DEFİNİSYON DÖNEMİ VE KARBONHİDRAT AYARLAMASI

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhabalar
Definisyon döneminde Carb cylcling mi yoksa tekdüze ilerleyen bir karbonhidratla mı ilerlemek daha verimli olur?
Örneğin 2 haftadır 150 160 gram arası karbonhidrat alıyorum ve diyetim 1 ay daha devam edecek. Sizce bu şekilde mi devam etmeli yoksa carb cycling ile mi?
ve carb cylcling nasıl yapılır, yüzeysel olarak anlatabilirseniz mutlu olurum.
İyi günler

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
Merhabalar
Definisyon döneminde Carb cylcling mi yoksa tekdüze ilerleyen bir karbonhidratla mı ilerlemek daha verimli olur?
Örneğin 2 haftadır 150 160 gram arası karbonhidrat alıyorum ve diyetim 1 ay daha devam edecek. Sizce bu şekilde mi devam etmeli yoksa carb cycling ile mi?
ve carb cylcling nasıl yapılır, yüzeysel olarak anlatabilirseniz mutlu olurum.
İyi günler

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Carb cycling örnek :
3 gün düşük carb
1 gün yüksek carb

Low carb , carb cycling hepsi olur haftada tartıda 500gr-1kg arası düşüş varsa , kaldirdigin ağırlıkları koruyabiliyorsan istediğini seçebilirsin.

Ben carb cycling seviyorum , carbın %80 ini antrenman sonrası öğünde almanı öneririm .

Yorum
Forum Üyesi
haftalık kilo takibi yapacaksın yağ oranına bağlı olarak haftalık yağ kaybı hedefin olmalı.örneğin haftalık yağ kaybı hedefin 700g ise 1 hafta diyet+kardiyonu yaptıktan sonra sabah aç karna su içmeden tuvalet ihtiyaçlarını giderip tartıl.eğer hedefinden daha az kilo kaybettiysen az yapıyorsan kardiyoyua rttır yoksa karbonhidratı düşür.hedefin 700g iken 500g vermişsen 200g daha vermek için kalori açığını şu şekilde oluşturacaksın=1kg=7000 kcal , 200g=1400 kcal , haftada 1400 kcal açık için günde 1400/7=200 kcal , 200 kcal=50g karbonhidrat günlük açık vermen lazım eğer kardiyon sabit kalacaksa,ama önceliğin her zaman kardiyoyu artırmak olmalı,süre veya şiddet veya sıklık

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: