Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

CrossFit Hakkında

YusufC

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Herkese merhaba,
Crossfit hakkında deneyimi olan spor severler, güzel bir başlangıç eğitimi yapmayı planlıyorum. Fakat beslenmeyi eğitimle beraber dengelemek biraz zor. Beslenme planıyla için önerilerinizi bekliyorum

AllKindsOfGains

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Crossfit deki hareketler iyi güzel hoş faydalı fakat, ortada büyük bir fakat var bunlar içerisinde birçok olimpik ağırlık kaldırma hareketleri barındırıyor. Bu hareketlerde form çok çok çok önemlidir. En ufak bir form hatanız spor hayatınızı sekteye uğratabilir. Youtube da bir çok belini kedi gibi büküp deadlift yapan crossfit hocaları var, onları da gördükten sonra bilmiyorum ne kadar verim alabilirsiniz. Eğer hocanız çok iyiyse yapılan hareketler çok verimli hareketlerdir keza olimpik ağırlık kaldırma sporcularına bakarsanız gerçekten güzel vücut yapılarına sahipler fakat dediğim gibi yanlış form spora veda ettirebilir. Eğer amacınız sadece vücudunuzu güzelleştirmekse bence direk vücut geliştirme sporuna başlayınız daha rahat edersiniz. Fakat yok ben atletizm meraklısıyım o yüzden istiyorum diyorsanız öğretilen hareketleri hocanızdan öğrendikten sonra evde internetten birçok "how to" videosu izleyerek iyice kafanıza oturtmanız ve ağırlıkları arttırmakta aceleci olmamanızdır.

emreyesildagy09

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
crossfite bende başlıycaktım eğlence için sakatlanma riski var calisthenics yapmayı düşnüyorum ilerde vücudum gelişince sende bak bir bence