Çözüldü Erkeklerde Kadın Gibi Göğüs Olması

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhabalar 188 boy, 100 kg, 19 yaşında kardeşiniz olarak yazıyorum. Uzun yıllardır büyük göğüslerim var yakın arkadaşlarıma alınmadığım için ara ara "x kişiden bile büyük be oğlum" gibi cümleler kurdurtacak kadar büyük. Okuldan dolayı anca bir boşluk oluşturup spora başladım bu göğüs nasıl eriyecek? Karşıdan bakınca kale gibi bodyguard gibiyim ama göğüsler çok sıkıntı.
Başka tüm sitelerde jinekomasti diyor geçiyorlar ancak bende olan jinekomasti değil. Türkiye şişkolarında genel olarak görülen bir problem.
L carnitin aldım ve ağırlıklı olarak göğüs çalışmak bir işe yarar mı? Ve son olarak bu kolumdaki çatlaklar nedir ve nasıl geçer?(Tam koltukaltı tarafı.)
IMG_20210611_155007113.MP.jpg

Çözüm
1) Yağ oranınız çok yüksek ve genetik olarak vücudunuz göğüsler de yağ depolamaya meyilli .

Çözüm : Yağ oranınız %13 ve daha altına düşerse muhtemelen sorununuz %95 oranda çözülecek.

2) Kol,omuz daki çatlaklar vücut geliştirme yapanlar için derisi esnek olmayan herkesin ortak sorunu .

Çözüm; kollajen kullanabilirsiniz , antrenman öncesi çalışacağınız kas grubu kol,omuz ise bölgeye çok az miktar vazelin sürüp öyle Antrenman yapabilirsiniz .

3) L karnitin yağ yakmaz , bu yazıyı okuyabilirsiniz ; Makale - L-Carnitine işe yaramaz mı?

5) Göğüse önem vermenize gerek yok , bölgesel yağ yakımı kanıtlanmamıştır ama evet oradaki kas gelişirse daha toplu...
Forum Üyesi
Merhabalar 188 boy, 100 kg, 19 yaşında kardeşiniz olarak yazıyorum. Uzun yıllardır büyük göğüslerim var yakın arkadaşlarıma alınmadığım için ara ara "x kişiden bile büyük be oğlum" gibi cümleler kurdurtacak kadar büyük. Okuldan dolayı anca bir boşluk oluşturup spora başladım bu göğüs nasıl eriyecek? Karşıdan bakınca kale gibi bodyguard gibiyim ama göğüsler çok sıkıntı.
Başka tüm sitelerde jinekomasti diyor geçiyorlar ancak bende olan jinekomasti değil. Türkiye şişkolarında genel olarak görülen bir problem.
L carnitin aldım ve ağırlıklı olarak göğüs çalışmak bir işe yarar mı? Ve son olarak bu kolumdaki çatlaklar nedir ve nasıl geçer?(Tam koltukaltı tarafı.)

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
1) Yağ oranınız çok yüksek ve genetik olarak vücudunuz göğüsler de yağ depolamaya meyilli .

Çözüm : Yağ oranınız %13 ve daha altına düşerse muhtemelen sorununuz %95 oranda çözülecek.

2) Kol,omuz daki çatlaklar vücut geliştirme yapanlar için derisi esnek olmayan herkesin ortak sorunu .

Çözüm; kollajen kullanabilirsiniz , antrenman öncesi çalışacağınız kas grubu kol,omuz ise bölgeye çok az miktar vazelin sürüp öyle Antrenman yapabilirsiniz .

3) L karnitin yağ yakmaz , bu yazıyı okuyabilirsiniz ; Makale - L-Carnitine işe yaramaz mı?

5) Göğüse önem vermenize gerek yok , bölgesel yağ yakımı kanıtlanmamıştır ama evet oradaki kas gelişirse daha toplu ve sıkı duracaktır.

Ama göğüse aşırı önem vermeye gerek yok , hafta da büyük kasları 2 , küçük kasları 3 defa çalışmak yeterlidir .

Size tavsiyem kendi yazmış olduğum definasyon planını uygulamak ; Makale - Orta Seviye Definasyon Tüyolar

Ek olarak forum da yeni başlayan rehberi var , o konuda kas gelişimi için tonlarca bilgi mevcut.

Sağlıklı sporlar dilerim :)

Yorum
Çözüm
Ekli dosyayı görüntüle 2410
Kolunuzdaki izler varis.Jinekomasti olup , olmadığınığınızı Dr.belirler
Tam bir resim yüklerseniz yardımcı olalım.
Bayanlarda yağ dağılımı kalça ve basen , erkeklerde bel çevresi ve göğüs olur.Genetik unsurlar v.b
Boyuna göre 90 günlük bir antrenman sonrası vücut şekle girer , yağ oranın düşmesi , vücutttan eşit bir şekilde gerçekleşir.Bölgesel yağ yakımı diye bişey yoktur.90 gün sonrasında , kaslar gelişmeye , yağ oranı düşmeye , deri sıkılasnaya başlar.
Sadece 3 ay sonrasında beslenme ve spor olarak yaşam şekli değişikliği.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: