Bide unutmadan alıntı yaparsanız karşı tarafa bildirim gider.Soru soracağınız kişiden alıntı yapın ki siteye giriş yapar yapmaz bildiriminiz ona gitsin. Bu spor nankördür elinden geldiğince yaşam tarzı haline getirmeye çalış.

Örneğin: Bu bayram herkes 1 veya 2 kilo almıştır.Malum Türkiye'deki misafirperverlik bak o konuda avantajlısın :) Kimse sana zorla baklava, börek yedirmiyor.:mad: :D

Son düzenleme:

elturco123

İyi ki doğdun!
Bugün Doğum Günü
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Daha erken o zaman , diyetinizi ve antreman rutininizi bozmazsanız.3 ay sonra vücudunuzdaki değişime kendiniz bile inanamazsınız.Kararlı olun pes etmeyin, bunun dışında herhangi sihirli bir formülü yok ne yazık ki bu işin :)

Antreman ve beslenme programı olarak.Savaş hocanın ''Definasyon'' antreman ve beslenme programını 3.aydan sonra uygulamaya başlayın çünkü daha yenisiniz vücudunuz adapte olsun.Bide unutmadan alıntı yaparsanız karşı tarafa bildirim gider.Soru soracağınız kişiden alıntı yapın ki siteye giriş yapar yapmaz bildiriminiz ona gitsin. Bu spor nankördür elinden geldiğince yaşam tarzı haline getirmeye çalış.

Örneğin: Bu bayram herkes 1 veya 2 kilo almıştır.Malum Türkiye'deki misafirperverlik bak o konuda avantajlısın :) Kimse sana zorla baklava, börek yedirmiyor.:mad: :D
bu sefer kararliyim her seferinde diyet vs yapiyordum 1 hafta sonra vs birakiyordum 13 hazirandan beri sadece 1 kez kendime yasak koymadim yemek konusunda o da aksam yemegiydi.. spor ve diyet sirasinda arkadas ortamindan uzak durmak lazim :D onlarla disari cikiyoruz onlar yiyor birseyler ister istemez seninde canin cekiyor :D savas hocanin definasyonu aklimda onu kesin uygulucam eylulde ve yilbasina kadar yapicam onu..guzel sonuclar alirsam devam edicem ki yorumlarda okudugum kadariyla herkes guzel sonuclar almis.

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
49
bu sefer kararliyim her seferinde diyet vs yapiyordum 1 hafta sonra vs birakiyordum 13 hazirandan beri sadece 1 kez kendime yasak koymadim yemek konusunda o da aksam yemegiydi.. spor ve diyet sirasinda arkadas ortamindan uzak durmak lazim :D onlarla disari cikiyoruz onlar yiyor birseyler ister istemez seninde canin cekiyor :D savas hocanin definasyonu aklimda onu kesin uygulucam eylulde ve yilbasina kadar yapicam onu..guzel sonuclar alirsam devam edicem ki yorumlarda okudugum kadariyla herkes guzel sonuclar almis.

Valla gerekirse spor salonuna yemek taşıyacaksın veya iş yerine yapacak bişey yok beslenme çok önemli...

cavid77

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
ben şahsen en iyisini istiyorum.yani iri dev gibi bir cüsseye sahip olmak :cool:

alperennozmen

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kocaman dev gibi bir estetik vücut [emoji1305]

Sent from my iPhone using Tapatalk