Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Diyet zamanı canımız şekerli şeyler çektiğinde ne yapmalıyız ?

Omega*

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Diyet yaparsam şayet haftada bir gün kendimi ödüllendiriyorum

Örnek;

cumartesi günü free günüm
O gün dilediğimi yiyorum (abartmadan)

Mesela;
1 dilim baklava

Taylan

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
kuru kayısı kuru incir tarzı meyveler tüketiyorum

HolyBeer 12

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Sadece açlık için yiyosan hıyar, domates ye 2sininde besin degerleri cok az.Ama illa şekerli bi şey diyorsan 1 elma veya armut ye ama fazla abartma

Ödüller
0
Fit Puan
0
Bu kadar kasmayın arkadaşlar yaa çok takıyorsunuz kafayı canın istiyorsa ye abi bu kadar basit yani ye dediysemde abartma mesela çikolata çektiyse ufak bir dilim yiyebilirsin veya çikolatalı gofretler var ondan yiyebilirsin.

Yukarıda yazdığımı yapabilmek için şunu yapmanız gerekir mesela bir çikolata yediniz 170 kalori aldınız diyelim bu aldığınız kaloriyi diyet listenizde ki besinlerden çıkarın yani şöyle sen bir öğünde 400 kalori alıcaksan 400-170=230 kalori besinden alman 170 kaloriyide çikolatadan alman lazım

Not:Alacağınız proteini kesmeyin sakın daha çok alacağınız karbonhidratlardan kesin mesela pilav yiyecekseniz ondan kesebilirsiniz bu kaloriyi
Not2:Çikolata yemek vücut için iyi değildir yani içinde şeker olan şeyler iyi değildir vücut için ancak psikolojik yanınız çok daha önemli sen o bir dilim çikolatayı yersen motivasyonun yükseliyor daha iyi antreman yapıyorsan yemediğinde ise sıkılarak antreman yapıyorsan ye kardeşim yaa bu kadar korkmayın.

Önemli not:Kilo vermek istiyorsanız kalori açığı yaratacaksınız!!! Forumda günlük kalori ihtiyacı hesaplama için bir konu açılmış ona bakın ve bulun kendinizinkini ondan -200 ile -400 arası kalori tüketin zayıflarsınız arkadaşlar.
Yani örnek vereyim sizin günlük kalori ihtiyacınız 2500 kalori ise ve -400 kalori alıp zayıflamak istiyorsanız 2100 kalorilik baklava yeseniz bile ZAYIFLARSINIZ!! Ama bunu tavsiye etmiyorum tabiki baklavada protein yok bi halt yok sadece şeker :).Ama zayıflarsınız arkadaşlar önemli olan kalori açığı yaratmaktır!

Özetle Canınız çikolata vs.istediğinde korkmayın abartmadan yiyebilirsiniz ancak yediğiniz çikolatanın kalorisini mutlaka diyet listenizdeki carb lardan düşün ki kalori açığını koruyabilin.

mevsres

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Çok fazla dayanamayacak duruma gelirsem yine kaloriyi ayarlayarak istediğim şeyi yiyorum, aylardır bu tekniği uyguluyorum ve de hiç yağlanmadım.

Mesela Bulking dönemindeyim diyelim 600 gram bulgur 500 gram tavuk tüketiyorum günde.

Toplam 2500 kalori eder.

Tavuktan ve bulgurdan biraz kesiyorum toplam 2200 kalori olacak şekilde ayarlıyorum ve kalan 300 kalori ile tatlı ihtiyacımı karşılıyorum.

HolyBeer 12

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çok fazla dayanamayacak duruma gelirsem yine kaloriyi ayarlayarak istediğim şeyi yiyorum, aylardır bu tekniği uyguluyorum ve de hiç yağlanmadım.

Mesela Bulking dönemindeyim diyelim 600 gram bulgur 500 gram tavuk tüketiyorum günde.

Toplam 2500 kalori eder.

Tavuktan ve bulgurdan biraz kesiyorum toplam 2200 kalori olacak şekilde ayarlıyorum ve kalan 300 kalori ile tatlı ihtiyacımı karşılıyorum.
Bulgurdan kesmek iyi yöntem ama bence tavuktan kesmesen daha iyi.

Ödüller
0
Fit Puan
0

Toplam 2500 kalori eder.

Tavuktan kesme bu alacağın protein miktarını düşürür

100 gr bulgurda ortalama 5 gr protein ve 37.50 gram karbonhidrat vardır.
100 gr tavuk göğsünde ise 23.55 gram protein 0 gram karbonhidrat vardır.

Bu yönden baktığın zaman sen şeker aldığında karbonhidrat almış oluyorsun ve tavuktan kesmen aşırı saçma çünkü sen protein yerine karbonhidrat almış oluyorsun :)

Yani tavuktan hiç kesme sadece bulgurdan kes.

Yediğiniz şeylerin besin değerlerini araştırın arkadaşlar düz mantıkla iş yaparsanız bir yere kadar gidersiniz