Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Doğrumu Kullanıyorum ?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Arkadaşlar sabah kahvaltımı yaparken yumurta yiyemiyorum nedeni ise otobüse biniyorum 1 saat kadar yol gidiyorum miğdemi bulandırıyor bende bundan dolayı kahvaltımı yaparken yanına 1 bardak süt koyuyorum içinede yarım ölçek protein atıyorum ortalama 10 15 GR protein oluyor içinde ayrıca sütten gelen protein ile bu 20 falan oluyor + yan besinleride alıyorum sizce yeter limi ?

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kardeşim zamanin varsa bence protein tozunu öğün yerine koyma derim benimde miğdemi bulandiriyor du ilk başlarda... sana tavsiyem yulafli omlet kahvaltı için ideal hem yumurtanın o kokusunu da alıyor ve protein tozunundanda tassarruf edersin doğal Beslenme daha önemli onlar ek olarak olduğu için bir öğün yerine geçmez diye düşünüyorum . Tarif gelince yulafta da unutma 100 gr mi 12 gr protein içerir ... yulafi robotta çek 4 yumurta sadece 1 sarışı karıştır ve isteğe bağlı içine lor koyabilirsin hafif zeytinyağlı tavada pişir en ideal bnce kahvaltı bu kardeşim bence kolay gelsin :) netten tarif bakabilirsin .

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Kardeşim zamanin varsa bence protein tozunu öğün yerine koyma derim benimde miğdemi bulandiriyor du ilk başlarda... sana tavsiyem yulafli omlet kahvaltı için ideal hem yumurtanın o kokusunu da alıyor ve protein tozunundanda tassarruf edersin doğal Beslenme daha önemli onlar ek olarak olduğu için bir öğün yerine geçmez diye düşünüyorum . Tarif gelince yulafta da unutma 100 gr mi 12 gr protein içerir ... yulafi robotta çek 4 yumurta sadece 1 sarışı karıştır ve isteğe bağlı içine lor koyabilirsin hafif zeytinyağlı tavada pişir en ideal bnce kahvaltı bu kardeşim bence kolay gelsin :) netten tarif bakabilirsin .
hocam öğün yerine koymuyorum ki zaten yemeğimden yumurtayı çıkartıp protein + süt koyuyorum yumurtanın kokusunda sorun yok sorun arabada miğdemi bulandırması

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Tamam kardeşim aslinda birazda vücudü dinlemekte fayda var nasıl kendini iyi hissediyorsan vücuda istediği gerekli, yararlı besinleri verdiğin sürece sıkıntı yok. ALLAH C.C bize çok nimet vermiş uygun olanlardan beslen dostum :)

Ödüller
0
Fit Puan
0
Bunun adı "Besin takviyesi" buna dikkat etmek lazım.

Yani arkadaş insanlar niye bunu tercih ediyor??Bi düşünüp ona göre hareket etmek lazım.

Benim kendi çıkarımlarım;
1.Kana hızlı karışır (Whey protein ve su ile karıştırılırsa süt ile karıştırdığında casein görevi alır birazcık daha yavaş sindirilir yani)
2.Pratiktir(Yani acelen mi var acil bir işin mi var kahvalt hazırlayacak kadar zamanın yok çak 1 toz o öğünü kurtarırsın ancak her gün her gün kullanıp cıvkını çıkarmamak gerektiğine inanıyorum)
Bunların dışında daha bir sürü neden çıkarılabilir yani adam der içinde amino asitler var onun besinlerden alamıyoz onları cart curt yani nedenler çoğaltılabilir ancak ana 2 neden budur bence.

Yani her sabah kullanıp alışkanlık haline getirmen sana çok sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ancak cebine sağlam zarar verir :)

Ben özellikle ara ara diyet yapacağım zaman kullanırdım kahvaltıda;

Sabah 1 ölçek whey protein tozu ile su(arada süt yani zevkime göre değiştiriyordum) karıştırıp içer çıkar hayatıma devam ederdim okula giderdim dışarıda işlerimi hallederdim ve beni yaklaşık 4-5 saat tok tutardı.

Ben öyle yok az ama sık sık yemek yemek kadar saçma başka bir şey olduğunu sanmıyorum yok neymiş yemezsek metabolizmamız yavaşlarmış faso fiso bunlar arkadaş sen saat başı vücuduna besin alırsan vücuda yağ yakması için fırsat vermiyorsun ki.Bence öğünler arası 4-5 hatta 6 saati bulmalıdır ve hep böyle yaptım hep işe yaradı :D

E ama tabi öğrenciyiz öyle hayatımızı protein tozuyla beslenerek geçiremeyeceğimiz için ben arada yapardım bunu çok uzun süreli değil 2-3 hafta yapar ondan sonra normal besinlere geçerdim.

Yaklaşık 3 aylık aradan sonra bugün tekrar antremana gitmeyi düşünüyorum gittiğimde güçten düşmüş olacağım bu çok moralimi bozuyor :(

-sting-

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Protein tozları ve diğer supplemenler ek besin maddeleri ve aynı zamanda ara öğünlerdir. Bu yöntemle tabi ki fayda sağlayabilirsin ancak bi de şöyle düşün.
Whey proteininin sindirimi ortalama 2 saat kadardır bu sebeple spordan önce ve hemen sonra kullanırız. Kazein proteininin sindirimi ise 8 saat kadardır. Sen okula gitmeden önce kullanıyorsan şayet kanına uzun sürede karışması daha çok işine gelir. Bu şekilde kullnacaksan protein tozunu, kazein proteinin senin için asıl doğru tercih olur whey yerine.