Eklemlerdeki ağrı?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
s.a. aylardır sol bacağımda eklemlerimde ağrılar var. bacağımı ileri geri hareket ettiğimde kırt kırt sesleri geliyor. hareketsiz kaldığımda bacağım kitleniyor. ve ağrıdan düz bir şekilde doğrulamıyorum. yatarken sorun oluşturuyor. ancak bu ağrılar sağ bacağımda yok. sol bacağım acaba güçsüzmü ondanmı oluyor. bazılarıda kolojen eksinliğinden bazılarıda eklemlerde bir sıvı var onun eksikliğinden dolayı diyor. son 1-2 hafta omuzlarada burdu ama omuzlarda bir sorun yok.üst vücutta ağırlık kaldırırken zorlanma olmuyor. en son doktora gittiğim fıtık var dedi. ama ameliyatlık değil dedi. bel bölgesinde sinirlerde bir baskı var. salondaki hocaya dedim suquat leg press gibi hareketleri yüksek tekrar az kilo ile yap dedi. bu konuda önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Forum Üyesi
hafif kilo ile çalışmaya devam et günlük vudun sıvısı yani eklem ödem oluşmaması için yoğurtaltı suyu veya kemik ilik suyuda daha faydalı tabi kelle paça bunlar oyerlere onarıyor biraz dikkatli bakacaksın kendıne bu sporun yarısı beslenmede dostum

Yorum
Web Sitesi
www.fitnessbilim.com
Belki dizlerde kireçlenme olabilir. Omuz bölgede ki ağrıdan benim de var. Mr da sıkışma var diye çıktı boyun duzlesmesi de vardı. Muhtemelen aynı seylerden muzdaribiz. Salonda ki hocana da söyle fıtık varsa squat ve leg press'i hangi akla hizmet ederek söylemiş. O tür hareketler sağlıkli adamı bile fıtık eder. O bölgeye yüklenme ayakta omur iliği yoracak egzersizlerden kaçın.

Yorum
şimdi fıtık herkeste var. ama herkesteki farklı aşamalarda oluyor. benimki ameliyatlık değil. bendede belde sinirlerde bi baskı sıkışma var.sanırım bazı hareketleri formunda yüksek tekrar yaparak bu fıtık durumunu atlatabilirim. omurga konusunda dünyada uzman bir doktorun önerdiği 3 omurga hareketi var.onları yapıyorum. faydasını gördüm. şimdi az tekrar yüksek kilo ile girdiğimizde omuriliğe çok yük binebilir. ama yüksek tekrar az kilo ile fazla yük binmez diye düşünüyorum. böyle yaparak bel bölgesinin dayanıklılığını sağlamlığını arttırabiliriz belkide

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Düşük ağırlık yüksek tekrar ama zorlamadan, zorlanacağını hissettiğin an bırakarak güvenle çalışabilirsin. Hareketsizlik daha büyük bir eklem düşmanı maalesef :) Kaslar güçlendikçe iskelet sistemini daha başarılı bir şekilde tutup, taşıyabiliyor. Çalışmayı tamamen bırakma asla. Ama çok kontrollü ve özenli çalış.

Yorum
sanırım kararımı verdim.ağrıalr geçene kadar squat, leg press, deadlift gibi hareketler yapmayacağım. ağrılar geçtikten sonra bunlara çok tekrar az kilo ile başlayıp beli güçlendirmeye bakacağım.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: