Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Dövüş ve hacim arttırımı bir arada

SolidSnake

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Tamam anladım, yabancı forumlardan araştırdıklarımda da söylenilen şey ikisinin bir arada olamayacağı.

Peki yapan nasıl yapıyor? Ben boksa veya muay thai'ye başlamak istiyorum, herhangi bir şekilde musabık falan da olmayacağım, bodybuilding'i de pro olarak yapmayacağım için öyle ahım şahım olmam ama tek amacım dövüş sporları ile iyi dövüşmeyi öğrenmek ve bodybuilding ile iyi bir vücuda sahip olmak. En azından 42-43 santim yağsız kol ölçüsüne ve iyi bir bacak ölçüsüne sahip olmak istiyorum. Çok mu kalori almam gerek? Dövüş sporları genelde haftada 3 gün akşamları oluyor, geri kalan günlerde hipertrofi + bulking yapsam uygun olur mu? Bu konuda murat kazgan'ın vücudu falan bayağı hoşuma gidiyor. İlaç gerekir mi o tip bir vücut için? Teşekkürler.

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Tamam anladım, yabancı forumlardan araştırdıklarımda da söylenilen şey ikisinin bir arada olamayacağı.

Peki yapan nasıl yapıyor? Ben boksa veya muay thai'ye başlamak istiyorum, herhangi bir şekilde musabık falan da olmayacağım, bodybuilding'i de pro olarak yapmayacağım için öyle ahım şahım olmam ama tek amacım dövüş sporları ile iyi dövüşmeyi öğrenmek ve bodybuilding ile iyi bir vücuda sahip olmak. En azından 42-43 santim yağsız kol ölçüsüne ve iyi bir bacak ölçüsüne sahip olmak istiyorum. Çok mu kalori almam gerek? Dövüş sporları genelde haftada 3 gün akşamları oluyor, geri kalan günlerde hipertrofi + bulking yapsam uygun olur mu? Bu konuda murat kazgan'ın vücudu falan bayağı hoşuma gidiyor. İlaç gerekir mi o tip bir vücut için? Teşekkürler.
Tabii ki yapabilirsiniz. Sonuçta musabık olmaktan ziyade amacınız teknik öğrenmek ve güçlü olmak. Fitness ile gayet olabilir. Baktınız siteler muhtemelen 2 alanda da uzmanlık istenilmesi durumunda verilmiş cevaplardır. Bence de iki alanda da aynı anda uzmanlık kasılmaz. Sizin yapmanız gereken şey ise normal body yapanlardan 200-500 kcal (eğitimizin şiddetine göre artık) daha fazla almanız. Haftada 2-3 gün body yapacaksanız fazla setli tam vücut çalışmanızı öneririm.

huseyin5151

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Kardeş 42-43 santim kol öyle kolay olurmu sanıyorsun o kolun o hale gelmesi o kol için dökülen terin kanıtıdır ,eğer dövüş ve vücut geliştirmeyi beraber yapacaksan karbonhidrat alımını ona göre arttıracaksın örnek normal antrenman günü 1 öğünde 25 gr karbonhidrat alıyorsan 50 ye çıkarırsın 2 katına ve vücut çalıştıktan sonra 7-8 saat dövüş çalışmazsan protein sentezi daha rahat gerçekleşsin diye .Ayrıca Vücut geliştirmen için disiplinli olmalısın

SolidSnake

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kardeş 42-43 santim kol öyle kolay olurmu sanıyorsun o kolun o hale gelmesi o kol için dökülen terin kanıtıdır ,eğer dövüş ve vücut geliştirmeyi beraber yapacaksan karbonhidrat alımını ona göre arttıracaksın örnek normal antrenman günü 1 öğünde 25 gr karbonhidrat alıyorsan 50 ye çıkarırsın 2 katına ve vücut çalıştıktan sonra 7-8 saat dövüş çalışmazsan protein sentezi daha rahat gerçekleşsin diye .Ayrıca Vücut geliştirmen için disiplinli olmalısın
42-43 santim kolu ben hadi 2 ayda yapayım demedim zaten. Iki sporu da uzun sure yapacağım ki fitness altyapim zaten var. Hicbir sey bilmiyor degilim.

mustix

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Basit olarak yağsız 42-43cm kol ölçüsüne ulaşacak hacim kazanırsan, dövüş sporlarının en önemli özelliği olan hızını büyük ölçüde kaybedersin. Hız dövüş sporlarının olmazsa olmazıdır. O hacimde dövüş sporlarının sana tek faydası bir nebze savunma tekniği öğrenmek olur. Vuruş tekniği de öğrenirsin ama o cüssede uygulamak çok zor olur. Savunmada da zorlanırsın ama en çok vuruş tekniğini etkiler. Ha vurdun mu da kaldırmazsın orası ayrı tabi. :)

Mehmet Kaban

Yönetici
Site Admini
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Ben yıllarca dövüşürken fitness yapmayı da ihmal etmedim. Hacim de kazandım. Büyük ihtimalle o kişiler profosyonel dövüş kariyerinden bahsediyor. Çünkü günde 6-8 saat kadar antrenman yaptıkları oluyor(özellikle mma)

SolidSnake

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ben yıllarca dövüşürken fitness yapmayı da ihmal etmedim. Hacim de kazandım. Büyük ihtimalle o kişiler profosyonel dövüş kariyerinden bahsediyor. Çünkü günde 6-8 saat kadar antrenman yaptıkları oluyor(özellikle mma)
Peki yönteminiz neydi? Ve hangi dövüş sporu ile uğraştınız?

Mehmet Kaban

Yönetici
Site Admini
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Yöntem derken?

Haftada 4 gün fitness 5 günde dövüş çalışıyordum(2 gün muay thai+3 gün brazilian jiujitsu).

SolidSnake

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yöntem derken?

Haftada 4 gün fitness 5 günde dövüş çalışıyordum(2 gün muay thai+3 gün brazilian jiujitsu).
Maşallah zamanım olsa tam istedigim programa sahipmişsiniz. Yöntem derken bu kadar yogun programda hacim kazanmak için uyguladığınız beslenmw yönteminden bahsetmiştim, kısaca bahsedebilir misiniz?

Mehmet Kaban

Yönetici
Site Admini
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
beslenme programım hatırladığım kadarıyla, %40protein %40karb %20 yağ olarak alıyordum. Kalori alımını epeyce arttırmak zorunda kalmıştım antrenman yoğunluğundan dolayı.