El bilek ağrısı

15 Ocak 2018
57
10
28
21
İyi günler spordan mı oldu bilmiyorum sürekli bilgisayar başında olduğum için mouse’tan da olabilir karpal tünel oldu el bileğimde sanırım.Triceps Rope Push down, squat ve Bench press’te cok ağrıyor. El bileğimi büktüğüm hareketlerde ağrıyor. Bunu yaşayan var mı ? Geçmesi için önerileriniz var mı? (Antremanlarda her zaman bilek destekli eldiven kullanıyorum)

14 Ocak 2018
201
65
28
Samsun
Antremanlarda bileklerini koluna düz olarak tut sakın bükme bileğini etkileyecek antremanlardan uzak dur eğer ağrı yaparsa 1 hafta olmuş ama bir sorun varmı hala

14 Ocak 2018
201
65
28
Samsun
Aynısını bende yaşıyorum acıyor ama bileğe yük verdirmeyi kesince azaldı sorunum.

1 Ocak 2018
7
1
3
İstanbul
çok derin hissediyorsan ağrıyı ara ver bilgisayar başındada fazla durup bileğini masaya dayama 2-3 gün dinlenmeni öneririm

15 Ocak 2018
57
10
28
21
buz uyguluması yapıyorum, işe yaradı biraz, 4 gündür spora gitmiyorum zaten sınavlarım vardı. 2 gün sonra tekrar başlayacağım Çoğu geçti ama 1 haftaya tam düzelir sanırım bilek ağrımı artıran hareketler yapmamaya dikkat edicem. Yumuşak doku zedelenmesi olmuş heralde.

Merhaba, sorun KTS gibi görünüyor. Bu sorun halen devam ediyor mu ve ellerinizde kollarınıza kadar uzanan bir uyuşukluk hissediyor musunuz? Eğer devam ediyorsa ihmal etmeyin fizyoterapiye başlayın. Günlük hayatınızda karpal tünel sendromu için bilek destekli mouse pedleri var ekte görebilirsiniz. Bunları kullanıp bilek esnetme egzersizlerini her gün mutlaka yapmanızı öneriyorum.
Sevgiler

Fizyoterapist Selin Şahin

Ekli dosyalar