Desteğinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Öncelikle selamın aleyküm
Abilerim ben 17 yaşında genç bir kardeşinizim.Bu spor ve sağlığım açısından 3-4senedir çektiğim benim için çok önemli bi husustan bahsetmek istiyorum.biraz uzun olabilir elimden geldigi kadar kısa yazicam.

Yaklaşık 4sene önce bel ağrısından şikayetle doktora gittim ve skolyoz olduğumu öğrendim.o zamanlar
kickboks ile ilgileniyordum ve birakmak zorunda kaldim. 3.kez gittigim doktor skolyozun 13derece olduğunu ve önemsenicek bisey olmadığını söyledi. Ben de fitnessa başladım. Bel ağrım kesildi sirt ve bel kaslarini güçlendirdiğim icindir büyük ihtimal. Bir sene fitness yaptiktan sonra yaklaşık 6ay önce bench press yaparken omzumu sakatladım.yani 6aydir ciddi bir sakatlık döneminden geciyorum. Sporu birakinca belim tekrardan agrimaya başladı. Bugün doktora gittim röntgen çektirdim belimde S skolyoz var. Posturum biraz kaymış. Sol omzum sağ omzuma göre çok az daha yukarda.doktorum siddetle yüzme yap diyor. Simdi 6aydir bu spordan uzak kaldigim icin zaten çıldırmak üzereyim. Suan ki skolyozumun derecesini bilmiyorum ama spor yaparken suan ki kadar omuzlarimda dengesizlik yoktu.skolyoz ile fitness beraber biraz riskli. Daha kemik gelisimim tamamlanmadigi icin az da olsa duzeltme imkanım var.fitnessa devam mı edeyim squat vb hareketlerden uzak durup yoksa yüzmeye mi başlıyayım?

Fitnessa yaparken bel ağrım kesilince kendi kendime skolyozu yendim diye düşündüm. Bugün belimdeki eğriligi görünce cok üzüldüm. Etrafimda vücut gelistirme hakkinda bilgi sahibi cok insan olmadığı icin sizin yazıcaklarinizi benim icin cok önemli

Saygılar...

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: