Makale Dirty Bulking Yapılmalımı ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Öncelikle acelesi olanlar için sorunun cevabını şimdiden vereyim KESİNLİKLE HAYIR!!! , şimdi size 2 yıllık dirty bulk deneyimlerimi yazacağım:

Dirty bulka aslında farkında olmadan başladım,abur cuburdan tutun yağlı yiyeceklere kadar herşey hayatımda mevcuttu hiç bir zaman diyet yapmadım ve ana öğünlerimden sonra karnım çatlayana kadar abur cubur kola ve cicibebe gibi şekerli zararlı içecekler tükettim ,,karşılığı ise 100 üstü bir bel ve hindi gibi bir gıdık oldu, dıştan bakınca iri ve hacimli iri vücuda sahiptim ama vücudumu açınca şişman bir insandan farkım yoktu sonra ani bir karar ile hayatımdan bütün şeker yağlı yiyecekleri ve abur cuburu çıkardım ve 67 kiloda bile gözükmeyen karın kaslarım şeker ve yağlı yiyecekleri hayatımdan çıkarınca bariz bir şekilde gözükmeye başladı ,,şimdi ise dirty bulkun zararlarını aşşağıya yazacağım

1. Hızlı bir şekilde kilo alındığı için deride çatlaklara neden olabilir.
  2. Kilo temiz beslenmeyerek alındığı için kolestrol seviyeniz artabilir
  3. Doymuş yağları fazla tüketebiliyor olabilirsiniz.
  4. Doymuş yağları fazla tükettiğiniz için damar tıkanıklığı ve benzeri hastalıklara yakalanabilirsiniz.
  5. Vücuttaki protein sentezinin bir sınırı vardır. Ne kadar çok protein tüketilse de bu sınırdan fazla protein sentezlenemez bu yüzden de kas gelişimi istediğiniz seviyelerde olmayabilir.
  6. Fazla protein tüketimi yüzünden karaciğer yağlanması yaşayabilirsiniz
  7. Eğer sabırlı olamazsanız ya da olası sporu bırakma durumlarınızda aldığınız kiloları vermekte zorlanabilirsiniz.
  8. Fazla protein tüketimi yüzünden böbreklerinizi yorabilirsiniz.
  9. Aşırı yağlanma ile hormonal bozukluklara neden olabilir.
  10. Aşırı yağlanma nedeniyle motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz.

Bu yüzden clean bulktan şaşmayın unutmayın "En güzel şeyler zaman alır" sabırlı olun

Ekli dosyalar

• a67e8cbbfcac6954b48534127eb8b110.jpg
    a67e8cbbfcac6954b48534127eb8b110.jpg
    184.6 KB · Görüntüleme: 10
Forum Üyesi
Bence kilo almakta aşırı zorlanan özellikle ektomorf vücut tipine sahip olanlar dirty bulk uygulayabilir.Zaten onların sonra o yağı yakması kolay oluyor.Kendimden biliyorum clean ile aşırı zaman kaybetmiştim.

1 Yorum
Ahmet Yalçınkaya
Ahmet Yalçınkaya  yorum yaptı
sen cleanı yanlış yapmışsındır ben aşırı zayıftım 52 kg den 80 e dirty ile çıkmıştım pişman olmadığım bir gün bile yok dirty yaptığım için

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: