Canan Karatay'ın Protein Tozu Faciaları

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Arkadaşlar Canan Hanım yine protein tozlarına saldırmış.
"Maalesef bugün bütün atletlere, bütün sporculara, gençlere vücut yapabilsinler diye yalnız yumurtanın beyazı verilmektedir. Çok tehlikelidir. Yumurtanın beyazını yemesinler." diye de iyice saçmaladı bugünlerde..
Haberi kendiniz okuyun isterseniz..
http://www.haberturk.com/prof-dr-canan-karatay-dan-protein-tozu-uyarisi-1765650

Forum Üyesi
Evet çok saçma yağsız protein(yumurta beyazı) vücuda girince bunun zararlı olduğunu söylüyor yani sarısıyla beraber yenmeliymiş+ protein tozları zararlı diyor ne oluyormuş bilimsel bir açıklaması var mı bunun? Yani bu kadın bir doktor ilginç

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Karatay beslenme konusunda zır cahil bir şarlatan. İddialarının hiç birinin sağlam kaynağı veya mantıklı açıklaması yok, sadece dikkat çekmek için etrafta çığlıklar atıyor. Lütfen ciddiye almayalım..

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Birgün de çıksın bağımsız bir kuruluşun araştırmasını dayanak göstersin, utanmadan protein tozlarında yüksek oranda ''trans yağ'' var demişliği bile var bunun. Çevremdekiler bana testosteron kullanıyormuşum gibi muamele yapıyor bunun gibi şarlatanlar yüzünden.
Ülkemin sporcusuna acıyorum, yazık.

Yorum
Forum Üyesi
Yalnız o yumurtanın beyazını yemek tehlikelidir sözü çarpıtılmış gibi. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam, yağ ile birlikte alınırsa yani sarısıyla beraber yenirse sindirim yavaşlar ve sindirilen protein oranı artar gibi bir şey söylemişti. Gazeteci kurnazlığı gibi göründü bana.

Kitabını okumadım ama kitabında beslenme ile ilgili verdiği bilgilerin hepsinin bilimsel kaynağının belirtildiğini söylüyor.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Yalnız o yumurtanın beyazını yemek tehlikelidir sözü çarpıtılmış gibi. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam, yağ ile birlikte alınırsa yani sarısıyla beraber yenirse sindirim yavaşlar ve sindirilen protein oranı artar gibi bir şey söylemişti. Gazeteci kurnazlığı gibi göründü bana.

Kitabını okumadım ama kitabında beslenme ile ilgili verdiği bilgilerin hepsinin bilimsel kaynağının belirtildiğini söylüyor.
Çarpıtma falan yok, bu cahil kadının videoları da var bu şekilde saçmaladığı.. Ben kitabını okumaya başlamıştım; yazdığı bir çok şey yabancı yazarların eski kitaplarından kopyala-yapıştır şeyler. Çoğu eski, yanlışlığı bilinen (mesela leptin hakkında yazdıkları) şeyler. Kaynaklar yabancı uyduruk diyet kitapları. Çoğu iddiasının kaynağını falan da vermiyor. Karatay bir şarlatan..

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bu Durumda gerçekten 16 - 19 yaşındaki gençlere çok üzülüyorum Aileleri Karatayı dinleyip malesef çocuklarınıda o şekilde uyarıyor

Ailesi Protein tozu zararlı diye almıyor fakat

Annesi hergün 3 tabak patates kızartması yanınada ekmeğide eksik etmiyor gerçekten çok kötü bir durum İnsanlar her gördüğü şeye inanıyor malesef.

Yorum
Forum Üyesi
Hocam şarlatan diyorsunuz ama kadın bir vücut için ne gerekiyorsa onları yememiz gerektiğini söylüyor sadece. Gündeme gelmek için yok ekmek yemeyin yok yağ yemeyin diyor. Düzgün konuşmalarını dinlerseniz tereyağı, zeytinyağı vs yiyin diyor. Lahmacun bile :D Bilgili birisi aslında. Derdi gündeme gelmek olduğu için bazen abartıyor.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: