Egzersizlerde Göğüs Kasını Hissedemiyorum

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Beyler bench press yaparken anatomik olarak düzgün yaptığıma inanıyorum ama göğüs kasımı ne kadar açsamda gersemde yinede aktifleştiremiyorum gibi hissediyorum.

Dumbell press de daha iyi yapabilirken barda neden böyle hissediyorum takıntı oldu bu 7 sete kadar çıkartıyorum fazla ağırlıkla fazla tekrar ile aktifleştirmek için

Yönetici
SMS Onaylı
Al eline boş barı ve 100 tekrar yap bir de öyle dene bakalım yeterli pump olacak mı. Pump olduğunu anladığın noktada hareketi nerede nasıl yapacağını az çok kestirdiğin noktadır bence. Sıkıştırdığın noktada hissetmeye başlarsın genelde.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Al eline boş barı ve 100 tekrar yap bir de öyle dene bakalım yeterli pump olacak mı. Pump olduğunu anladığın noktada hareketi nerede nasıl yapacağını az çok kestirdiğin noktadır bence. Sıkıştırdığın noktada hissetmeye başlarsın genelde.
Beklediğim cevap :D ben daha çok pump a göre hareket ettiğim için kafamı kurcalıyodu

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Formu yanlış yapıyorsundur koplarını biraz göğsünün aşağısına indir sonrada barı biraz göğsüne al
Tam ortadan biraz aşşağida tutmaya dikkat ediyorum ama Ya Allah diye kaldırdığımdan formum bozulmuş olabilir bak spordaki arkadaşlarıma derim dikkat ederler ona ben yaparken, eyvallah Rasim

Yorum
Forum Üyesi
Savaş hoca göğüs kaslarını hissetmenin şart olmadığını söyledi bir videosunda devam edebilirsin gönül rahatlığıyla.
Ne alakası var ? Sen dumbell press , bench press , göğüs makinesi , sıkıştırmayı , cable corwssower yaptığın zaman hissetmeyince kasının geliştiğini mi sancaksın ? Her harekette hissetmelisin mesela dumbell press yaparken kollarınla göğsünü sıkıştırıcaksın

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: