Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Creatine kullanımı kafam karıştı?

Calimocho

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
1 ay kullanın 1 ay ara verin diyolar(mono için) ne anladım bu işten hiç kullanmayım daha iyi hergün 5 gramı aşmadığımız sürece sorun çıkarır mı?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
onu vucudun dinlensin diye söylüyorlar yani alışmasın diye

DrBurakkk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Vücut kandaki kreatin miktarını belli ve dar bir aralıkta tutmaya çalışır bu da böbreklerin sürekli kandaki creatini süzmesi gerektiği anlamına gelir böbrekleri dinlendirmesi için aralıklı kullanılıyor

oerdem1903

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Kullanılan her türlü takviye besin, vitamin-mineral, yada ilaç kombinasyonları hepsinde değişik sürelerde kullanıp ara vermek gerekiyor, kesinlikle sürekli ( aralıksız ) olarak hiç bir ürünü kullanmayı önermiyorum. vücudun enzim-hormon dengesini ve organların çalışmasını olumsuz etkiler, iyice araştırmadan rastgele kullanım yaparsanız yararından çok zararı olur. Kreatin konusuna gelince zaten eğer kreatin monohidrat kullanıyorsan yükleme ve dengeleme ile başalaman gerekir. Ürünü satın aldığın yerden bu bilgiyi edinebilirsin. örnek kullanım talimatı ;

İlk 7 gün içinde 20 gram (4 servis) kullanınız. Sonraki 5 hafta 5-10 gram kullanınız. Her kullanımda ürünü 200 ml su ya da meyve suyu ile karıştırınız. Ara verme süresi : En az 2 hafta ara verdikten sonra tekrar kullanıma aynı şekilde baştan başlayabilirsiniz.

Maskot34

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ilk 7gun 20grami 4ogunde almayi dusunuyorum sonraki 5hafta ant sonrasi whey ile birlikte 5gr alip 6hafta dolunca 2hafta ara vermeyi dusunuyorum kullanim dogrumudur sizce

hunemre

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ara vermek her zaman senin vücudun için yararlı aksi halde vücut sürekli ona bağımlı haraket etmeye başladığında sen bu sporu bu seviye de yapamayacagin duruma geldiginde çöküntü yasayabilirsin diye düşünüyorum. Talimatlara göre kullanmakta fayda var aksi halde bilincsiz kullanıcı durumuna düşersin kardeşim. Benim gorusum bu

Maskot34

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yani ne yapayim yazida bi oneride bulunmamissiniz nasi yapmaliyim

merttaylankoroglu

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Antrenman öncesi sonrası alımı fark etmez.Kreatinin performans üzerinde etkisi olduğunu düşünenler antrenman öncesi alır.Ben antrenman sonrası protein içeceğimin içerisine karıştırmayı tercih ediyorum.Kreatin kullanımında "yükleme dönemi" yapmanıza gerek yok.Savaş hocanın bu konu hakkında videosu var izleyebilirsiniz.

Maskot34

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bende artik antreman sonrasi aliyorum bana gore dogrusu o