Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar ben spora başladığımdan beri su ve soda dışında herhangi bir içecek içmemeye başladım. Fakat son zamanlarda suyu çok fazla içiyorum her gün en az 5-6 litre su içiyorum. Bazen 2 günde 1 damacana su bitirdiğimi hatırlarım. Bu kadar suyun sizce bir zararı olur mu? Birde göbeğim devamlı belli oranda şişik duruyor su buna sebebiyet verir mi ?

Yönetici
SMS Onaylı
Hemen hemen aynıyız boy kilo.. Ben de içiyorum birşey olmaz. Benim dayıoğlu bir oturuşta 14 tane bira içiyorda birşey olmuyorsa kardeşim :) , o kadar sudan birşey olmaz, zaten yaz sıcakları var halen. Kışa doğru azalır o su içmeler.

Yorum
Forum Üyesi
Hemen hemen aynıyız boy kilo.. Ben de içiyorum birşey olmaz. Benim dayıoğlu bir oturuşta 14 tane bira içiyorda birşey olmuyorsa kardeşim :) , o kadar sudan birşey olmaz, zaten yaz sıcakları var halen. Kışa doğru azalır o su içmeler.
Teşekkür ederim yanıt için

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Evham yapmamak gerek hemen, aslında buraya girip sorman doğru, senin gibi herkes spor yapıp, besleniyor. Burda hepimiz birbirimizin tecrübelerinden faydalanıyoruz. Ortalama bir spor yapan kişinin 2,5-3 litre su tüketmesi gerekiyor deniliyor, ilk başlarda zor olan su içmek zamanla düzenli içme alışkanlığı oturunca zor olmaktan çıkıyor. Ben de günde 4-5 litre su içiyorum rahatlıkla. Sabahtan akşama 3 litre zaten işyerinde gidiyor, akşam eve gidince spordan önce 1 litre içtiğimi düşünelim etti 4 litre, e bunun spor sonrası var.. 5 litreyi geçiyordur, ama 10 litre içip 2 günde 1 damacanayı bitiriyorsan orda biraz durman gerekebilir, belki herhangi bir sorun yoktur içebiliyorsundur ama çok içiyorum diyip bunu sınırlamak da sana kalmış. Baktın çok ileri gidiyorsun biraz frenle. Ağzım kuruyor halen çöldeki bedeviler gibi suyuyorum diyorsan o kadar suyun üstüne, yediklerine bir bakmanı öneririm, aşırı tuzlu mu tüketiyorsun mesela. Daha da devam ederse kan şekeri ölçümü vs. derken bir endokrin doktoruna görünmekte fayda var.

Yorum
Forum Üyesi
Evham yapmamak gerek hemen, aslında buraya girip sorman doğru, senin gibi herkes spor yapıp, besleniyor. Burda hepimiz birbirimizin tecrübelerinden faydalanıyoruz. Ortalama bir spor yapan kişinin 2,5-3 litre su tüketmesi gerekiyor deniliyor, ilk başlarda zor olan su içmek zamanla düzenli içme alışkanlığı oturunca zor olmaktan çıkıyor. Ben de günde 4-5 litre su içiyorum rahatlıkla. Sabahtan akşama 3 litre zaten işyerinde gidiyor, akşam eve gidince spordan önce 1 litre içtiğimi düşünelim etti 4 litre, e bunun spor sonrası var.. 5 litreyi geçiyordur, ama 10 litre içip 2 günde 1 damacanayı bitiriyorsan orda biraz durman gerekebilir, belki herhangi bir sorun yoktur içebiliyorsundur ama çok içiyorum diyip bunu sınırlamak da sana kalmış. Baktın çok ileri gidiyorsun biraz frenle. Ağzım kuruyor halen çöldeki bedeviler gibi suyuyorum diyorsan o kadar suyun üstüne, yediklerine bir bakmanı öneririm, aşırı tuzlu mu tüketiyorsun mesela. Daha da devam ederse kan şekeri ölçümü vs. derken bir endokrin doktoruna görünmekte fayda var.
Ben bu spora başladığım zaman 113 kilo idim 6 ay gibi bir sürede 85 kiloya düştüm zayıflamadan önce çaylarımı en az 5 şekerli ayranları ise en az 2 çay kaşığı tuz atmadan içmezdim. O zamandan kalma bir alışkanlık diye düşünüyorum. Fakat ağzı kuruluğu var belkide buda çok su içmeme sebep oluyordur. Tam bilmiyorum ama evde gün boyunca yanımda 1.5 litre şu şisesiyle geziyorum desem yalan olmaz. Fakat şuan için beslenmem düzenli tuzu tamamen kestim sayılır arada ufak çikolata kaçamakları dışında dengeli besleniyorum diyebilirim.

Yorum
Forum Üyesi
arkadaşlar bütün uzmanlar proflar abartmadıkça su içmenin vücudun her bölümüne katkılarını açıkça söylüyor. Bende açıkçası bu aralar su olayına taktım. Evde akan su şebeke suyu ve leşş gibi gerçekten. Su arıtma sistemlerini araştırdım. İnternetten birkaç firma gözüme çarptı. Bu firmaları aşağıdaki linkini bıraktım. Bu firmaları deneyen, ya da su arıtma konusunda bilgisi olan yazabilirmi lütfen.

reverse osmosis

saf su

reverse osmosis

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.youtube.com
ben günde 15 litre garanti içiyorum bazen 20 yi buluyor en az 10 en fazla 20-21 içmişimdir günlük ortalamam 15 2 yıldır böyle içiyorum doktora çıktım böbreklere filan baktırdım hiç bir sorun yok neden olduğunu doktor bile anlayamadı ama sürekli su içesim geliyor :) tabi tuvalettende ayrılamıyoruz biricik aşkım oldu tuvalet.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: