Coca Cola Zero (aspartam) ....

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Herkese merhabalar foruma yeni kayıt oldum ama savaş hocamızı çok uzun süreden beri takip etmekteydim, önceden bu konu açıldıysa kusuruma bakmayınız , konuyu açmamın nedeni başlık dan anlayabileceğiniz gibi Coca Cola Zero , malum yaz ayları geldi geliyor ve ben diyet yapmaya başladım, normalde de zaten şeker kullanmayan birisiyim ama bilirsiniz kola ile yemek yemek ayrı güzel olur. Besin değerlerine baktığım da sıfır kalori diyor ve sıfır şeker demekte hatta diyabet hastaları bile kullanabilir ibaresi görmüştüm bir çok forum ve sitede herneyse demek istediğim ise ciddi diyet yapmaktayım makro bile sayıyorum ketojeniğe girmeye çalışıyorum şuan şimdi herşey iyi güzel gidiyor ama bunu içersem ketojeniğe girmemi sekteye uğratırmı ? İkincisi ise aspartam. Zararlı olur olmaz ama kilo acısında veya yağ oluşturma acısından bir zararı olurmu ?
Herkese teşekkürler bol şanslar :))

SMS Onaylı
Onursal Üye
Ketojenik diyete girmeyin, aspartam bağırsaklardazehirli bir maddeye parçalanıyor ve MS hastalığının önemli sebebidir, kullanmayın.

Yorum
Forum Üyesi
Bu konuda araştırma yapmadım. Kanıtım yok. Söyleyeceklerimi ona göre araştırabilirsiniz :)

Bildiğim kadarı ile vücudun zararlı maddelere karşı belli seviyede hoşgörü gösterme durumu var. Günlük veya haftalık ya da aylık çok az miktarlarda, vücut için zararlı olabilecek maddeler alındığında sıkıntı olmayabilir. Vücut bir şekilde karşı koyar hoşgörü (tolerans) gösterebilir.
Bunu bu şekilde araştırırsak bir sonuç bulabiliriz.

Fakat yine de, düşünceme göre bu şekilde bir tüketim ciddi anlamda gereksizdir. Kola vb ürünler olmazsa olmazlarımız değildir. Tadı mükemmel de değildir. En başta zararlıdır. Yanı tüketilmemesi gerekir. Eğer bir vazgeçememe durumu varsa ki vazgeçilebilir, bu ruhsal bir sorun olabilir. Ya da Beyine iletilen haz sinyalleri bunu kola ile bağdaştırmış olabilir. Bu da sıkıntı diye düşünüyorum :) Bütün bunları yapan zararlı maddeleri neden hala tüketmekte ısrar ediyoruz? 15 yıldır Kola içmiyorum. Sevmiyorum. Çayı da şekersiz içerim. Şeker çayın tadını bozuyor çay tadını almanı engelleyim şerbet gibi bişey içiyorsun aslında. Kola için de aynı şey geçerli, tatlandırıcı veya şeker senin kola tadını sanki güzel bişeymiş gibi algılamanı sağlıyor. Aynı protein tozlarında olduğu gibi :) Protein tozunda tatlandırıcı olmasa o peynir altı suyundan elde edilen protein tozu ne kadar iğrençtir kim bilir :))) Burda tek fark kolanın bir fayda sağlamaması hatta zarar vermesi...

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Protein tozundaki sukraloz ve assesülfam k daha güvenlidir çok güvenli olmasa da. Zero içtim tadı kötü, içmeye gerek yok.

Yorum
Forum Üyesi
O zaman bundan sonda Zeroda içmemem gerek bu kadar zararı olan birşeyi sırf kilo aldırmıyor diye içmek kaş yaparken göz çıkarmak olur.. Cevaplarınız teşekkürler

Yorum
Forum Üyesi
normal kolannın bile kalorisi 100 mlde 45 kalori bu kadar takıntaya gerek yok, 2-3 günde bir içilecek bir koladan kimsenin öleceğini düşünmüyorum soluduğumuz hava yediğimiz gdolu besinleri düşünürsek ohoooo zaten fitness yüzünden diyette baya şeyden kısıyoruz hayata bir kere geliyoruz, kolanın sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ben DEFİNASYONDA olmama rağmen çikolotada yiyorum arada kaloriyi aşmassak yeter

bir de çoğu insana göre çok daha faydalı besleniyoruz millet neler neler içiyor sağlıksız besleniyor kimseye bir şey olmuyor aspartam falan fistan işin suyunu çıkarmassanız sorun olacağını sanmıyorum

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: