Egzersiz Bırakılırsa Kaslar Gidermi ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Diyelimki bir kişi 1 yılda vücut yaptı.Düşük yağ oranında ve kas oranı yüksek.Kollar 37 cm diyelim.Bu kişi sporu bırakırsa ama bunun yanında ihtiyacı olan kaloriyi ve günlük protein ihtiyacını tam alacağı sağlıklı bir beslenme planı uygulamaya devam ederse kas kaybedermi ? Eğer evetse kalori açığı olmadığı ve günlük ptoreinine dikkat ettiği halde neden kaybeder ?

Forum Üyesi
Evet yavaş yavaş eski haline dönersin.acı ama gerçek olan bu iyi beslenirsen biraz daha uzun süre korursun kötü beslenirsen daha hızlı erirsin ama gider.mesela ben işte tam da bu yüzden düşük hacimde full body çalışıyorum.bazen haftada 2 antrenman yapıyorum sadece.önemli olan süreklilik.

Yorum
Forum Üyesi
Diyelimki bir kişi 1 yılda vücut yaptı.Düşük yağ oranında ve kas oranı yüksek.Kollar 37 cm diyelim.Bu kişi sporu bırakırsa ama bunun yanında ihtiyacı olan kaloriyi ve günlük protein ihtiyacını tam alacağı sağlıklı bir beslenme planı uygulamaya devam ederse kas kaybedermi ? Eğer evetse kalori açığı olmadığı ve günlük ptoreinine dikkat ettiği halde neden kaybeder ?
Kardeşim kas her gün rutin olan zor duruma adapte olarak ve sağlam beslenme ile büyür. Sen bıraktıgın zaman ne kadar sağlam yer isen ye o zor durumlar ortadan kaltığı için zaman normal duruma adapte olcak. Zaten zorluk ile karşılaşmıyor daha az güç ayriyeten vücudun gereken besin öğelerinide düşürüyor bu vücudun hayatta kalma sistemi gibi birşey. Ama sağlam vücut yapmış isen öyle bıraktıysan sen kas hafızasına sahipsindir. En geç 5-6 aydda sağlam bir beslenme ve antrenman ile gene eski haline dönersin

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: