En İyi Protein Tozu Hangisidir? Protein Tozu Tavsiyeleri

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Web Sitesi
www.fitnessbilim.com
Bu yazımızda En iyi proteni tozu hangisi olduğunu, protein nedir ne değildir, proteine ne kadar ihtiyacımız var, en iyi protein markaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.
Protein nedir ?
Protein: Karbon, hidrojen,oksijen ve azottan oluşan organic bileşenlerdir.
Proteinleri diğer makrolardan ( karbonhidrat ve Yağ ) ayıran azottur.
Saf seker ve yağ hariç, hemen hemen bütün besinlerde protein bulunur.
Ne kadar Proteine İhtiyacımız Var ?
Ne kadar protein ihtiyacınız olduğu, hangi sporu yaptığınıza ve amacınıza göre değişir.
Vücut geliştirme ile uğraşıyorsanız protein ihtiyacı çok daha fazladır. Çünkü amaç kas kütlesini artırmaktır ( hipertrofi )
Genel olarak günlük protein ihtiyacı için, kg başına su kadar gram olarak hesaplamalar yapılır.
Ben bu hesaplamalardan yana değilim. Çünkü ayni kiloda olmasına rağmen farklı kas oranında olabilirler.
Ben hesaplamalarda yağsız vücut ağırlığı kullanılması taraftarıyım. ( LBM ) Yağsız vücut ağırlığı su...

Okumaya devam et...

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Çoğu insan Hardline ve Optimum arasında kalıyor. Öncelikle bu ikisi arasında seçim yapmak gerekirse Hardline'ı seçiyorum. Tat olarak her ne kadar optimum daha iyi olsa da gerek topaklanma sorunu gerekse leke bırakma dezavantajı nedeniyle Hardline daha öne çıkıyor.

Şu sıralar ise Proteinocean isimli yeni kurulmuş bir markanın tozunu kullanıyorum. Temizlenme, koku yapmama, tat gibi seçeneklerde 3 marka içerisinde en memnun kaldığım firma. Fiyat olarak da ilk bakışta pahalı gibi geliyor ama bir kaç indirim birleştirince nerdeyse diğer firmaların yarısına denk geliyor.

Tabi ben sadece bu 3 markayı yaklaşık 3 er ay kullandım. En iyiyi bilebilmek için sayısız marka kullanmış olmak gerekiyor.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: