Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Çinko hakkında

sprint

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Youtube'da gezinirken bir fitness hayranının çinkonun vazgecilmez bir yedek besin oldugunu soyledigini gördüm , testosteron üretimi ile ilgili oldugunu söyledi , bilgisi olan aydınlatsın bizi :) eger dogruysa dogal olarak nasıl alınır ya da bilinen kaliteli supplement varmıdır bununla ilgili :)

Coolnfit

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çinko takviyesini ZMA (Çinko + Magnezyum + bazılarında B vitamini) formunda alman en faydalısı olacaktır. Bu şekilde emilimi artar... Vücudun doğal testosteron üretimine destek olur. Benimde mutlaka kullandığım supplementlerdendir, faydalıdır. Kullanmanı tavsiye ederim. Her gece uykudan önce 20-30 mg. alabilirsin, yanında süt ve süt ürünleri tüketmemen gerekir... Kaliteli supplement derken marka tavsiyesi istemişsin sanırım, içeriğine bakıp öyle karar ver markaya para dökmenin bir anlamı yoktur.. Ben şahsen şu an solgarın Zinc Picolinate ürününü kullanıyorum bir tablette 22 mg. çinko bulunuyor Picolinate formunun daha yüksek emilebilirliği olduğu söyleniyor.. Memnunum kullanırken tırnaklarımın daha hızlı uzadığını bile gözlemliyorum kaliteli ürün :)

Taylan

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
aynı zamanda çinko kullanımı ciltte oluşan sivilcelere iyi gelmektedir supplement kullananlarda sivilce çıktıgı olur genelde ve çinkoyu magnezyumla birlikte aldıgında oda testosteron artısını iyi şekilde etkiler iki ürünü de eczaneden uygun fiyata bulabilirsin

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Youtube'da gezinirken bir fitness hayranının çinkonun vazgecilmez bir yedek besin oldugunu soyledigini gördüm , testosteron üretimi ile ilgili oldugunu söyledi , bilgisi olan aydınlatsın bizi :) eger dogruysa dogal olarak nasıl alınır ya da bilinen kaliteli supplement varmıdır bununla ilgili :)

Merhaba, Çinko ve Magnezyum vücut için önemli kaynaklardır. Günlük beslenme düzenimize göre mutlaka almalıyız fakat bu besin desteği olarak almak gerekli değil çünkü aldığımız besinlerde magnezyum, çinko ve vitaminler mevcut. Ayrıca önemli bir nokta var ki ülkemizde satılan ZMA içerikleri kimyasal yapılıdır yani çinko ve magnezyum, sülfat ve klorür iyonlarıyla bağ yaptırılmıştır. Bu durum minerallerin emilimini önemli derecede azaltır çünkü taşıyıcılar mevcut değil molekül kendiliğinden bağırsak zarını zor geçer ve önemli ölçüde kayıp yaşanır. Özetle yarısından fazlası boşa gider. ZMA besin desteğinin en iyi yapısı, bu minerallerin aminoasitlere tutundurulmasıyla elde edilir buna şelate etmek denir. Taşıyıcı mevcut olduğu için ve vücut aminoasitleri yüksek derecede emildiği için verimlilik %90'ın üzerine çıkar. Ülkemizde satılıyordu fakat besin destekleri ithalatına sınırlama gelince artık ithal edilmiyor bu ürün Dymatize Z-Force Zma 90 Kapsül - Dymatize Zma (Çinko Magnezyum) | Supplementler, Başka ürünlerde mevcuttur.

Sonuç olarak bu maddeleri içeren besinleri tüketerek ihtiyacımızı karşılayabiliriz, aşağıda linkleri verdim yıldızla işaretlediklerim özellikle önemli(Yıldızları kaldırarak adreslere gidin), yabancı kaynaklarda daha fazla bilgi bulunabiliyor. Ayrıca o fitness hayranı sanırım Kenzo :) bu adamın bilgisine bence güvenmeyin supplement reklamı yaptığı oluyor, ayrıca facebook sayfasında kendini Arnold ile kıyaslama cüretini göstermiş hemde fotoları yan yana koyarak :D Tabi doğal olarak bir sürü tepkiyle rezil oldu. Zaten bi adam kendini Arnold ile kıyaslıyorsa kesin çakmıştır, güvenmeyin bu adama, Savaş Hoca yeter ;) İyi çalışmalar.
Çinko
Çinko Hangi Besinlerde Bulunur? | OnikiBilgi.Com
Çinko Hangi Besinlerde Bulunur?
Çinko Hangi Besinlerde Bulunur? Hürriyet Aile'de!
Çinko Nelerde Bulunur Çinko Hangi Yiyeceklerde Bulunur
http://www.healthaliciousness.com/articles/zinc.php*****
HANGİ BESİNDE NE KADAR ÇİNKO (ZINC) BULUNUR? - zeynepokanhaznedaroglu - Blogcu.com
Magnezyum
http://www.ancient-minerals.com/magnesium-sources/dietary/*****
http://www.healthaliciousness.com/articles/foods-high-in-magnesium.php*****
http://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/*****
Magnesium | Magnesium Rich Foods

1 cup= 1 su bardağı
@Coolnfit @Taylan

Son düzenleme:

sprint

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
bugun piyasa arastırması yapacagım dediklerinizi not aldım [MENTION=328]corleone[/MENTION] , diger arkadaslarada ilgilerinden dolayı tesekkur ederim :) Bu arada evet Kenzoydu dedigim kisi :)

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Özellikle yulaf ezmesi, bulgur pilavı, badem, tavuk eti ve kırmızı ete dikkat et verdiğim linklerde. Güzel magnezyum ve çinko içerikleri var. bunlardan 100 er gram yesen bile (tek bir et çeşidinden) rahat %60 ını karşılarsın, biraz hesapla tamamını karşılarsın. Ayrıca bir takviye ürün aldığında onun etkisini net bir şekilde hissetmen gerekmez, bakarsan diğer sitelerdeki ZMA yorumlarına çoğunlukla kabus görmüşler, işe yaramadı diyenler var. bence omega 3 6 9 yoksa tedarik et, istersen sana kendi satın aldığım yerin linkini atarım gayet ucuz, güzel. İyi Çalışmalar

ysf

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Çinko takviyesini ZMA (Çinko + Magnezyum + bazılarında B vitamini) formunda alman en faydalısı olacaktır. Bu şekilde emilimi artar... Vücudun doğal testosteron üretimine destek olur. Benimde mutlaka kullandığım supplementlerdendir, faydalıdır. Kullanmanı tavsiye ederim. Her gece uykudan önce 20-30 mg. alabilirsin, yanında süt ve süt ürünleri tüketmemen gerekir... Kaliteli supplement derken marka tavsiyesi istemişsin sanırım, içeriğine bakıp öyle karar ver markaya para dökmenin bir anlamı yoktur.. Ben şahsen şu an solgarın Zinc Picolinate ürününü kullanıyorum bir tablette 22 mg. çinko bulunuyor Picolinate formunun daha yüksek emilebilirliği olduğu söyleniyor.. Memnunum kullanırken tırnaklarımın daha hızlı uzadığını bile gözlemliyorum kaliteli ürün :)
kullandığın ürünün faydasını gördün mü işe yarıyor mu

ysf

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Özellikle yulaf ezmesi, bulgur pilavı, badem, tavuk eti ve kırmızı ete dikkat et verdiğim linklerde. Güzel magnezyum ve çinko içerikleri var. bunlardan 100 er gram yesen bile (tek bir et çeşidinden) rahat %60 ını karşılarsın, biraz hesapla tamamını karşılarsın. Ayrıca bir takviye ürün aldığında onun etkisini net bir şekilde hissetmen gerekmez, bakarsan diğer sitelerdeki ZMA yorumlarına çoğunlukla kabus görmüşler, işe yaramadı diyenler var. bence omega 3 6 9 yoksa tedarik et, istersen sana kendi satın aldığım yerin linkini atarım gayet ucuz, güzel. İyi Çalışmalar
Hardline ZMA 180 Kapsül - Hardline ZMA (Çinko Magnezyum) | Supplementler
bu ürün nasıl sence almayı düşünüyorum değerleri felan iiimi.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Hardline ZMA 180 Kapsül - Hardline ZMA (Çinko Magnezyum) | Supplementler
bu ürün nasıl sence almayı düşünüyorum değerleri felan iiimi.
Dediğin markayı Bodyforumtr de kullananlar baya vardı fakat kabus görmüşler yada bir işe yaramamış. Sonuçta şelate edilmiş ürün değil. Hiç çinko takviyesi almadığım için bilemem fakat bence boşa para harcama. Bazı arkadaşlarım hiç işe yaramadığını bizzat söylediler. Kalitelisini almak lazım oda benim bildiğim yurtdışında var şelate edilmişini yani.

oguz

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Dediğin markayı Bodyforumtr de kullananlar baya vardı fakat kabus görmüşler yada bir işe yaramamış. Sonuçta şelate edilmiş ürün değil. Hiç çinko takviyesi almadığım için bilemem fakat bence boşa para harcama. Bazı arkadaşlarım hiç işe yaramadığını bizzat söylediler. Kalitelisini almak lazım oda benim bildiğim yurtdışında var şelate edilmişini yani.
evet, ben de bunu kullanmistim zamaninda, hardline marka. aldiktan sonra gordum bodyforumtrdeki tartismayi, ve selat edilme mevzuunu. oncesinde bilseydim almazdim.

zma kesinlikle balon bence. uyku kaliteme hic faydasi olmadi. zaten testo seviyesini arttirmadigina da eminim. surada bahesttik, saglikli bireylerde testo boosterlarin gereksizliginden : http://www.fitnessbilim.com/forum/diger/2565-zma-supplement.html

bilgisizligimden almistim iste, bir zamanlar.

bu kabus olayinin da asli var hakkaten de. kullanmaya basladiktan sonraki ilk 3 gun, hayatimds gormedigim kabuslar gordum :). sonrasinda ise hicbi etkisi kalmadı rüyalara. bunu yasayinca arastirmistim biraz, yabanci forumlarda falan da bahsetmisler, kimilerinde boyle bir yanetki oluyormus. bazılari da, cok daha renkli, derin ruyalar gorduklerini soyluyorlar. cogu kisinin ise ruyalarina bir etkisi olmamis.