Düşük kilo ile hipertrofi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhabalar. Ben 21 yaşında bir erkeğim. Sporu 1.5 senedir yapıyorum. Düzensiz dönemler de oldu. Herneyse sorum şu; iyi beslenmeme rağmen genetik olarak mı nedir ağır kilo giremiyorum. Normalde bu sporu çok seviyorum fakat sürekli ağır girmek isteyişim ve bunu zorlamak beni spordan soğutuyor. Sorum şu ki düşük kilolarla yapılan 15-20 tekrarli 4 veya 5 set hipertrofi sağlar mı? Yani çok kiloyla az tekrar yapıp kendimi zorlamak yerine daha bilimsel bakıyorum olaya. Çok daha düşük kilolar ile de vücut yapılır mı? Teşekkür ederim..

kardeşim o hareketi yanlış yapıyorsun (!)
Forum Üyesi
kanka aynı sorun var bende beslenmeyi ayarla kalori yükselt bi de sinir sistemini alıştır ağır kilolara

Yorum
Merhabalar. Ben 21 yaşında bir erkeğim. Sporu 1.5 senedir yapıyorum. Düzensiz dönemler de oldu. Herneyse sorum şu; iyi beslenmeme rağmen genetik olarak mı nedir ağır kilo giremiyorum. Normalde bu sporu çok seviyorum fakat sürekli ağır girmek isteyişim ve bunu zorlamak beni spordan soğutuyor. Sorum şu ki düşük kilolarla yapılan 15-20 tekrarli 4 veya 5 set hipertrofi sağlar mı? Yani çok kiloyla az tekrar yapıp kendimi zorlamak yerine daha bilimsel bakıyorum olaya. Çok daha düşük kilolar ile de vücut yapılır mı? Teşekkür ederim..
Şöyle yap aynı sorun bende de vardı 75 kiloydum kalorimi arttırdım 85 kiloyum şu an da bütün kilolarım arttı kalorini arttır kilo al o vakitte de kilo alırken de seni en çok zorlayan ağırlığı al güray hocanın programına geç set araları fazla dinlenme 1 dakikayı geçmesin yeni bir harekete geçerken 2-3 dakika dinlenebilirsin 15 kilo ile 1 hafta çalıştın diyelim diğer hafta arttırmayı dene böyle böyle artacaktır

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: